Hlavná stránka

Koľko rúk má tvoj Boh?

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Kríž JežišDlhoročný misionár spomína svoju osobnú skúsenosť:
Pred cestou na zotavenie a preliečenie do Európy som si krátil čas na letisku pozeraním okolia. Vstúpil som do jedného múzea blízko letiska a s úžasom som pozeral na jedného z hinduistických bohov - Šivu, ktorý mal desať alebo až dvanásť rúk.

Zdalo sa mi to divné, keď som videl túto modlu, bôžika s dvanástimi rukami. Nejaký hinduista si ma všimol, ako sa krútim okolo tohto bôžika a počítam jeho ruky. Oslovil ma s otázkou: „Ty nie si hinduista?” Odpovedal som mu: „Nie, ja som kresťan!” Potom som sa ho opýtal: „Nechápem, prečo má tento bôžik dvanásť rúk?” Miestny hinduista odpovedal: „Má dvanásť rúk, aby sa naznačilo, že je všemohúci, pretože svojimi rukami drží celý vesmír.”

Pri mojom počudovaní mi položil otázku: „Koľko rúk má tvoj Boh?” Mal som na krku krížik, a tak som ho vytiahol a povedal: „Má len dve ruky a aj tie má pribité.” Teraz sa údiv objavil na jeho tvári a povedal: „A ty nasleduješ Boha len s dvoma rukami a naviac, keď ich má pribité? Čo potom môže ten tvoj Boh pre teba urobiť?” S pocitom hrdosti som povedal: „On ma nekonečne miluje, on ma objíma vo svojej láske!”

"Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život. Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil." (Jn 3, 16-17)

Autor: Neznámy

 

Share/Save/Bookmark


Tags: Koľko  rúk  tvoj  Boh  Kristus  Šiva  ukrižovaný  láska  objatie  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.




Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Príbehy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie