Vitajte na stránkach portálu misie.sk

Vitajte na informačno-diskusnom portále Misie.sk! Dozviete sa niečo viac o misionároch, dobrovoľníkoch v misiách ale aj spôsoboch ako misiám pomôcť...

Ako môžeš pomôcť misiám?

Ponúkame vám niekoľko možností, ako skutočne pomáhať misiám. Pozrite si vaše možnosti, poprípade doplňte v komentároch svoje vlastné spôsoby...

Kontakty na rehole a organizácie

Ak si sa rozhodol pre prácu misijného dobrovoľníka alebo priamo misionára v zasvätenom živote rehoľníka alebo kňaza, či sestry, pozri si kontakty na rehole a organizácie, ktoré ti môžu v

Ako sa môžeš stať misijným dobrovoľníkom?

Si rozhodnutý urobiť niečo pre Krista a ľudí, ktorí ho ešte nepoznajú? Čo máš urobiť a ako presne postupovať? Kde sa najprv informovať? Tu sú odpovede na tvoje otázky...

http://misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/781048Dievcatko.jpg http://misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/648855Okno.jpg http://misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/579572Vcely.jpg http://misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/397214Rozhovory.jpg
/index.php?option=com_content&view=article&id=1&catid=1&Itemid=208 /index.php?option=com_content&view=article&id=16&catid=16&Itemid=50 /index.php?option=com_content&view=article&id=174&catid=174&Itemid=50 /index.php?option=com_content&view=article&id=14&catid=14&Itemid=50

Staroba a jej krása

(6 hlasovaní, Priemerná známka: 4.67 )

StarenkaSom anjel Sichforus a chcel by som vám rozpovedať príbeh jednej drobnej zhrbenej babičky, ktorá prednedávnom prišla ku nám do neba. Keď prišla, nádherne sa usmievala. Mala drobučké ruky a jasný, akoby detský pohľad. "To som rada, že ťa konečne vidím," - roztvorila spráskané ruky a v tichom úžase zašepkala: „Si nádherný, Bože! 'Uvidíme Boha tvárou v tvár.' To je v katechizme," - slávnostne poznamenala a pokračovala: "Chodila som naň, keď som mala sedem, a teraz mám deväťdesiat, vieš? Deväťdesiat - to je veľa veľa rokov." Pán Boh sa na ňu nežne podíval a zašepkal s nežným úsmevom: "Pre mňa je to tak málo!"

"Teraz sa už od seba nikdy neodlúčime, však? Modlila som sa za to každé ráno a každý večer. Prišli k tebe moje modlitby?" "Každá jedna" pritakával Boh.

 

Sv. omša - 1 - Čo je to sv. omša?

(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Sv. omša 1Možno sa niektorí z vás budú pýtať: „A prečo ste vybrali ako tému prvého seriálu katechéz práve sv. omšu a nie niečo iné, zaujímavejšie? Sv. omša je už tak zovšednelá...“ Nuž, preto svätá omša, pretože je to ten najväčší a najdokonalejší zázrak a zážitok, ktorý môžeme tu na zemi zažiť. Nič silnejšie a mocnejšie pod slnkom nebolo a ani nebude... Prečo?

 

3 dni ma vo vlaku cez Sibír sprevádzala Láska

(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Láska vlakomPoviete si, čo zas ten Robo tak poeticky píše o „Láske“ ktorá ho sprevádzala osobne počas troch dní cesty vlakom z Blagoveščenska do Irkutska cez Sibír... Nuž ale tentoraz to myslím úplne vážne a bez metafór. Skutočne bola celú cestu vedľa mňa v kupé a mala aj kúpený lístok, dokonca ju tak všetci vo vlaku oslovovali... Ako je to možné? Jednoducho...

 

Internet a misie? - 11 - Nevýhody - Požierač času

ChatovanieUž len čítanie správ v poštovom priečinku každý deň a písanie odpovedí môže niekomu zabrať niekoľko hodín. Samotné vyhľadávanie informácií na internete môže takisto niekomu zabrať množstvo času, pokiaľ sám nemá ešte jasné, čo chce hľadať, prípadne ho zvábia cestou iné zaujímavé web stránky natoľko, že ponorený do sveta internetu úplne stratí pojem o čase. Okrem tohto všetkého je najnovším ďalším „požieračom času“ predovšetkým pre mladých v súčasnosti chat. Často bezvýznamné, na konkrétne informácie chudobné komunikovanie bez ladu a skladu zaberie dotyčným ľuďom tak veľa času, že už nezostáva ani minúta pre povinnosti doma a v škole, prípadne pre priateľov v realite.

 

Záplavy a karneval v Bolívii

Mladi_rozdavaju_balicky_pre_detiAj keď sa vám na Slovensku a v Európe nezdá, ale my tu v Bolívii máme leto a obdobie dažďov. Nedávno sa nám skončili Vianočné sviatky, kde je veľmi populárny sviatok Troch kráľov. Tento deň prichádza do kostola viac ako inokedy veľa detí. Všetci vedia, že bude „chocolatada“- varená čokoláda a k tomu nejaké sladkosti. V ten deň sa v našej farnosti po svätých omšiach rozdalo viac než 450 balíčkov.

 

Ťažký začiatok

(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Bratska_laskaKeď si kúpime nejaký nový domáci spotrebič, napríklad kuchynský robot, či televízor, určite ho chceme hneď vyskúšať. Môže sa stať, že nám radosť z novo zakúpeného výrobku veľmi rýchlo pominie. Prečo? Zistíme, že po jeho zapnutí nefunguje.
Hovorí sa, že každý začiatok je ťažký. Často sme postavení na akési začiatky. Prvý deň v škole, rozhodnutie sa pre konanie nejakej novej neznámej činnosti, hlbšie uvedomenie si toho, čo chcem od života, prvý pracovný týždeň. Začiatok je spojený s niečím, alebo niekým novým, novými stretnutiami, vzťahmi. Prichádzame do nového prostredia s predstavami, plánmi a očakávaniami, kde sa stretávame s novým okolím, s novými ľuďmi.

 

Sv. Jozef Freinademetz - 2 - Kaplán v San Martino

Jozef Freinademetz kaplánSv. Jozef Freinademetz bol kaplánom v San Martino (Val Badia) v rokoch 1876-1878. Začalo sa to začiatkom júla 1876, kedy sa Jozef vrátil domov na krátku dovolenku pred nástupom do pastoračnej služby. Jeho najstaršia sestra Terézia (28 ročná) sa len nedávno vydala. 4. júla prišiel do Abtei biskup Gasser, aby udelil sviatosť birmovania. Jedným z kandidátov bol aj osemročný syn tkáča Francisa Thalera. Birmovným otcom bol Jozef Freinademetz.

 

7 dní na Ďalekom Východe

(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

7dni

Brad Pit bol 7 rokov v Tibete - mne sa podarilo na Ďalekom Východe pobudnúť len 7 dní. Blagoveščensk už totiž patrí do oblasti, ktorú nazývame nie Sibír (kde leží Irkutsk), ale Ďaleký východ. Je už príliš ďaleko na východe - ešte východnejšie ako Sibír. A tak som sa na konci svojej cesty cez Sibír na stanici v Blagoveščensku postupne rozlúčil so všetkými spolucestujúcimi aj sprievodcom vo vlaku a so svojimi spolubratmi som sa na aute pobral cez veľký Blogoveščensk k bytovke, kde naši bratia bývajú. Vo svetle nočných lámp po pravej a ľavej strane cesty, ktorou sme šli, bolo vidno staré drevené domčeky podobné tým, ktoré máme aj v Irkutsku, ale aj novopostavené obchodné centrá vysvietené ako v Las Vegas.

 

Buď mojou skutočnou mamou

(4 hlasovaní, Priemerná známka: 4.75 )

Matka

„Hm, aj ja sa chcem takto oprieť o teba, Mária...“ Vzdychol som si, keď som sa rozlúčil s veľmi dobrým kamarátom ešte zo školy. Už dávno sme sa nevideli, naposledy som ho zazrel stáť na autobusovej zastávke, keď som pred piatimi rokmi ešte študoval a chodieval častejšie domov. Vyzeral vtedy veľmi zúbožene, smutno... Nemohol som v autobuse kričať a predrať sa von tou tlačenicou bolo nemožné. A tak som sa zaňho vtedy akurát stihol iba pomodliť. Kopa ďalších starostí zavalila túto spomienku množstvom nepodstatností, takže som si naňho už nespomenul. Keď som ho pred dvoma hodinami náhodou stretol na ulici, skoro som ho obišiel. Aj on mňa. Ale spomienka na tie smutné oči v ten deň na zastávke ma zastavila a ja som sa rýchlo vrátil späť. Musel dlho loviť v pamäti, ale nakoniec sa mu to podarilo, s úsmevom potriasol hlavou a dali sme sa do rozhovoru.

 

Internet a misie? - 10 - Nevýhody - Chaos a únik z reality

Internet_Nevyhody

Tak, ako je ťažké hovoriť o jednoznačných výhodách internetu, tak sa ťažko nachádzajú aj jeho čisté nevýhody. Väčšinou sú to nezvládnuté výhody, ktoré začali pôsobiť deštruktívne na osobnosť človeka. Ľudia sú dnes totiž doslova obklopení, ak nie ponorení do množstva komunikačných prostriedkov a ich činnosti, ktorá neustále formuje ich názory a postoje v náboženskej oblasti aj v ostatných oblastiach života.  Všetko teda záleží od toho, do akej miery sa daný človek nechá internetom pohltiť. Jedno z nebezpečenstiev, vychádzajúce z používania internetu, je práve to, že zostaneme uväznení vo virtuálnej realite, odmietajúc každý vzťah s pravou a skutočnou realitou, tvorenou osobami. Poznám rodiny, ktorých nezdravé a nemierne používanie internetu rozbilo.

 

3 dni vlakom cez Sibír

(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Okno vlaku transsibírska magistrálaPrázdniny v škole sa u nás v Irkutsku končia 18. januára a tak som mal jedinečnú možnosť navštíviť spolubratov v Blagoveščensku, predovšetkým Miška Marhefku, ktorý sa tam učí ako ja ruský jazyk. Podľa ruských meradiel je Blagoveščensk blízko - iba dve hodiny lietadlom a necelé tri dni cesty vlakom. Rozhodol som sa pre najlacnejšiu verziu - trojdňovú cestu vlakom v platzkarte - otvorenom vozni. Pravdupovediac som sa toho trochu obával - celé tri dni tie niekto bude chodiť popred oči - zhruba 60 ľudí spoločne v jednom vozni  na dva záchody, s ľuďmi, ktorých si nikdy v živote nestretol a sám bez žiadneho spoločníka. Tak ďaleko a dlho som ešte v živote vlakom necestoval. Nečakal som však tak zaujímavú a dobrodružnú cestu Ruskou zemou...

 


Stránka 26 z 27
Find us on Facebook

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Kto je on-line?

Now online:
  • 68 guests
  • 3 robots
  • [Bot]
  • [Google]
  • [MJ12]

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie

Myšlienka

"Aj keby som videla pekelné brány otvorené a stála by som na okraji priepasti, nebudem zúfať, nestratím dôveru v milosť, pretože verím v Teba, môj Bože."

Sv. Gemma

Čítať celý článok...

Reklama

Meniny

Predvčerom : Mojmír
Včera : Marcela
Dnes: Leonard
Zajtra: Milica
Pozajtra : Helena

Pošli niekomu zo svojich priateľov POHĽADNICU!

Najčítanejšie

1
Najčítanejšie dnes vytvorené:
7
Najčítanejšie vytvorené za posledných 7 dní:
30
Najčítanejšie vytvorené za posledných 30 dní:
Rok
Najčítanejšie vytvorené za posledný rok:

Náhodné články


Anketa

Chcel by si sa stať misionárom?
 

Navštívili násKrajiny

62.5%Slovakia Slovakia
19.4%United States United States
3.1%Austria Austria
2.7%Czech Republic Czech Republic
2.7%France France
2.1%United Kingdom United Kingdom
1.2%Germany Germany
0.7%Netherlands Netherlands

Návštevníci

Dnes: 44
Včera: 108
Tento týždeň: 406
Minulý týždeň: 733
Tento mesiac: 1619
Minulý mesiac: 3338
Celkovo: 61809


Joomla extensions by Siteground Hosting