Hlavná stránka Aktuality Aktuality z misií Príprava na úplné odstránenie kresťanstva

Príprava na úplné odstránenie kresťanstva

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 3.00 )

Benedikt

USA, 3.4.2010 (kath.net) - Americká publicistka vyjadrila včasopise "Politics Daily" svoju kritiku voči médiám, ktoré si v prípadoch škandálov sexuálneho zneužívanie detí namiesto objektívneho spravodajstva privlastnili veľmi "selektívne" vnímanie a vo všeobecnosti sa o katolíckych duchovných vyjadrujú veľmi "urážlivo".

Elizabeth Levová je dcérou známeho americkej profesorky medzinárodného práva na Harvardskej univerzite a bývalej veľvyslankyne pri Svätom stolci Mary Ann Glendonovej. Pravidelne píše na kultúrne a cirkevné témy pre medzinárodnú spravodajskú agentúru Zenit a pre americkéčasopisy "Inside the Vatican" a "First Things".

Elizabeth ďalej uvádza, že súčasná antiklerikálna nálada v médiách pripomína predrevolučné Francúzsko 18. storočia a píše:

"Nikto nepopiera, že malá menšina kňazov spôsobila veľa bezprávia svojimi zlými činmi, no ich zlé správanie sa zneužilo na poškodzovanie dobrého mena prevažnej väčšiny kňazov, ktorí konajú svoju prácu vofarnostiach bez mnohého rozruchu a príkladným spôsobom," napísalaLevová a americkom časopise "Politics Daily". "Tým sa paušálne diskredituje celý kňazský stav."

Levová vidí v súčasnom postoji médií voči Katolíckej cirkvi paralely s"trvalými nepriateľskými útokmi", ktorým boli vystavení katolícki duchovní pred Francúzskou revolúciou po tom, čo v roku 1789 bolaoslabená autorita francúzskeho kráľa. Aj vtedy sa nafúkli jednotlivé izolované prípady kňazov, ktorí viedli nemorálny život, aby sa vzbudil dojem, že tento problém sa endemicky rozšíril a týka sa celého kňazského stavu. Je iróniou, že sa to dialo v čase, v ktorom bol veľmi rozšírený sexuálny liberalizmus.

"Francúzski propagandisti vtedy pracovali dňom i nocou, aby vytiahli zminulosti staré škandály a bolo jedno či boli spred desaťročí a čispred storočí," uvádza Levová a cituje politika a spisovateľa Edmunda Burkeho, ktorý v roku 1790 opisuje francúzskych duchovných ako "istýdruh príšer", ktoré sú zachvátené chamtivosťou, lenivosťou a podvodmi.Toto presvedčenie vyjadril Burke v dobe, keď francúzski revolucionári hromadne konfiškovali cirkevné majetky.

Levová vyčíta médiám, že o sexuálnom zneužívaniu podávajú správy,akoby tento zločin bol obmedzený iba na katolíckych klerikov.

"Netreba nijaký politický ostrovtip Edmunda Burkeho, aby sme sa zadivili, prečo Katolícku cirkev takto vzhľadom na tieto zločiny vyčlenili."

V článku Levová ďalej uvádza, že v USA sú obeťami sexuálneho zneužívania 39 miliónov detí. 40 až 60 percent z nich boli zneužité členom rodiny, 5 percent bolo obťažovaných učiteľmi a iba menej ako 2 percentá katolíckymi kňazmi.

Za týmito útokmi na katolíckych kňazov predpokladá publicistka pokus "zničiť vierohodnosť mocného morálneho hlasu vo verejnej diskusii". "Aby umlčali morálny hlas Cirkvi, diskreditovali jej duchovných pastierov."

Burke považoval antiklerikálnu kampaň za prípravu na "úplnéodstránenie" kresťanstva tým, že sa kňazov vystaví "všeobecnému pohŕdaniu". Levová pripomína stovky kňazov, ktorí boli počas Francúzskej revolúcie potrestaní sťatím na gilotíne.

"Môžeme iba dúfať, že Američania sa spamätajú a zmenia smer predtým,než dosiahneme tento bod!" končí Levová svoj článok. -zg-

http://www.zapapeza.sk/

 

Share/Save/Bookmark


feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Aktuality

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie