Hlavná stránka
Obľúbené citáty z kníh a filmov

V tejto sekcii nájdete najobľúbenejšie citáty z kníh a filmov našich užívateľov. Ak by ste chceli pridať svoj obľúbený citát, nech sa páči do tejto kategórie...V putách lásky (sv. Katarína Sienská)

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Jezis_VlasyMôj najmilší Pane, obráť láskavo svoje milosrdné oči na tento ľud i na tajomné telo tvojej Cirkvi, lebo tvoje sväté meno bude mať väčšiu slávu, keď sa zľutuješ nad takým veľkým množstvom svojich stvorení, ako keby si sa zľutoval iba nado mnou úbohou, ktorá tak veľmi urazila tvoju velebnosť. Ako by som sa mohla utešiť, keby som videla, že ja oplývam životom a tvoj ľud je v smrti? Alebo keby som videla na tvojej milovanej Neveste temnotu hriechov z mojich zlyhaní a zo zlyhaní ostatných tvojich stvorení?

 

Chvála Bohorodičky Márie (sv. Cyril Alexandrijský)

E-mail Tlačiť PDF

Bohorodicka_porodVidím radostné a nadšené zhromaždenie svätých, ktoré sa sem ochotne zišlo na pozvanie svätej Bohorodičky vždy Panny Márie. Aj keď ma zvieral hlboký zármutok, pohľad na zástup svätých otcov mi spôsoboval radosť. Teraz sa u nás naplnilo slovo žalmistu Dávida: „Aké je dobré a milé, keď bratia žijú pospolu.“

 

Láska je mocná ako smrť (sv. Balduin Canterburský)

E-mail Tlačiť PDF

MilovatSmrť je mocná, lebo nás dokáže pripraviť o dar života. Láska je mocná, lebo nás dokáže vrátiť do lepšieho života. Smrť je mocná, lebo z nás dokáže stiahnuť schránku tohto tela a ozbíjať nás. Láska je mocná, lebo dokáže vyrvať smrti korisť a vrátiť nám ju.

 

Nakloň mi srdce (sv. Robert Belarmín)

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Srdce_oblaky„Ty, Pane, si dobrý a láskavý a veľmi milostivý.“ Kto by ti neslúžil celým srdcom, keď začne čo len trocha okusovať čaro tvojej otcovskej vlády? Čo prikazuješ, Pane, svojim služobníkom? Hovoríš: „Vezmite na seba moje jarmo.“ A aké je tvoje jarmo? Odpovedáš: „Moje jarmo je príjemné a moje bremeno ľahké.“ Kto by neniesol s najväčšou radosťou jarmo, ktoré netlačí, ale lahodí, a bremeno, ktoré neťaží, ale občerstvuje? Preto si právom dodal: „A nájdete odpočinok pre svoju dušu.“ A čo je to tvoje jarmo, ktoré neunavuje, ale prináša osvieženie? Je ním to prvé a najväčšie prikázanie: „Milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca.“ Veď čo je ľahšie, príjemnejšie, lahodnejšie, ako milovať dobrotu, krásu a lásku, čím všetkým si ty, Pane, Bože môj?

 

O pastieroch (sv. Augustín)

E-mail Tlačiť PDF

Dobr_pastierSv. Augustín nám ponúka pár zamyslení nad úlohou pastiera...

 


Stránka 13 z 39
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie