Vitajte na stránkach portálu misie.sk

Vitajte na informačno-diskusnom portále Misie.sk! Dozviete sa niečo viac o misionároch, dobrovoľníkoch v misiách ale aj spôsoboch ako misiám pomôcť...

Ako môžeš pomôcť misiám?

Ponúkame vám niekoľko možností, ako skutočne pomáhať misiám. Pozrite si vaše možnosti, poprípade doplňte v komentároch svoje vlastné spôsoby...

Kontakty na rehole a organizácie

Ak si sa rozhodol pre prácu misijného dobrovoľníka alebo priamo misionára v zasvätenom živote rehoľníka alebo kňaza, či sestry, pozri si kontakty na rehole a organizácie, ktoré ti môžu v

Ako sa môžeš stať misijným dobrovoľníkom?

Si rozhodnutý urobiť niečo pre Krista a ľudí, ktorí ho ešte nepoznajú? Čo máš urobiť a ako presne postupovať? Kde sa najprv informovať? Tu sú odpovede na tvoje otázky...

http://misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/781048Dievcatko.jpg http://misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/648855Okno.jpg http://misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/579572Vcely.jpg http://misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/397214Rozhovory.jpg
/index.php?option=com_content&view=article&id=1&catid=1&Itemid=208 /index.php?option=com_content&view=article&id=16&catid=16&Itemid=50 /index.php?option=com_content&view=article&id=174&catid=174&Itemid=50 /index.php?option=com_content&view=article&id=14&catid=14&Itemid=50

Sv. omša - 4 - Chrám - miesto kde sa nebo spája so zemou

(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Chrám KatedrálaChrám, do ktorého vstupujeme, je zvláštne miesto v porovnaní s priestorom, ktorý ho obklopuje. Keď na tom mieste chrám ešte neexistoval, to miesto sa nijak neodlišovalo od okolia. Niekto sa však v určitom čase rozhodol, že presne na tom mieste postaví špeciálnu budovu – chrám, ako miesto, kde sa nebo spojí so zemou, kde bude mať človek možnosť "nahliadnuť do neba".

 

Čo je nové na Východe?

(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Kvetnaned.ymens

 

Neviem, či je to tak aj na Slovensku, no tu v Rusku mi čas ubieha veľmi rýchlo. Asi preto, že vyučovanie je i v sobotu a víkend sa ohraničuje len na jeden deň – nedeľu. A tak sa blíži ku koncu už ôsmy mesiac môjho pobytu v tejto udivujúcej krajine. Táto rýchlosť života ma niekedy desí, no na druhej strane som rád, že sa blíži ten čas, keď tu konečne začnem pracovať ako kňaz. Síce študentský život je krásny a spokojný, no ja som plánoval rozlúčiť sa s ním definitívne 16. júna 2008, po svojich štátniciach. No človek mieni, Pán Boh mení, a jazyk sa treba naučiť.

 

Kňaz - dobrý pastier - 2 - Dôverný vzťah s Kristom

(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Pastier JežišSám Ježiš hovorí svojim apoštolom a všetkým, ktorí by sa chceli stať jeho spolupastiermi: „Ja som brána k ovciam. Kto nevchádza do ovčinca bránou, ale prelieza inokade, je zlodej a zbojník. Kto vchádza bránou je pastier oviec. Kto vojde cezo mňa, bude spasený; bude vchádzať i vychádzať a nájde pastvu.“ Kto chce totiž vstúpiť do miestnosti, do domu či dovnútra čohokoľvek, musí dobre poznať dvere či bránu, ktorou sa tam vchádza. Ak niekto nevie, kde sú dvere, ak niekto nepozná, ako sa otvára brána, nevôjde ako ten, kto prináša pokoj a dobro. Bude sa snažiť vôjsť iným, svojským spôsobom. No tí, čo žijú vovnútri, zaručene prijmú túto jeho návštevu ako vlámanie. Kto teda chce prichádzať k ľuďom, ktorí sú mu zverení, a priniesť im skutočnú pastvu pre ich duše, musí zákonite spoznať veľmi dobre dvere či bránu k ľuďom. Touto bránou – jedinou a nevyhnutnou bránou k ľuďom je Kristus.

 

Cirkev a ja

cirkevaja

V posledné dni nás médiá bombardujú o škandáloch, ktoré kazia obraz Cirkvi ako inštitúcie brániacej morálku spoločnosti. Ide o škandály spred 30-tich, až 50-tich rokov, pred ktorými síce netreba zatvárať oči, no ktoré niekto vedome v súčastnosti zneužíva, aby vetril rany obetí, Cirkvi a pobudzoval proti nej spoločnosť, čo sa prejavuje zväčšenými odchodmi z Cirkvi v krajinách západnej Európy. Ale prečo k tomu dochádza? Prečo ľudia odchádzajú z Cirkvi: Vedia vôbec, čo je Cirkev, a aké miesto v nej majú oni sami.

 

Celý tvoj (sv. M. Grignion de Montfort)

(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

MáriaKeďže všetka naša dokonalosť spočíva v tom, že pripodobnení Ježišovi Kristovi sme s ním spojení a jemu zasvätení, najväčšia zbožnosť je nesporne tá, ktorá nás čoraz dokonalejšie pripodobňuje Ježišovi Kristovi a s ním sa spája a jemu zasväcuje. A keďže Mária sa zo všetkých stvorení svojmu Synovi podobá najviac, prednosť pred všetkými pobožnosťami má úcta k najsvätejšej Panne, jeho matke, lebo ona najviac zasväcuje a robí dušu podobnou nášmu Pánovi, a čím viac je duša zasvätená Márii, tým viac bude zasvätená Ježišovi Kristovi.

 

Boh chce, aby sme ho skôr milovali ako sa ho báli (sv. Peter Chryzológ)

Jezis„Pre Božie milosrdenstvo vás prosím.“ Pavol prosí, ba cez Pavla prosí Boh, lebo chce, aby sme ho skôr milovali, ako sa ho báli. Boh prosí, lebo skôr chce byť otcom ako pánom. Boh prosí z milosrdenstva, aby sa nemusel domáhať prísnosťou.

Počúvaj Pána, ako prosí: Viďte, viďte vo mne svoje telo, svoje údy, svoje srdce, svoje kosti, svoju krv! A keď sa bojíte toho, čo je Božie, prečo nemilujete to, čo je vaše? Ak utekáte pred Pánom, prečo sa neutiekate k Otcovi?

 

Žalm 8 (Úvahy - 2 - Bl. Ján Pavol II.)

Jan_Pavol_II_Zalmy„Človek, ktorý je stredobodom pozornosti tohto žalmu, sa tu javí ako ozaj veľký a dôležitý. Žalmista ho predstavuje ako božskú bytosť, nie však samu osebe, ale vo svojej podstate a vzhľadom na jej posledný cieľ. Vzdáva česť človekovi, česť jeho dôstojnosti, jeho duchu, jeho životu." Týmito slovami zveril pápež Pavol VI. text 8. žalmu, ktorý sme si teraz vypočuli, v júli 1969 americkým astronautom, ktorí išli na Mesiac, aby cez nich vstúpil do kozmického priestoru (Insegnamenti VII, 1969, s. 493 - 494). Tento hymnus je nepochybne oslavou človeka - najmenšieho stvorenia, ak ho porovnáme s nesmiernou veľkosťou vesmíru.

 

Piesok, kameň a priateľstvo

(8 hlasovaní, Priemerná známka: 4.75 )

PúšťDvaja priatelia sa vydali na cestu cez púšť. A ako to už medzi priateľmi býva, na ceste sa pre čosi malicherné veľmi pohádali. Vyprovokovali jeden druhého natoľko, že jeden z nich dal zrazu facku druhému. Dotyčný onemel. No prv, než by niečo povedal, rýchlo sa zohol a napísal prstom do piesku: "Dnes mi môj najlepší priateľ dal facku."

 

Kňaz - dobrý pastier - 1 - Druhý Kristus

(3 hlasovaní, Priemerná známka: 4.67 )

Jezis-pastierČasto hovoríme o Dobrom Pastierovi a myslíme tým Krista. Áno, to je ten najvyšší vzor, najkrajší príklad skutočného Pastiera, ktorý neuteká, keď príde nepriateľ, ale aj život dá za svoje ovce...

No tentoraz by som sa chcel zamerať na nás – kňazov. Drahí bratia, chcel by som sa pozrieť na našu službu, náš život, naše srdce, myseľ, dušu – na nás ako takých a pokúsiť sa načrtnúť portrét dobrého pastiera tak, ako ho vidím, keď sa pozerám na Krista.

 

Prečo sa stále ponáhľame?

(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Ponáhľame saKeď som včera vystupovala z vlaku, predo mnou šla pomalým krokom stará babka. Ponáhľala som sa a nevedela som ju predbehnúť. Vytáčala ma do nepríčetnosti. Vtedy som sa zarazila a povedala som si: "Kam sa ja vlastne ponáhľam?"

Ozvali sa vo mne výčitky svedomia, že som sa v duchu nahnevala na babku, ktorá nemôže za svoju rýchlosť. Celý život pracovala, aby sa aj moja generácia mala dobre. Možno veľa vytrpela. Ale všetko trpezlivo zniesla. A ja som netrpezlivá a malicherná...

 

O veľkej strate a ceste s Ježišom

(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Rembrandt EmauzyJeden z obrazov holandského maliara Rembrandta zobrazuje Ježiša, ktorý sedí spolu s dvoma učeníkmi. Obraz sa pokúša zachytiť radosť a nadšenie na tvárach učeníkov v momente, keď spoznali Ježiša.

Istý sprievodca ukazoval tento obraz návštevníkom v múzeu, kde bol vystavený. Na priblíženie toho, čo obraz vyjadruje, začínal rozprávaním príbehu z evanjelia o dvoch emauzských učeníkoch, ktorí zronení odchádzali po veľkonočných udalostiach preč z Jeruzalema znechutení a utrápení a ako sa k nim cestou pridal zmŕtvychvstalý Kristus.

 


Stránka 21 z 27
Find us on Facebook

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Kto je on-line?

Now online:
  • 40 guests
  • 3 robots
  • [Bot]
  • [Google]
  • [MJ12]

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie

Myšlienka

"Ak robí diabol veľký rozruch okolo vás, radujte sa, lebo je to dobrý znak. Čoho sa musíme obávať - to je jeho pokoj a súlad s ľudskou dušou."

Páter Pio

Čítať celý článok...

Reklama

Meniny

Predvčerom : Radovan
Včera : Dobroslav
Dnes: Kristína
Zajtra: Nataša
Pozajtra : Bohdana

Pošli niekomu zo svojich priateľov POHĽADNICU!

Najčítanejšie

1
Najčítanejšie dnes vytvorené:
7
Najčítanejšie vytvorené za posledných 7 dní:
30
Najčítanejšie vytvorené za posledných 30 dní:
Rok
Najčítanejšie vytvorené za posledný rok:

Náhodné články


Anketa

Chcel by si sa stať misionárom?
 

Navštívili násKrajiny

54.7%Slovakia Slovakia
27.2%United States United States
4%Austria Austria
2.6%Czech Republic Czech Republic
2.6%France France
1.2%United Kingdom United Kingdom
1.1%Germany Germany
0.6%Italy Italy

Návštevníci

Dnes: 24
Včera: 86
Tento týždeň: 216
Minulý týždeň: 934
Tento mesiac: 1696
Minulý mesiac: 3277
Celkovo: 51880


Joomla extensions by Siteground Hosting