Hlavná stránka Biblia Bohoslužby slova Bohoslužby slova - stručný program stretnutia

Bohoslužby slova - stručný program stretnutia

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

KnihaV kategórii Bohoslužby slova rôzne bohoslužby slova alebo jednoduché biblické stretnutia - všetko, čo sa týka biblie - použiteľné pre súkromie aj spoločné stretnutia nad Božím Slovom...

Uvádzame tu náčrt BOHOSLUŽIEB SLOVA, aby ste sa vedeli v nich orientovať, prípadne niečo doplniť podľa svojej potreby...

1. Úvodná pieseň
Pieseň je na začiatok stretnutia dôležitá - ak ju poznajú skoro všetci, stmeľuje spoločenstvo a pomáha sústrediť sa na danú tému. Niekedy vám ponúkneme pieseň, inokedy nie - rozhodne všetko závisí od vášho citu, čo sa hodí a čo nie.

2. Úvodné slovo
Úvodné slovo je krátkym vovedením do témy, môže byť formou povzbudenia, výzvy alebo básne... všetko, čo pomôže sústrediť pozornosť na podstatu témy, upozorní na prípadné chyby v ponímaní témy a usmerní správnym smerom... Ponúkame vám ho niekedy, ale takisto záleží na vás, ako si ho pripravíte.

3. Modlitba
Veľmi dôležitá pre stretnutie s Pánom. Biblické stretnutie nie je špekulatívnym stretnutím nad Božím Slovom, mudrovaním a predbiehaním sa v teologických a exegetických úvahách. Rozhodne NIE! Je dôležité neustále si to pripomínať a jednoducho napomenúť toho, kto by sa počas stretnutia na takúto cestu púšťal. Stretnutie je stretnutím sa s Bohom a s druhými navzájom. Je to delenie sa vo viere s tým, čo Boh urobil v mojom živote - teda hovorím JA a nie TÍ DRUHÍ, ON, MY, VY by ste mali to a to robiť a nám sa to takto stáva a nemali by sme ... Jednoznačne každý musí hovoriť za seba a nie za druhých, pretože inak sa zo stretnutia stane trhovisko ohováraní a nadávok na "tých druhých". Toto si však musí uvedomiť každý jeden člen stretnutia a podľa toho sa aj riadiť...

4. Počúvame Božie slovo Starého zákona
Nasledujú texty Sv. Písma Starého Zákona hovoriace o danej téme. Medzi čítaniami je chvíľa ticha na uvažovanie. Každý jeden text môže čítať iný člen stretnutia. Ak by bolo čítaní veľa, môžete si vybrať niektoré (jeden zo SZ, jeden z NZ atď. alebo iba SZ alebo iba NZ po prípade Pavlove listy...) Všetko záleží iba na vás.

5. Chceme sa nechať hlbšie preniknúť Božím slovom
Nasledujú texty SZ zo Žalmov aj s antifónami. Môžu sa čítať alebo spievať - všetko podľa vašich možností.

6. Čo hovoria evanjeliá?
Po Žalmoch nasledujú čítania z Nového Zákona takisto sú medzi nimi chvíle ticha a čítať ich môžu rôzni ľudia.

7. Čo hovoria listy apoštolov?
Veľmi zaujímavým doplnením evanjelií sú aj listy apoštolov poprípade Zjavenie sv. Jána alebo Skutky apoštolov.

8. Otče náš
Jednoduchá a zároveň najkrajšia modlitba - Otče náš - sa môže modliť v spoločenstve aj tak, že si všetci na znak Božej rodiny bratov a sestier podajú ruky a po modlitbe si povedia spoločne: "Pokoj a bratská láska nech je medzi nami".

9. Požehnanie
Ak je v spoločenstve kňaz, môže sa ukončiť stretnutie požehnaním, ak nie, môže sa použiť formula z breviára: "Nech nás žehná Pán, nech nás ochráni od zlého a privedie do života večného. Amen."

Ak by ste chceli pokračovať v stretnutí, namiesto modlitby Otče náš a požehnania môžete pokračovať v zdieľaní sa:

10. Zdieľanie :
Ako sme už vyššie spomenuli (v bode 3.), každý z členov by mal rozprávať o sebe a svojom vzťahu s Kristom - ako ho prežíva on sám. Po zdieľaní môžu nasledovať aj spontánne modlitby formou odprosenia, vďaky, chvály alebo prosby.

11. Pieseň :
Stretnutie je vhodné ukončiť piesňou.

Share/Save/Bookmark


feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Administrator je s nami už odo dňa: Streda, 13 Máj 2009.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.

10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Biblia

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie