Vitajte na stránkach portálu misie.sk

Vitajte na informačno-diskusnom portále Misie.sk! Dozviete sa niečo viac o misionároch, dobrovoľníkoch v misiách ale aj spôsoboch ako misiám pomôcť...

Ako môžeš pomôcť misiám?

Ponúkame vám niekoľko možností, ako skutočne pomáhať misiám. Pozrite si vaše možnosti, poprípade doplňte v komentároch svoje vlastné spôsoby...

Kontakty na rehole a organizácie

Ak si sa rozhodol pre prácu misijného dobrovoľníka alebo priamo misionára v zasvätenom živote rehoľníka alebo kňaza, či sestry, pozri si kontakty na rehole a organizácie, ktoré ti môžu v

Ako sa môžeš stať misijným dobrovoľníkom?

Si rozhodnutý urobiť niečo pre Krista a ľudí, ktorí ho ešte nepoznajú? Čo máš urobiť a ako presne postupovať? Kde sa najprv informovať? Tu sú odpovede na tvoje otázky...

http://misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/781048Dievcatko.jpg http://misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/648855Okno.jpg http://misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/579572Vcely.jpg http://misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/397214Rozhovory.jpg
/index.php?option=com_content&view=article&id=1&catid=1&Itemid=208 /index.php?option=com_content&view=article&id=16&catid=16&Itemid=50 /index.php?option=com_content&view=article&id=174&catid=174&Itemid=50 /index.php?option=com_content&view=article&id=14&catid=14&Itemid=50

Modlitba lásky

(31 hlasovaní, Priemerná známka: 4.16 )

Srdce_oblaky2Boh ako nekonečná, večná, dokonalá Láska, dokáže urobiť pre niekoho iného len to, čo je najlepšie z najlepšieho, veď aj ty, ak niekoho strašne miluješ, urobíš pre neho to najlepšie, čoho si schopný. A keďže Boh je schopný nekonečne veľa, on chce pre teba len to, čo je nekonečne dobré, najlepšie z najlepšieho. Preto aj teba samého stvoril ako nádherné majstrovské dielo. Máš v sebe od počatia ako v zárodku obrovské možnosti narásť do výšok a hĺbok skutočnej večnej lásky. Prečo? Si stvorený ako Jeho obraz - ako Jeho fotografia. Preto ťa tak veľmi miluje, lebo vie, akého krásneho ťa stvoril. Preto sa skús modliť túto modlitbu každý deň:

 

Moskva 7 - Bezdomovci – Nenaplnená stratená...

(20 hlasovaní, Priemerná známka: 4.75 )

dieta-stratene3Ďalším bezdomovcom, ktorého príbeh vám chcem rozpovedať, je Káťa. Teraz má okolo 25. Veľmi energické žieňa, pripomínala mi malého rozhodného Napoleóna, generála, ktorý bol schopný postaviť do pozoru všetkých ostatných bezdomovcov. Povedal som si: „Musí mať veľa priateľov.“ No po čase som si všimol, že je často sama. Prečo? Každého, kto sa priblížil odpudila svojimi slovami – vynadala mu až taký fukot. Samozrejme, vždy bolo prečo, no bolo to možné povedať aj inými slovami. A keďže nikto z nás – ľudí, nemá rád neustály krik a nadávky, aj samotní bezdomovci postupne od Káti bočili, až som ju po pár dňoch na našom tábore pre bezdomovcov ani nevidel medzi nimi.

 

Sila modlitby

(13 hlasovaní, Priemerná známka: 4.38 )

Modlitba-ruky2Pán Ježiš je aj dnes plný zľutovania a moci a aj nás volá k takému postoju lásky, aby sa nás dotýkalo utrpenie našich bratov a sestier, zvlášť keď vieme o tom, že On aj dnes uzdravuje chorých, vyslobodzuje zo zajatia diablom, odpúšťa nám všetky neprávosti a lieči všetky naše neduhy.

 

Byvol, nôž a kríž v Indonézii

(4 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

Vojenciak

P. Juraj Vojenčiak SVD pôsobil na ostrove Flores v Indonézii. Ponúkame vám pár jeho zážitkov z jeho misie v tejto krajine.

 

P. Viktor Števko SVD

(7 hlasovaní, Priemerná známka: 4.14 )

Viktor_Stevko_FPáter Števko SVD je misionár, ktorého životná cesta viedla po celom svete. Narodil sa v New Yorku, noviciát si vykonal v Misijnom dome sv. Svorada pod Zoborom v Nitre. Za kňaza študoval v Epworth a Techny v USA. V Techny bol aj vysvätený 9. júna 1957. Misijné určenie dostal do Indonézie, avšak ihneď na misiu nenastúpil, pretože v tom čase bola v Indonézii vojna a musel dlho čakať, kým dostal vízum. Aby tento čas využil, študoval 2 roky angličtinu na Georgetown University vo Washingtone. Počas tohto štúdia ho však provinciál preložil do Chicaga, kde vykonával pastoračnú prácu v černošskej farnosti sv. Anzelma. V škole, ktorá patrila farnosti bolo viac ako 1000 detí. Učil náboženstvo, dával do poriadku neplatné manželstvá tých, ktorí prišli do farnosti z juhu a robil bežnú pastoračnú činnosť. Po troch rokoch konečne prišli víza. Vytúžená práca v misiách sa mohla teda začať.

 

Misionárky na kolenách

(5 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

SspsApMnohí veriaci sa tešia, že Nitra, kolíska kresťanstva a kolíska misijnej činnosti na Slovensku, sa stala sídlom ďalšej misijnej kongregácie s kontemplatívnym zameraním. Svojím utiahnutím sa do klauzúry kláštora chcú ružové sestry prinášať Bohu obetu svojho zasväteného života, slúžiť mu ustavičnou poklonou a prednášať pred jeho tvár modlitby a prosby za požehnanie pre misijnú činnosť, misionárov ako i za všetky potreby tak ťažko skúšaného sveta. 1. mája 2007 navštívli Nitru z dôvodu požehnania základného kameňa štyri sestry tejto kongregácie z Nemecka. Generálna predstavená rehole Sr. Mary Cecilia, pôvodom z Filipín, nám poskytla nasledujúci rozhovor.

 

V krajine, kde 9 ľudí je z 1-ho taniera a 1 človek z 9-tich tanierov

(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Filipiny_skolaPáter Pavol Kruták SVD (1957) pochádza z dediny Divina v Žilinskom okrese. Na Slovensku pôsobil vo viacerých farnostiach, potom ako rektor Misijného domu Matky Božej v Nitre a neskôr ako provinciál. Roku 2004 odišiel na Filipíny. Zúčastnil sa pastoračného kurzu v Manile. Počas neho vypomáhal vo farnosti Smokey Mountain. Po niekoľkotýždňovom kurze lokálneho jazyka odišiel do západnej časti ostrova Mindoro /Occidental Mindoro/, tu pôsobil v troch farnostiach. V júni v roku 2007 sa vrátil opäť na Slovenko. Zvedaví na jeho bohatú činnosť na ostrove Mindoro, sme mu položili niekoľko otázok.

 

32 rokov misionárom v Juž. Amerike

Pater_KulhaVerbista páter Bernard Kulha SVD pôsobí už 32 rokov na juhoamerickom kontinente. Jeho misijné pôsobenie sa naplno mohlo rozvinúť po roku 1968, kedy opustil Slovensko, študoval v Írsku a nastúpil na svoju prvú misiu do Paraguaja, kde pracoval 11 rokov. Momentálne pôsobí ako misionár už 21 rokov v Bolívii. Má bohaté skúsenosti a o Bolívií a svojej práci nám poskytol nasledujúci rozhovor.

 

Modlitba Klementa XI

(10 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Modlitba_chlapecVerím Pane, ale nech verím pevnejšie, dúfam Pane, ale nech dúfam istejšie, ľutujem Pane, ale nech ľutujem ešte väčšmi.

 

Viera v silu jediného Boha

(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Rasto_KrsakNedávno sa náš katechéta Wiliam delil s nami s jeho skúsenosťami z prípravy na prvé sväté prijímanie. Preberal Desatoro Božích prikázaní. Pripravujúcich sa spýtal: „Čo znamená neklaňať sa inému bohu v našej kultúre a zvykoch?“ Odpoveď bola svojská: "Bohu, ktorému sa my zvykneme klaňať, sú duchovia zosnulých predkov.“ Prečo? Viera v duchov /MASALAJ/ zomrelých predkov je tu v Papue Novej Guinei skutočne veľmi silná. Ovplyvňuje celé spoločenské dianie.

 

Obnova všetkého cez Máriu (sv. Anzelm)

(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Maria-prosiacaNebo a hviezdy, zem a rieky, deň a noc, všetko, čo podlieha moci človeka a je mu na úžitok, si blahoželá, Pani, že tvojím prostredníctvom opäť získalo stratenú krásu a ešte nadobudlo novú, nevýslovnú milosť. Všetko bolo stvorené, aby bolo podriadené a slúžilo človeku, ktorý má oslavovať Boha. Ale všetko stratilo svoju pôvodnú dôstojnosť a bolo akoby mŕtve. Na celé stvorenie zaľahla poroba a bolo poškvrnené tými, čo ho zneužívali na modloslužbu, lebo na to nebolo nič stvorené. Ale teraz sa všetko ako znovuzrodené teší tej istej dôstojnosti, lebo opäť je všetko podriadené vláde ľudí, ktorí oslavujú Boha, a znova im môže slúžiť.

 


Stránka 8 z 27
Find us on Facebook

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Kto je on-line?

Now online:
  • 5 guests
  • 3 robots
  • [Bot]
  • [Google]
  • [Yandex]

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie

Myšlienka

"Činnosť pre Pána nikdy nesmie viesť k tomu, aby sme zabúdali na toho, ktorý je Pánom činnosti."

Bl. Ján Pavol II.

 

 

Čítať celý článok...

Reklama

Meniny

Predvčerom : Tamara
Včera : Bohuš
Dnes: Alfonz
Zajtra: Gašpar
Pozajtra : Ema

Pošli niekomu zo svojich priateľov POHĽADNICU!

Najčítanejšie

1
Najčítanejšie dnes vytvorené:
7
Najčítanejšie vytvorené za posledných 7 dní:
30
Najčítanejšie vytvorené za posledných 30 dní:
Rok
Najčítanejšie vytvorené za posledný rok:

Anketa

Chcel by si sa stať misionárom?
 

Navštívili násKrajiny

67.5%United States United States
19.6%Germany Germany
5.6%Slovakia Slovakia
3.9%Netherlands Netherlands
1%France France
0.4%Greece Greece
0.3%Canada Canada
0.2%United Kingdom United Kingdom

Návštevníci

Dnes: 700
Včera: 1200
Tento týždeň: 2342
Minulý týždeň: 11469
Tento mesiac: 21354
Minulý mesiac: 2236
Celkovo: 38676


Joomla extensions by Siteground Hosting