Hlavná stránka Všetky články portálu

Všetky články podľa dátumu vzniku

Štvrtok 04 Október 2012

Posolstvo sv. Otca Benedikta XVI. k svetovému dňu misií 2012 PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Štvrtok, 04 Október 2012 22:08
Misie / Dokumenty o misiách

Benedikt XVI M„... povolaní umožniť, aby zažiarilo Slovo pravdy“
(apoštolský list Porta fidei, 6)

Drahí bratia a sestry!
Slávenie Svetového dňa misií (21.10.2012) nadobúda tohto roku osobitný význam. Súčasne sa totiž slávi 50. výročie koncilového dekrétu Ad gentes, začiatok Roku viery a otvorenie Biskupskej synody na tému novej evanjelizácie, čo posilňuje odhodlanie Cirkvi angažovať sa v misiách ad gentes s ešte väčšou odvahou a zápalom, aby evanjelium dosiahlo až samý kraj zeme.

Naposledy upravovaný ( Streda, 14 November 2012 08:33 )
Čítajte ďalej...Streda 19 September 2012

Ozajstní hrdinovia PDF Tlačiť Email
Napísal о. Михаил
Streda, 19 September 2012 03:33
Úvahy / O živote

realheroV Prvých mesiacoch nového roka obyčajne prebiehajú rôzne akcie, ktorá sa snažia oceniť ľudské úspechy minulého roka. Jednými z nich sú akcie tipu „čin roka“, v ktorej sa oceňujú hrdinské skutky. Neraz je to aj in memoriam, keď človek sám položil život za záchranu druhých. V našich očiach sú to naozajstní hrdinovia, na ktorých treba dlho pamätať. Je jasné, že je ich omnoho viac, ako tých, ktorí sa spomínajú na podobných akciách, no chcelo by sa, aby sa ani na jeden takýto čin nezabudlo.

Naposledy upravovaný ( Streda, 14 November 2012 08:35 )
Čítajte ďalej...Streda 05 September 2012

Zlato chrámu alebo srdce blížneho? (Sv. Ján Zlatoústy) PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Streda, 05 September 2012 04:48
Biblia / Obľúbené citáty

OltarMChceš si uctiť Kristovo telo? Neopovrhuj ním, keď je nahý. Ani ho tu neuctievaj hodvábnymi rúchami, kým si ho nevšímaš vonku, kde trpí zimou a nahotou. Lebo ten, ktorý povedal: „Toto je moje telo,“ a slovom potvrdil skutočnosť, ten istý povedal: „Videli ste, že som hladný, a nenakŕmili ste ma“ a: „Čokoľvek ste neurobili jednému z týchto najmenších, ani mne ste to neurobili.“ Tamto telo určite nepotrebuje šaty, ale čistú dušu, toto potrebuje veľkú opateru. 

Naposledy upravovaný ( Streda, 05 September 2012 05:05 )
Čítajte ďalej...Nedeľa 26 August 2012

Súrna a dlhodobá modlitbová prosba PDF Tlačiť Email
Napísal Michal Marhefka
Nedeľa, 26 August 2012 02:13
Listy / Listy misionárov

kostolMilí priatelia,

často sa obraciame k druhým o pomoc, keď si už nevieme poradiť. Tak je to aj s Bohom. Čím je väčšia potreba, týk vrúcnejšie sa modlíme. Nie je to najideálnejšie, no možno práve skrze takéto situácie nás Boh priťahuje k sebe a dáva nám vedieť i cítiť, že nás nenecháva v štichu, za čo by sme sa mali viac snažiť a neodchádzať od Neho.
Dnes sa k vám obraciam so súrnou a veľmi vážnou prosbou, ktorá sa nedá vyplniť hneď, no tiež sa nezaobíde bez neodkladnej roboty a obety.
U nás, v Irkutsku, je starý katolícky kostol, ktorý momentálne slúži ako orgánová sieň. Jedna z naších farností, prvá  z faností na Sibíri, tam má v podnájme miestnosti pod kaplnku. V tomto týždni sme sa dozvedeli, že Filharmónia, ktorá je hlavným arendátorom kostola, chce v justícii zrušiť možnosť ďaľšieho podnájmu pre nás a tým nás vyhodiť z vlastného kostola,

Čítajte ďalej...Streda 22 August 2012

Moskva 10 - Bezdomovci – Biznis na liečení bezdomovcov PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Streda, 22 August 2012 12:14
Zážitky / Misionárov

OpilecČlovek niekedy robí príliš veľa hlúpostí, až sa nakoniec ľahúčko utopí v množstve následkov svojich hlúpych skutkov a závislosť od hlúposti ho nakoniec pohltí. Ak sa však zastaví pred tými najväčšími hlúposťami a spamätá, môže sa opäť vynoriť na slobodu. Tak to bolo aj s Koľom, ktorý začal piť alkohol už ako 14 ročný a  veľmi rýchlo sa vypracoval na vrchol. Stal sa vo svojich 15-16-tich rokoch už naozajstným alkoholikom. Čo ho nakoniec zachránilo?

Čítajte ďalej...Nedeľa 19 August 2012

Moskva 9 - Bezdomovci – Šťastie „ostrozrakého“ PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Nedeľa, 19 August 2012 19:26
Zážitky / Misionárov

Laska-dycham19Príbeh Nikolaja je rovnako originálny ako príbeh každého jedného bezdomovca z Moskvy, ktoré som vám už opísal. Ten Nikolajov je príbehom človeka s ešte nezašpinenými očami srdca, ktoré ešte dokážu vidieť, čo my už vidieť schopní nie sme, príbeh človeka, ktorý neoslepol, ako sme mnohí z nás svojmu srdcu dobrovoľne dovolili oslepnúť.

Naposledy upravovaný ( Pondelok, 20 August 2012 19:20 )
Čítajte ďalej...Streda 15 August 2012

Tvoje telo je sväté a veľmi slávne (Pius XII.) PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Streda, 15 August 2012 07:40
Biblia / Obľúbené citáty

Maria NanebovzatieSvätí otcovia a veľkí učitelia v homíliách a rečiach, ktoré mávali na sviatok Nanebovzatia Bohorodičky, hovorili o ňom ľudu ako o veci, ktorú veriaci už poznajú a prijímajú. Bližšie ho vysvetľovali a hlbšie zdôvodňovali jeho zmysel a podstatu a najmä do jasnejšieho svetla stavali, že sa týmto sviatkom nepripomína iba to, že mŕtve telo preblahoslavenej Panny Márie nepodľahlo nijakému porušeniu, ale aj jej víťazstvo nad smrťou a nebeské oslávenie podľa príkladu jej jednorodeného Syna Ježiša Krista. 

Čítajte ďalej...Pondelok 06 August 2012

Dobre je nám tu - Premenenie Pána (biskup Anastáz) PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Pondelok, 06 August 2012 12:33
Biblia / Obľúbené citáty

Premenenie Pana IkonaMJežiš zjavil svojim učeníkom na vrchu Tábor tajomstvo. Keď s nimi chodil, rozprával im o kráľovstve a o svojom druhom príchode v sláve. Ale asi neboli dosť presvedčení o tom, čo hlásal o kráľovstve, preto sa nakoniec rozhodol dať im v hĺbke srdca nezvratnú istotu. Aby z prítomných vecí uverili budúce, na vrchu Tábor im obdivuhodne ponúkol božské zjavenie ako predobraz nebeského kráľovstva. Akoby im chcel povedať: „Aby časový odstup nezapríčinil vo vás neveru, hneď teraz vám hovorím: Niektorí z tých, čo tu stoja, neokúsia smrť, kým neuvidia Syna človeka, ako prichádza v sláve svojho Otca.“ 

Naposledy upravovaný ( Pondelok, 06 August 2012 12:47 )
Čítajte ďalej...Nedeľa 05 August 2012

Moskva 8 - Bezdomovci – Príbeh ozajstného otroka PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Nedeľa, 05 August 2012 19:45
Zážitky / Misionárov

Otrok okovyPríbeh Andreja, ktorého som stretol na tábore pre bezdomovcov, ktorý už druhý krát organizovali Sestry Matky Terezy na okraji Moskvy, je veľmi kuriózny. Ani by som si ho nevšimol, pretože počas celého tábora nevzbudzoval nijakú pozornosť - veľmi skromný človek, ktorý pomáhal kdekoľvek sa dalo, no ticho bez najmenšieho hluku či upozorňovania na seba, bez hnevu na druhých, ako sa im nechce pomáhať – v kuchyni, vonku pred domom či kdekoľvek v dome. Keď som si ho predsa len všimol a podišiel k nemu, začal mi rozprávať príbeh, ktorý sa podobá na tie zo stredoveku, kedy ešte existovali otroci.

Naposledy upravovaný ( Nedeľa, 19 August 2012 19:38 )
Čítajte ďalej...Streda 18 Júl 2012

Spoločná svätosť 2 - Od Oľgy do Antona PDF Tlačiť Email
Napísal Michal Marhefka
Streda, 18 Júl 2012 02:10
Katechézy / Vieroučné témy

Sv.Olga2MMilí misijní priatelia, ako všetci viete, kresťanstvo sa v Kyjevskej Rusi začalo šíriť vďaka dvom kresťanským panovníkom, z ktorých prvou bola Oľga, ktorú pravoslávni kresťania nazývajú – „apoštolom rovná“. V katolíckom chápaní ide o apoštola-misionára, ktorý ako prvý úspešne prináša Evanjelium na pohanskú zem, ako to na Veľkej Morave uskutočnili sv. Cyril a Metod. Rovnakú zásluhu na kristianizácii Kyjevskej Rusi má aj Oľgin vnuk – Vladimír. Obaja, spoločne s dvoma synmi Vladimíra – Borisom a Olegom, i s Mojsejom Uhrínom (Mojžiš Uhorský), ktorý je nám menej známy, hoci pochádzal z Uhorska, pravdepodobne niekde z Východného Slovenska, sú spoločnými svätými Katolíckej i Pravoslávnej cirkvi, keďže žili ešte do schizmy Katolíckej a Pravoslávnej Cirkvi.

Naposledy upravovaný ( Sobota, 04 August 2012 11:34 )
Čítajte ďalej...Pondelok 18 Jún 2012

Čarovné chvíle misie v Nyumbane PDF Tlačiť Email
Napísal Kamil Kočan
Pondelok, 18 Jún 2012 09:26
Zážitky / Misionárov

Z milosti Božej a z rozhodnutia mojich predstavených mi bolo dovolené stráviť pár týždňov medzi jednoduchými ľuďmi kmeňa Ndebele v malebnej dedinke menom Nyumbane...

Naposledy upravovaný ( Pondelok, 18 Jún 2012 09:55 )
Čítajte ďalej...Utorok 22 Máj 2012

Spoločná svätosť PDF Tlačiť Email
Napísal Michal Marhefka
Utorok, 22 Máj 2012 02:48
Úvahy / O viere

Na Zemi žije už sedem miliárd ľudí. Z toho dve sú kresťania. Život každého z nich, či lepšie povedané – z nás, má byť momentom, ktorý pomáha nekresťanovi nájsť pravú cestu k Bohu a k jeho Synovi, Ježišovi Kristovi, Spasiteľovi; samozrejme, že jedine v sile Ducha Svätého, ktorý naše svedectvo využíva, posilňuje a posväcuje. Otázka je však v tom, dovolíme my Bohu, aby nás urobil svojimi svedkami.
Prečo takáta myšlienka na úvod? Chcel by som v tejto úvahe ponúknuť bohatstvo duchovného života tých kresťanov, ktorí sú nám neznámi. Cieľ je jednoduchý – naučiť sa chápať krásu a bohatstvo každého kresťana, a tým viac bratov, s ktorým nás spája história, sviatosti a mnohé iné.

Naposledy upravovaný ( Utorok, 29 Máj 2012 06:32 )
Čítajte ďalej...Piatok 13 Apríl 2012

Nevzdávaj to PDF Tlačiť Email
Napísal Michal Marhefka
Piatok, 13 Apríl 2012 09:07
Kázne / Veľkonočné obdobie

stripedbass_flyrod„Čo robiť? Ježiša niet; síce vstal, no je aj nie je s nami. Poďme robiť to, čo vieme, aby sme len tak neposedávali so založenými rukami. Veď náš starý spôsob života nebol až taký zlý a rybárov si ľudia za ich poctivú a namáhavú pácu vážia.“
Lenže niečo sa predsa len zmenilo.

Čítajte ďalej...Pondelok 02 Apríl 2012

Páter Róbert a jeho misie v Rusku PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Pondelok, 02 Apríl 2012 19:46
Rozhovory / S misionármi

Bajkal_zimaOrganizátori veľkopôstnej prípravy na internete na stránke www.40dni.sk požiadali pátra Roberta Baleka SVD verbistu misionára v Rusku v Moskve o zodpovedanie pár otázok, ktoré napísali vo zvedavosti návštevníci stránky. Tu vám prinášame odpovede, ktoré si okrem nás - misie.sk môžete pozrieť aj na stránke 40dni.sk.

Naposledy upravovaný ( Pondelok, 02 Apríl 2012 22:08 )
Čítajte ďalej...Piatok 30 Marec 2012

Dary zo Slovenska do Sierra Leone v Afrike PDF Tlačiť Email
Napísal Ella
Piatok, 30 Marec 2012 12:03
Aktuality / Aktuality na portále misie.sk

sierra_leone120318_naramky4Deti a mladí v meste Lungi sa tešia z ďalších darov zo Slovenska. V januári tohto roku im bolo, vďaka štedrosti a finančnej podpore mnohých mladých rodín, mladých a detí zo stretiek, saleziánov spolupracovníkov a mnohých ďalších, zaslaných 20 futbalových a 5 basketbalových lôpt. Z darovaných financií na tento účel sa po zakúpení lôpt a zaplatení poštovného ešte zvýšila určitá čiastka. Na žiadosť vedúceho oratória dona Sergeja Gomana SDB v Lungi, a taktiež na podnet Mareka Pančuru SDB, misionára v Sierra Leone, im bolo za zvyšné financie zakúpené a zaslané oblečenie a všetky potrebné predmety, ktoré slúžia k športovej disciplíne teakwondo. „Chlapci tu tento šport majú veľmi radi a je tu veľmi rozšírený. Chcem sa poďakovať všetkým darcom, vďaka ktorým sa títo naši chlapci môžu tešiť z dresov a príslušenstva. Hneď, ako nám balík prišiel poštou, sme zrealizovali turnaj,“ vyjadril sa vedúci oratória don Sergej.

Naposledy upravovaný ( Piatok, 30 Marec 2012 21:40 )
Čítajte ďalej...


Stránka 4 z 64

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie