Byť Jeho rukami

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Ruky_v_ruke"Múky z hrnca neubudne a v krčahu nebude chýbať olej" (1 Kr 17, 14).

Počas prenasledovania prvotnej Cirkvi nariadil rímsky prefekt diakonovi Vavrincovi, aby odovzdal cirkevný majetok. Vavrinec reagoval tak, že namiesto striebra a zlata zhromaždil siroty a vdovy, chudobných, chorých a umierajúcich, o ktorých sa Cirkev starala. Prefektovi povedal: "Títo sú bohatstvom Cirkvi."

Ak sa na biednych a núdznych Boh naozaj pozerá takto, prečo mnohým z nás prichodí zaťažko ísť a pomôcť im? Ježiš nás ubezpečil, že chudobných budeme mať vždy medzi sebou (Jn 12, 8). Nemyslel však tým len chudobných po materiálnej stránke, ale každého, kto trpí akýmkoľvek iným nedostatkom: telesne postihnutí, mentálne chorí, závislí, všetci, ktorých vytláčajú na okraj spoločnosti či ignorujú. Je otrasné telesne trpieť, pretože si nemôžete dovoliť lekársku starostlivosť! Aké stresujúce je byť nezamestnaným a nedokázať nakŕmiť či zaodieť rodinu! Akí opustení a zabudnutí sú ľudia v opatrovateľských domoch či väzniciach. Títo "chudobní", ktorých Ježiš pokladá za svoje bohatstvo, sú práve tí, ktorých spoločnosť pokladá za príťaž.

Ako sa môžeš aj ty podieľať na tom, keď Boh odpovedá na nárek chudobných? Mohol by si nasledovať Eliášov príklad a upriamiť sa len na jednu situáciu núdze, o ktorej vieš. Nemysli si, že musíš urobiť niečo veľké. Svet môžeš vylepšiť aj tak, že zlepšíš život druhému človeku. Veľký význam má už aj to, keď každý deň na pár minút zájdeš k opustenému starému susedovi alebo pomôžeš niekomu nájsť prácu. A čo môže mať väčšiu silu než venovať každý deň zopár minút alebo raz za týždeň dlhší čas modlitbe a prihovárať sa za chudobných a núdznych?

To, že reaguješ na nárek chudobných, zistíš, keď si uvedomíš, ako sa ti mení srdce. Almužnu môže darovať, koniec koncov, hocikto. Ak však pomáhame v jednote s Duchom, Boh dohliadne na to, aby odmenu dostal každý. Každý, kto Ježiša - akýmkoľvek spôso bom - dáva, ho tiež aj dostáva.

Pane, daruj mi také srdce, aby som dokázal vstúpiť do sveta a byť tak tvojimi rukami a nohami, ktoré majú namierené k chudobným.

Share/Save/Bookmark


Tags: Byť  Jeho  rukami  utorok  meditácia  každý  deň  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 
Autor tohto článku: Olga už nemá viac článkov okrem tohoto jediného.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie