Hlavná stránka Úvahy Meditácie na každý deň Živé dôkazy Božej lásky

Živé dôkazy Božej lásky

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Maca"Vyslyš ma, nech tento ľud pozná, že ty, Pane, si Boh a že ty si obrátil ich srdce" (1 Kr 18, 37).

Týmito slovami sa Eliáš modlil na vrchu Karmel, keď prosil Pána, aby zoslal oheň na jeho obetu, ktorú polial vodou. Vedel, že ak Izraeliti zakúsia Pánovu moc, oľutujú svoje modlárstvo a vrátia sa späť k jedinému pravému Bohu.

Môže sa zdať, že Eliášova viera a Božia veľkolepá odpoveď na ňu má len máločo dočinenia s naším životom. Eliáš bol napokon veľkým prorokom a my sme len obyčajní veriaci, ktorí sa snažia pretĺcť týmto svetom. Nikto z nás by si však nemal myslieť, že nedokážeme jasne zjaviť Božiu moc a priviesť ľudí "k obráteniu ich srdca" (1 Kr 18, 37).

Dvetisíc rokov kresťanských dejín poukazuje na to, že niet nič presvedčivejšie než svedectvo kresťanskej lásky. Ani Eliášov ohňostroj sa nedá porovnať s tým, keď jednoduchý, pokorný veriaci ako "živé evanjelium" prejavuje lásku podobnú tej Ježišovej na kríži . Ba čo viac, nemusí to byť láska superhrdinská ani nijako výnimočná. Nečakané láskyplné slovo, okamžitá ochota odpustiť, malá obeta času, rozhodnutie nastaviť aj druhé líce pri menšej urážke - všetky tieto skutky zjavujú Boha, ktorý žije a koná skrze ľudí, vzývajúcich jeho meno.

Ak však pristupuješ k veciam radšej priamočiarejšie, na spôsob dnešného prvého čítania, je tu ešte vždy modlitba. Ponúknuť človeku, ktorý s niečím zápasí, že sa s ním pomodlíš, si vyžaduje istý druh odvahy. Takýto zásah sa však nehodí na každú situáciu. Ak ale taká príležitosť nastane, mali by sme byť pripravení. Prečo? Spoločná modlitba totiž nielen vydá za celé knihy o našej láske k tomu človeku, ale zároveň otvorí aj hrádzu Božím milostiam, rovnako ako na Eliášovu modlitbu spadol z neba Pánov oheň.

Kiežby sme sa všetci stali nádobami Božej lásky a milosti! Kiežby skrze nás svet pochopil Boha!

Otče, chcem, aby sa každý dozvedel o tvojich obdivuhodných skutkoch. Daruj mi dnes aspoň jednu príležitosť, aby som niekomu so slabou vierou dokázal tvoju moc a lásku.

Share/Save/Bookmark


Tags: Živé  dôkazy  Božej  lásky  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 
Autor tohto článku: Olga už nemá viac článkov okrem tohoto jediného.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie