Za koho ma pokladáš?

E-mail Tlačiť PDF
(0 hlasovaní, Priemerná známka: 0 )

Jezis_tvar3"Za koho ma pokladajú zástupy?" (Lk 9, 18).

"Výsledky sú v norme," povedali apoštoli Ježišovi. "Najaktuálnejší prieskum ukazuje, že mnohí ťa pokladajú za Jána Krstiteľa. Stojíš si pevne za svojimi výrokmi, si však ozajstný človek. Preukazuješ lásku, no nebojíš sa napádať aj zaužívaný stav vecí. Na druhej strane si trochu náročný na pokánie a to sa niektorým ľuďom nepáči. Iní ľudia ťa zas považujú za proroka Eliáša. Vidia v tebe možnosť návratu k slávnym dňom, v ktorých žil náš ľud v pokoji a nikto ho neutláčal."

Potom sa Ježiš zahľadel na svojich spolupracovníkov a opýtal sa "A čo vy?" Peter sa zoširoka usmial a povedal: "Ty si Boží Mesiáš."

Ak by apoštoli robili podobný prieskum dnes, dostali by široké spektrum rozličných odpovedí. Určité percento by povedalo, že Ježiš bol úžasným a inšpiratívnym človekom. Iní by povedali: "Som duchovne založený človek, no nepatrím k žiadnemu náboženstvu." A ďalší by zas po vedali, že bol akýmsi ohlasovateľom sociálnej spravodlivosti. Niektorí, pochopiteľne, zopakujú to, čo hovoril Peter, a povedia, že Ježiš je Mesiáš, Boží Syn.

Kto je teda Ježiš? Toto je možno najdôležitejšia otázka, na akú kedy odpovieme. Možno je novým Jánom Krstiteľom, ktorý nás učí o pokání, alebo novým Eliášom, ktorý prináša slobodu biednym a utláčaným. Možno je veľkým prorokom, ktorý nás upokojuje a spolu s nami kráča v temných časoch.

Áno, Ježiš je všetko toto - a je zároveň oveľa viac. Je naším Spasiteľom. Zomrel za naše hriechy a po troch dňoch vstal z mŕtvych. Zachránil nás od večnej smrti. Teraz vládne v sláve a chce, aby sme každý deň mali s ním na tejto sláve podiel. Ako naznačuje dnešné čítanie, ak stratíme svoj život pre Ježiša, čo značí, ak sa mu odovzdáme, budeme mať podiel na jeho živote a na jeho sláve. Budeme presne ako Peter, budeme sa usmievať, pretože vieme, kto je Ježiš.

Pane Ježišu, zjav mi svoju slávu. Chcem ťa viac poznať!

Share/Save/Bookmark


Tags: pokladáť  Ježiš  meditácia  každý  deň  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 
Autor tohto článku: Olga už nemá viac článkov okrem tohoto jediného.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie