Hlavná stránka Úvahy Obľúbené citáty Kým chcem byť pre Teba, Ježišu?

Kým chcem byť pre Teba, Ježišu?

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Jezis_-_srdceKým by som chcel byť pre Teba, Ježišu? Viem, že po tom môžem len túžiť, lebo plnosťou sa takým môžem stať len, ak budem úplne podobný tebe. Ale túžiť môžem... a ty, viem, mi moje túžby raz splníš... Preto sa odvážim povedať ti, že by som pre Teba chcel byť... stálym, verným, trpezlivým, obetavým, odvážnym, dobrodružným a šľachetným priateľom, ktorý bude vždy vedľa Teba a neopustí ťa, aj keby sa proti tebe postavili všetci okolo... priateľom, ktorý bude jedinečný a neopakovateľný, ktorému podobný nikto nikdy nebol, nie je ani nebude.

Bratom, s ktorým môžeš vždy rátať, tichým spoločníkom, s ktorým prerozprávaš hodiny akoby to bolo len pár minút, manželom s večnou láskou, ktorá by sa prehlbovala a upevňovala deň za dňom, manželom, s ktorým rodíš nové krásne bytosti do večného života, vždy otvoreným náručím, v ktorom si môžeš oddýchnuť, milovaným, pre ktorého nič nie je tak dôležité, ako práve Ty, ktorý má vždy čas a vie všetko nechať tak a byť tu iba pre teba, venovať ti toľko času, koľko potrebuješ, hoci by stratil bohatstvá a postavenie, zostávajúc pri tebe ako pri tom najväčšom bohatstve a poklade.

Ježišu, chcel by som byť pre Teba verným a oddaným spolubojovníkom podriadeným Tvojim príkazom, učiaci sa od teba rôznym technikám boja, bojujúci spolu s tebou po tvojom boku, chrániaci Teba a iných, vykupujúci spod zajatia, s čistým nebojácnym srdcom plným odvahy.

Chcel by som byť pre Teba spoluuzdravovateľom, učiť sa od Teba ako obväzovať rany, čo na ne prikladať, aby sa rýchlo zacelili bez následkov a jaziev, spolu s Tebou berúci chorých do náručia a uzdravujúc spolu s Tebou ich dušu i telo, pripravujúc pre nich tie najúčinnejšie lieky.

Chcel by som byť neoblomne a neústupčivo hľadajúci spolu s Tebou náruživo tých, ktorí sa stratili, nachádzajúc cestu v temnotách pre tých, ktorí zblúdili svietiac im na cestu Tvojím svetlom.

Chcel by som byť nežnou Matkou, ktorá sa ťa nikdy nevzdá, aj keby Ťa celý svet zavrhol, byť Tvojím milovaným, ktorý Ťa zľúba bozkami a pritlačí si Ťa k srdcu, vtlačí hlboko do svojho vnútra a zjednotí sa s Tebou celou svojou bytosťou.

Chcel by som byť pre Teba všetkým, hoci viem, že všetko máš a nič k svojmu šťastiu nepotrebuješ, chcel by som Ti svoju lásku preukazovať každú sekundu len preto, že si to Ty, len preto, že si taký, aký si, len preto, že Ťa jednoducho milujem taký, aký som...

Autor neznámy

 

Share/Save/Bookmark


Tags: Kým  chcem  byť  pre  Teba  Ježišu  láska  valentín  vyznanie  lásky  darovanie  odovzdanie  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie