Hlavná stránka Modlitby Rôzne Modlitba za misie k sv. Terezke

Modlitba za misie k sv. Terezke

E-mail Tlačiť PDF
(7 hlasovaní, Priemerná známka: 4.14 )

Terezia_z_LisieuxModlite sa spolu s nami a sv. Terezkou Ježiškovou za misie a misionárov.

Svätá Terézia, ty si sa zaslúžila o to, aby si ťa uctievali ako patrónku misií na celom svete; rozpomeň sa na svoje vrúcne túžby počas svojho pozemského života, aby kríž Ježiša Krista bol známy na celej zemeguli a aby sa evanjelium hlásalo až do konca časov. Pomáhaj, prosíme, kňazom, misionárom a celej Matke Cirkvi tak, ako si to prisľúbila. Amen.

Svätá Terezka Ježiškova,
Ty mocná ochrankyňa všetkých katolíckych misií, oroduj ustavične za našich misionárov, ktorí horlivo pracujú medzi neveriacimi a, neľutujúc nijakej obety, hľadajú nové duše pre Spasiteľa. Oroduj aj za rehoľné sestry, ktoré sa ďaleko od svojej vlasti venujú rodinám a deťom, aby ich priviedli ku Kristovi. Oroduj aj za všetkých katechétov, katechétky a za všetok pomocný personál v ďalekých misiách po všetkých krajinách sveta. Otvor svoju požehnanú náruč a rozdávaj svoje nebeské ruže týmto udatným apoštolom šírenia viery v Krista, sprostredkuj im veľa milostí, zdravia a sily, obetavosti a zriekania aj naďalej, aby konali úspešne veľké dielo samého Boha. Uvi zo svojich duševných ruží svieže vence víťazstva a blaženosti tým, čo sa obetovali misijnej práci a zriekajúc sa pohodlia a vlasti, išli ako Kristovi poslovia do ďalekého cudzieho sveta.

Nám ostatným, ktorí pozorujeme túto obetavú a úmornú misionársku prácu doma uprostred svojich rodín, vymodli, ó misijná svätica, veľké porozumenie pre dielo ohlasovania evanjelia a horlivosť v podporovaní misií po celom svete. Prinášaj naše skromné modlitby za misie k trónu Najvyššieho, aby On, náš Tvorca, milostivo vyslyšal naše prosby a doprial celému svetu prístup do blaženej večnosti. Amen.

Svätá Terézia od Dieťaťa Ježiša, patrónka misií, oroduj za nás!

Zdroj: modlitba.sk a ďalšie stránky

Share/Save/Bookmark


feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Modlitby

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie