Hlavná stránka Aktuality Aktuality z misií Vraždia kresťanov v Iraku a Nigérii

Vraždia kresťanov v Iraku a Nigérii

E-mail Tlačiť PDF
(0 hlasovaní, Priemerná známka: 0 )

Nigeria-vrazdySituácia kresťanov v Nigerri a Iraku je veľmi kritická. Keďže tlač vôbec neinformuje o vyhrotenej situácii, robíme to my a prosíme aj vás o informovanie svojich priateľov a známych, ktorí by sa mohli modliť za kresťanov v týchto krajinách...

NIGÉRIA

Stovky, ak nie tisíce ľudí bolo povraždených pri útoku moslimov na kresťanov v Nigérii, ktorý sa spustil s treťou hodinou v noci 8.3.2010 v Nigérii. Arcibiskup Ben Kwshi opisuje konfrontáciu ako stretnutie tvárou v tvár so satanom.

Svedkovia uvádzajú, že kresťanov v dedine pochytali do rybárskych sietí a zvieracích pascí a potom ich umlátili na smrť.

Arcibiskup pokračuje: "Videl som rany od mačiet na hrdlách detí. Deti ve veku 0-15 rokov, všetci zabití od chrbta, do krku, do hláv. Hlboké rany v ústach kojencov. Ľudia bedákajú a plačú. Niektorí už stratili hlas. Nevedel som ten pohľad ustáť. "

Článok o sitácii v NIGÉRII

IRAK

Súrna prosba o modlitbu a rozšírenie informácie V Iraku sa uskutočnili vraždy a znásilnenia kresťanov. Situácia sa vyostruje a mám strach o bezpečnosť spolusestier ako aj o ostatných kresťanov v Iraku. Všetci kresťania dnes opustili Mosul a chystajú sa opustiť Irak Niektoré sestry sú nimi, niektoré však zostávajú na mieste. Vôbec netušíme čo sa bude diať s našou kongregáciou /dominikánky/.

Tlač vobec neinformuje o vyhrotenej situácii v Iraku. Prosíme o rozšírenie správ všetkými možnými spôsobmi, ale v prvom rade prosíme o modlitby za kresťanov v Iraku.

Článok o situácii v IRAKU.

 

Sr Donna Markham, O.P

 

Share/Save/Bookmark


Tags: Vraždia  kresťanov  Irak  Nigéria  vražda  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Aktuality

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie