Hlavná stránka Komentáre Kresťania a... Židovský obchodník obhajuje Katolícku Cirkev

Židovský obchodník obhajuje Katolícku Cirkev

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 4.60 )

BenediktPonúkame vám reakciu nekatolíka židovského obchodníka na rôzne mediálne kauzy kňazov v USA v súvislosti s pedofíliou. Veľmi pravdivé aj pre súčasnú situáciu v Írksku. Písané v Clevelande 5.1.2010 (4marks.com):
Prečo vlastne médiá vykonávajú nejakú vendettu (pomstu) na jednej z najdôležitejších inštitúcií aké v USA máme? Viete - katolícka Cirkev každodenne vychováva 2,6 milióna študentov a stojí ju to 10 miliárd dolárov. Naopak daňoví poplatníci ušetria 18 miliárd dolárov. Vaši absolventi pokračujú z 92% v ďalšom štúdiu, všetky náklady sú na vás. Zvyšok študuje bezplatne. Cirkev má 230 stredných a vysokých škôl na území USA, prihlásených je 700,000 študentov. Katolícka Cirkev má neziskový systém nemocníc. Je ich 637 a liečia každého piateho Američana. Nielen katolíkov. Ale tlač má úpornú snahu totálne zničiť reputáciu a integritu tejto inštitúcie.

- Obviňuje katolíkov z choroby pedofílie, čo je tak nezodpovedné ako viniť dospelého z inštitúcie manželstva. Jednoducho sú to veci, ktoré sa medzi dospelými vyskytujú.

Dovoľte mi dať zopár čísiel, ktoré by ste si mali ako katolíci pamätať:

- 12% zo vzorky 300 členov protestantského kléru malo nejakú formu sexuálneho styku s farníkom, rovných 38 % pripustilo neprimeraný sexuálny kontakt. Ukázala to výskumná štúdia Spojenej metodistickej cirkvi,

- 41.8 % žien ako kleričiek vykazuje neprimerané sexuálne správanie,

- 17% laických žien zažilo sexuálne obťažovanie

Mezitým čo sa tu hysterizuje o 1,7% katolíckeho kléru, vinného z pedofílie , protestantské cirkvi zaznamenávajú číslo 10%. Nejde teda o katolícky problém. Naopak štúdia urobená na amerických katolíckych kňazoch ukázala, že väčšina je v kňazskej službe šťastných , našli viac ako čakali a väčšina z nich by si opäť zvolila dráhu kňaza a to napriek negatívnemu PR Cirkvi.

Katolícka Cirkev krváca z rán, ktoré si sama spôsobila. Agónia katolíkov a ich trápenie však nie je na mieste. Proste vás zranilo a zradilo zopár úchylných kňazov, ktorých bolo treba poriadne vyplieť. Preto hlavy hore, ramená tiež. Buďte hrdí na to, že ste súčasťou proste najdôležitejšej nevládnej organizácie na území USA.

A potom si spomeňte na Jeremiášove slová: "Stoj na križovatke, hľadaj a pýtaj sa na dávne cesty. Po tej, ktorá je dobrá, choď. A nájdeš všetko, čo tvoja duša potrebuje." S hrdosťou hovorte o svojej viere a zistíte čím je vaša Cirkev naozaj proti ostatným náboženstvám.

Buďte hrdí na to, že ste katolíci.

Sam Miller, prominentný clevelandský podnikateľ - nekatolík

 

Share/Save/Bookmark


feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Komentáre

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie