Vitajte na stránkach portálu misie.sk

Vitajte na informačno-diskusnom portále Misie.sk! Dozviete sa niečo viac o misionároch, dobrovoľníkoch v misiách ale aj spôsoboch ako misiám pomôcť...

Ako môžeš pomôcť misiám?

Ponúkame vám niekoľko možností, ako skutočne pomáhať misiám. Pozrite si vaše možnosti, poprípade doplňte v komentároch svoje vlastné spôsoby...

Kontakty na rehole a organizácie

Ak si sa rozhodol pre prácu misijného dobrovoľníka alebo priamo misionára v zasvätenom živote rehoľníka alebo kňaza, či sestry, pozri si kontakty na rehole a organizácie, ktoré ti môžu v

Ako sa môžeš stať misijným dobrovoľníkom?

Si rozhodnutý urobiť niečo pre Krista a ľudí, ktorí ho ešte nepoznajú? Čo máš urobiť a ako presne postupovať? Kde sa najprv informovať? Tu sú odpovede na tvoje otázky...

http://misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/781048Dievcatko.jpg http://misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/648855Okno.jpg http://misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/579572Vcely.jpg http://misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/397214Rozhovory.jpg
/index.php?option=com_content&view=article&id=1&catid=1&Itemid=208 /index.php?option=com_content&view=article&id=16&catid=16&Itemid=50 /index.php?option=com_content&view=article&id=174&catid=174&Itemid=50 /index.php?option=com_content&view=article&id=14&catid=14&Itemid=50

Dobrovoľne slepí a hluchí nešťastlivci

(6 hlasovaní, Priemerná známka: 4.83 )

Slepy2

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Blahoslavené sú vaše oči, že vidia,
aj vaše uši, že počujú. Veru, hovorím vám:
Mnohí proroci a spravodliví túžili vidieť, čo vidíte vy, ale nevideli,
a počuť, čo vy počúvate, ale nepočuli.“
(Mt 13, 16-17)

Prečo dnes Ježišovi tak veľmi záleží, aby sme počuli, aby sme videli to, čo kedysi proroci tak veľmi túžili vidieť a počuť, ale nepočuli? Boli by veľmi šťastní, keby im bolo dané... Obraciam sa vôkol seba a pozerám na naše tváre – nás – kresťanov. Smutné tváre, toľko smutných nešťastných tvárí... Prečo, Ježiš? V čom je chyba, veď my už vidíme, počujeme... alebo predsa len sme slepí a hluchí nešťastlivci?

 

Daruj kravu – zachrániš život!

(13 hlasovaní, Priemerná známka: 4.85 )

Jedna z ďalších foriem pomoci misiám sa objavila priamo predo mnou v Sibíri. Už niekoľko rokov ňou veľmi efektívne pomáhajú rodinám, ktoré stratili hlavný zdroj obživy – ich domáce zviera zahynulo, alebo otec či matka zostali bez práce a tým aj bez peňazí na živobytie, alebo niekto z rodiny vážne ochorel a jeho choroba zhltla a stále hltá všetky zdroje financií v rodine. Túto zaujímavú formu pomoci podľa mojich zdrojov priniesli tu na Sibír Nemci. O akú kravu a záchranu života ide?

 

V obľube u ľudí - Mozambické novinky od Majky

(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

priatelia_titulkaNaposledy som vám vyrozprávala, ako sa tento rok zatiaľ darí nášmu projektu YWAM Maputo. Ale aký je tento rok pre mňa osobne?

Možno väčšina z vás bude so mnou súhlasiť, že najdôležitejšou časťou života sú vzťahy – akékoľvek. Nedajú sa vynechať nie len v osobnom živote ale ani žiaden „business“, projekt či iná práca sa bez nich nezaobíde. A tu v Afrike to platí dvojnásobne.

Pamätáte si ešte ako som na začiatku roku písala, že tento rok by mal byť rokom “vzmáhania sa v duchu, múdrosti, Božej milosti a obľube u Boha i u ľudí” (Lk 2, 40.52)? A presne taký je. Takže dnes by som sa s vami rada podelila najmä o časti “v obľube u ľudí”, čo je dobrým základom, nech sa už v mojom mozambickom dobrodružstve stane čokoľvek.

 

Žijem vnútri Biblie

(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

ryby“Keď (Ježiš) vystúpil a videl veľký zástup, zľutoval sa nad nimi… Vy im dajte jesť! … Nemáme tu nič, iba päť chlebov a dve ryby. … Prineste mi ich sem! … Potom vzal päť chlebov a dve ryby, pozdvihol oči k nebu, dobrorečil nad nimi, lámal ich a dával svojim učeníkom a učeníci zástupom.”

 

Čo sa tak asi hnalo mysľou učeníkov, keď každý z nich kráčal s pár kúskami chleba a jeden či dvoma kúskami ryby k “svojej” prvej skupine 50 – 100 hladných ľudí?

 

Dovidenia

(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

goodbyePravidelne prichádzame do situácií, v ktorých sa musíme s niekým lúčiť na krátku či dlhú dobu, alebo až do stretnutia v novom živote. Neraz to bývajú neľahké situácie sprevádzané citovými vzplanutiami, plačom a pod., čo je prirodzené.

Kresťanské lúčenie nikdy nie je večným, lebo vzťahy aj na diaľku spája a udržiava láska...

 

Napojení na vinič

(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

vinohrad Pre každého z nás je dôležité nejaké spoločenstvo, do ktorého môže patriť – rodina, priatelia, pracovný kolektív. Sú to naši ľudia, s ktorými sme radi. Vyplýva to z ľudskej prirodzenosti – človek je tvor spoločenský, stvorený byť pre- niekoho a s- niekým. Aby spoločenstvo bolo užitočné a zrelé, musí mať dobrý základ – zákon, alebo vzťahy.
Najlepším základom pre naše spoločenstvo je sám Kristus.

 

Kedy byť mučeníkom?

(1 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

facka_dieta_2V kresťanských kruhoch sa neraz opakuje pravidlo, ku ktorému povolával Ježiš svojich nasledovníkov, aby pri nespravodlivosti vedeli nastaviť aj druhé líce. Náročná rada, to je isté. Vypĺňať ju sa darí ozaj len veľmi pokorným ľuďom. U väčšiny ostatných sa hneď prejavuje čnosť spravodlvosti, ktorá nedovoľuje takéto priestupky. No bojím sa, že skôr tu vystupuje priam pohanská túžba odomstiť, aby sme neboli nikomu nič dlžní. Nuž, takí sme my kresťania.

 

Nová brožúrka so schválenou Novénou k bl. Jánovi Pavlovi II.

(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Jan_Pavol_II_1990Na svete je už nová brožúrka so schválenými textami Novény ku bl. Jánovi Pavlovi II. Nech sa páči, môžete si ju zakúpiť aj tu na internete so zľavou:

www.salito.sk

Share/Save/Bookmark
 

Skutočná sláva

reality_showPosledných pár rokov sú v televízii módne tzv. reality show, fabrika hviezd, ktorá z obyčajného človeka može urobiť populárnu osobu, známu celej krajine. Túžba byť slávnym je skrytá skoro v každom človeku. Všetci čakáme na svojich päť minút. Nie vždy je táto snaha zlá, ak ide tým správnym smerom, zachováva morálne princípy, neznevažuje vlastnú, ani cudziu osobu a hľadá skutočné hodnoty v tomto konaní.

 

Rozhodovanie

decisionĽudská sloboda, ktorá je jedným z najväčších Božích darov, je spojená s jedným problémom – čo si vybrať a s kým sa o tom poradiť. V takýchto situáciách sa ocitáme pravidelne. Drobné rozhodnutia pre nás nie sú problémom. Väčšiou už s nimi máme skúsenosti a na ich základe vieme prijať správne riešenie. No z času na čas stretáme problémy, ktoré budú mať značný vplyv na našu budúcnosť, a kde treba skutočne seriózne porozmýšľať, ako sa rozhodnúť a čo pre to spraviť.

 

Tajomstvo bez strachu

spoved

Aká nádherná zhoda – včera sme oslávili nedeľu Dobrého Pastiera a dnes si spomíname na jedného z jeho služobníkov – Jána Nepomúckeho, ktorý bol príkladom čestného a verného kňaza. Ján obetoval svoj život za jedno z najväčších a najprísnejšie strážených tajomstiev – tajomstvo spovedné. Ono samo na jednej strane nie je niečím výnimočným, ako napr. vojenské, výrobné, štátne či iné tajomstvá, ktoré sa svet snaží na istú dobu udržať neodhalenými. Na druhej strane sa však tak silno týka intímnych sfér každého človeka, že ho robí hlboko zraniteľným. Preto Cirkev stráži toto miesto prísnym mlčaním, aby dovolila veriacim očistiť si dušu od svojich bied a zostať pritom v bezpečí svojho vzťahu s Bohom.

 


Stránka 11 z 27
Find us on Facebook

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Kto je on-line?

Now online:
  • 55 guests
  • 2 robots
  • [Bot]
  • [Google]

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie

Myšlienka

"Činnosť pre Pána nikdy nesmie viesť k tomu, aby sme zabúdali na toho, ktorý je Pánom činnosti."

Bl. Ján Pavol II.

 

 

Čítať celý článok...

Reklama

Meniny

Predvčerom : Bohdana
Včera : Mário,Drahomíra
Dnes: Dalibor,Sebastián
Zajtra: Vincent
Pozajtra : Zora

Pošli niekomu zo svojich priateľov POHĽADNICU!

Najčítanejšie

1
Najčítanejšie dnes vytvorené:
7
Najčítanejšie vytvorené za posledných 7 dní:
30
Najčítanejšie vytvorené za posledných 30 dní:
Rok
Najčítanejšie vytvorené za posledný rok:

Náhodné články


Anketa

Chcel by si sa stať misionárom?
 

Navštívili násKrajiny

54.4%Slovakia Slovakia
27.5%United States United States
4%Austria Austria
2.6%Czech Republic Czech Republic
2.6%France France
1.2%United Kingdom United Kingdom
1.1%Germany Germany
0.6%Italy Italy

Návštevníci

Dnes: 55
Včera: 91
Minulý týždeň: 605
Tento mesiac: 2085
Minulý mesiac: 3483
Celkovo: 51598


Joomla extensions by Siteground Hosting