Hlavná stránka

Boh pozná každý môj krok - list P. Habaru

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

P. Gašpar Habara SVD odišiel na 3 mesiace v r. 2003 do Brazílie. Pozvali ho pomôcť pri ľudových misiách v oblasti Amazónie - oblasti, kde pred tým pôsobil ako misionár SVD. Poslal nám list zo svojej cesty.

Zdravím Vás z tejto veľkej zeme v Brazílii. Docestoval som šťastne, aj keď som bol veľmi unavený.

Čo vám napísať ako zážitok? Ešte stále nie som v Amazónii. Ale už na letisku vo Frankfurte nad Mohanom moje srdce poskočilo od radosti, keď som počul znova brazílsku portugalčinu. Akoby som bol odišiel len na dovolenku, všetkému som rozumel a hneď som sa dal do reči s prvými Brazílčanmi.

Začali sme komunikovať akoby sme sa už dlho poznali, to je duša Brazílčana alebo Brazílčanky. Cestou som sa ešte pokúšal spoznať tých, čo sedeli vedľa mňa. Bola to jedna Nemka z Berlína a jeden Švéd, obaja cestovali do Santiaga de Chile. Viedli sme nekonečné rozhovory o našej práci, povolaní, svete. Šokovala ma ich ignorancia, čo sa týka kresťanstva a náboženstva vôbec. Keď sa napokon dozvedeli, že som misionár a že idem do Brazílie - k Amazonke, hneď spozorneli a začali sa pýtať mnohé otázky, ako žije Cirkev v amazonských pralesoch. Myslím, že moja reč ich oslovila, lebo tá

Nemka mi dala aj mail, aby som jej napísal niečo o živote v tejto časti sveta.

Ako vidíte, evanjelizovať treba všade, dokonca aj v lietadle. Ľudia si pamätajú len negatívne veci v živote Cirkvi a nemajú nikoho, kto by im ukázal to dobro, ktoré prináša úprimná viera a úsilie meniť tento svet (aj nás) cez evanjelium. Misionári aj dnes riskujú životy a zomierajú za tento ideál - za kráľovstvo Božie, ktoré sám Ježíš hlásal. Ľudí dnes získaš pre kráľovstvo osobným stretnutím, keď v tebe spoznajú prítomnosť Božiu a odpovedia pozitívne na Boží hlas, ktorý je blízko nás.

Tak moja evanjelizácia začala už v lietadle a pokračuje teraz v Sao Paule, v tomto obrovskom meste (15 milionov obyvateľov). Som tu úplne stratený, a predsa mám istotu, že Boh je so mnou a vedie každý môj krok a že ma bude viesť až do amazonských pralesov - na miesto, kde som prežil šesť rokov v službe evanjelia a

ľudu, ktorý mi bol zverený. Teším sa na Santas Missiones Populares, kde sa znova všetci stretneme vo viere a nádeji, že sme jedna rodina a že sme v rukách Božích. Čaká ma ešte dlhá cesta, tak sa treba dobre pripraviť - aj duchovne, aby táto moja cesta priniesla požehnanie pre mňa, ale aj Boží ľud v Ruropolis (miesto, kde som pôsobil ako misionár).

Všetkých pekne pozdravujem, v UPC aj našom misijnom dome v Petržalke, prosím o modlitby, Deus seja louvado para sempre. Abrcos do Gaspar.

Sao Paulo, 30. mája 2003

Share/Save/Bookmark


Tags: Gašpar  Habara  SVD  List  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Administrator je s nami už odo dňa: Streda, 13 Máj 2009.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Listy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie