Hlavná stránka
Príbehy na pokračovanie
Príbehy, ktoré nemajú koniec, stále pokračujú a do ich tvorby sa môžete svojimi komentármi zapojiť aj vy...

Agapeon 12 - Jediný okamih

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 4.80 )

Agapeon_12

Skoro ráno sme sa s Paximom aj Erudicom vybrali na cestu. Jaskyňu – ten nádherný svet stvorený pre nás, sme opúšťali s veľkou túžbou vrátiť sa čo najskôr. Po niekoľkých hodinách sme opustili púšť a neznámym otvorom v skalnatom útese nepriechodných hôr obkolesujúcich púšť sme sa dostali do spleti chodieb a nádherných jaskýň najrôznejších farieb, ktoré som nikdy v živote nevidel. Zastaviť sa a pokochať tou krásou však nebolo kedy, pretože Erudicus sa veľmi ponáhľal.

 

Agapeon 11 - Rozbitá harmónia

E-mail Tlačiť PDF

Agapeon 11 - Rozbitá harmónia

(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 10 - Nový život začína)

„Tak, Agapeon a Paximus... Toto je pripravené pre vás“ – poznamenal Ježiš, hľadiac na krásu obrovskej jaskyne, do ktorej sme vstúpili. Tie zvláštne svetelné bytosti, ktoré celú tú krásu jaskyne pripravili, nás teraz akoby niesli na rukách dolu do jaskyne. Obklopení ich svetlom som cítil v ich tesnej blízkosti, ako sa vo mne, v mojej duši, mysli a srdci deje niečo zvláštne, čo som nedokázal presne pomenovať. Akoby vo mne dotvárali neviditeľnými rukami mnohé nedokončené, mnou dobabrané opravovali, zničené a špinavé čistili a dávali znovu do poriadku.

 

Agapeon 10 - Nový život začína

E-mail Tlačiť PDF

Agapeon 10-Nový život

(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 9 - Mínové pole)

Vnútro jaskyne sa pred nami otvorilo v celej svojej kráse. Jaskyňa bola tak obrovská, že som nedovidel na jej koniec. Pripomínala mi údolie Placidus lemované pohorím Aegis, ktorým sme prechádzali pri putovaní na túto púšť. Táto obrovská jaskyňa mi však svojou krásou vyrážala dych. V tom zvláštnom svetle sa všetko trblietalo ako zo zlata. Zaujímavé, že svetlo nevychádzalo z nejakých faklí okolo alebo z ohniska, ale zo zvláštnych bytostí, ktoré sa pohybovali rôznymi smermi po celej jaskyni. Podotýkam, toto neboli anjeli, tí vyzerali úplne inak.

 

Agapeon 9 - Mínové pole

E-mail Tlačiť PDF

Agapeon 9 - Mínové pole

(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 8 - Skutočný víťaz)

Už od rána sa potulujeme púšťou vedení naším novým spoločníkom Tuiciom. Nerozumiem jeho náhlym zmenám smeru. Hoci nám ani jeden raz v ceste nestála žiadna prekážka, obchádzali sme až doteraz každú chvíľu niečo neviditeľné tak opatrne, akoby to bola načasovaná mína. Zbadal som síce občas ako z môjho svetelného štítu okolo mňa vyletujú iskry, akoby ten štít niekto pílil, ale nič som okolo seba nevidel, tak som tomu neprikladal takú dôležitosť. Keď som sa Tuicia chcel na to spýtať, iba zasyčal s prstom na ústach, akoby nechcel niekoho zobudiť. „Zvláštne“ – pošepkal som Paxiomovi za sebou, „ideme ako husi v rade za sebou, nemôžeme hovoriť nahlas... Čo to má znamenať?“ Paximus len pokrčil plecami a pokorne sklopil zrak. „Ja s tým nesúhlas...“ – obrátil som sa s rozhodnými slovami k Tuiciovi a vtom mi stuhla tvár, vidiac obraz, ktorý sa mi naskytol.

 

Agapeon 8 - Skutočný víťaz

E-mail Tlačiť PDF

Agapeon 8 Víťaz(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 7 - Jediný dotyk lásky )

Neviem, čo sa stalo s mojimi očami. Vidím, čo som predtým nikdy nevidel – odvtedy, čo nás Ježiš v noci pri jazere Purus prežiaril svojím svetlom a vytvoril okolo nás žiariaci guľový štít. Z toho štítu neustále vychádza akási žiara a vstupuje do mňa a rozlieva sa po celej duši. Akoby ju vyživovala, tak ako krv prúdi do celého tela a prináša životodarnú miazgu kamkoľvek príde. Hoci je práve teraz poludnie a slnko svieti naplno, vidím ju veľmi jasne. To isté sa deje aj okolo Paxima. Aj on je obklopený tou zvláštnou žiarou. Vykračuje zľahka s hlbokým pokojom na tvári. Takého pokojného a radostného som ho ešte nevidel. Ani ja som ešte nikdy v živote neprežíval tak hlboký pokoj ako práve dnes.

 


Stránka 1 z 3
Príbehy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie