Hlavná stránka
Misionárov

Rôzne zážitky z rozprávania misionárovMoskva 10 - Bezdomovci – Biznis na liečení bezdomovcov

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

OpilecČlovek niekedy robí príliš veľa hlúpostí, až sa nakoniec ľahúčko utopí v množstve následkov svojich hlúpych skutkov a závislosť od hlúposti ho nakoniec pohltí. Ak sa však zastaví pred tými najväčšími hlúposťami a spamätá, môže sa opäť vynoriť na slobodu. Tak to bolo aj s Koľom, ktorý začal piť alkohol už ako 14 ročný a  veľmi rýchlo sa vypracoval na vrchol. Stal sa vo svojich 15-16-tich rokoch už naozajstným alkoholikom. Čo ho nakoniec zachránilo?

 

Moskva 9 - Bezdomovci – Šťastie „ostrozrakého“

E-mail Tlačiť PDF
(6 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Laska-dycham19Príbeh Nikolaja je rovnako originálny ako príbeh každého jedného bezdomovca z Moskvy, ktoré som vám už opísal. Ten Nikolajov je príbehom človeka s ešte nezašpinenými očami srdca, ktoré ešte dokážu vidieť, čo my už vidieť schopní nie sme, príbeh človeka, ktorý neoslepol, ako sme mnohí z nás svojmu srdcu dobrovoľne dovolili oslepnúť.

 

Moskva 8 - Bezdomovci – Príbeh ozajstného otroka

E-mail Tlačiť PDF
(6 hlasovaní, Priemerná známka: 4.67 )

Otrok okovyPríbeh Andreja, ktorého som stretol na tábore pre bezdomovcov, ktorý už druhý krát organizovali Sestry Matky Terezy na okraji Moskvy, je veľmi kuriózny. Ani by som si ho nevšimol, pretože počas celého tábora nevzbudzoval nijakú pozornosť - veľmi skromný človek, ktorý pomáhal kdekoľvek sa dalo, no ticho bez najmenšieho hluku či upozorňovania na seba, bez hnevu na druhých, ako sa im nechce pomáhať – v kuchyni, vonku pred domom či kdekoľvek v dome. Keď som si ho predsa len všimol a podišiel k nemu, začal mi rozprávať príbeh, ktorý sa podobá na tie zo stredoveku, kedy ešte existovali otroci.

 

Čarovné chvíle misie v Nyumbane

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Z milosti Božej a z rozhodnutia mojich predstavených mi bolo dovolené stráviť pár týždňov medzi jednoduchými ľuďmi kmeňa Ndebele v malebnej dedinke menom Nyumbane...

 

Byvol, nôž a kríž v Indonézii

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

Vojenciak

P. Juraj Vojenčiak SVD pôsobil na ostrove Flores v Indonézii. Ponúkame vám pár jeho zážitkov z jeho misie v tejto krajine.

 


Stránka 1 z 8
Zážitky

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie