Nesúďte

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 4.67 )

Sud"Nesúďte, aby ste neboli súdení" (Mt 7, 1).

Všimli ste si niekedy, ako ľahko u druhých vypichneme presne tie hriechy, ku ktorým máme sklon aj my? Ak radi príliš veľa rozprávame, začneme byť netrpezliví, keď nás iní nepustia k slovu. Ak nás pokúša prejedať sa, ihneď si všimneme, keď priateľ priberie navyše kilá alebo si dvakrát naloží na tanier. Ak holdujeme lenivosti, rýchlo obviníme člena rodiny, ktorý, ako sa nám zdá, nerobí svoj podiel práce.

Preto je dnešné evanjelium také dôležité. Keď sme v pokušení kritizovať alebo odsudzovať niekoho iného, Ježiš nás vyzýva, aby sme si na to isté posvietili aj u seba. Nie preto, aby sme sa odsúdili, ale preto, aby sme rástli v milosrdnej láske. Máme predsa súcitiť s ľuďmi, ktorí prežívajú rovnaké slabosti ako my. Zameraním sa na vlastné nedostatky zistíme, kde potrebujeme pokánie. Všetci potrebujeme volať k Bohu o pomoc, aby nám pomohol zmeniť sa.

Je dôležité naučiť sa navzájom sa vnímať vo svetle hlbokej Božej lásky. Tento človek predsa nie je - a ani ty nie si - šíriteľ klebiet, pažravec ani povaľač. Tento človek je - a aj ty si - milované Božie dieťa, povolané do jeho rodiny, omilostené a úžasne obdarované.

Tie isté črty a vlastnosti, ktoré nás vedú k hriechu, sa často zmenia na nástroje budovania Božieho kráľovstva. Môžeš sa tvrdohlavo pridŕžať svojej vlastnej vôle - alebo sa môžeš odhodlať vytrvať v tom, k čomu ťa povoláva Boh. Môžeš sa len prizerať, aj keď si situácia žiada nejaký čin - alebo môžeš dôverovať v Božiu moc a konať v očakávaní, že Boh vyrieši situáciu, ktorá vyzerá pre teba neriešiteľne.

Podstatou je dovoliť Božej láske, aby prenikla každý deň naše vnútro, aby sa jeho myšlienky prelievali do našej mysle a jeho láska do nášho srdca. Ak sa budeš pridŕžať Boha, očistí ťa a pripraví na svoju službu. Ak sa namiesto na nedostatky druhých ľudí zameriaš na Ježiša, staneš sa v jeho rukách mocným nástrojom.

Pane, stvoril si ma, aby som ťa miloval tak, ako to nedokáže nik iný. Poznáš ma zvnútra aj zvonka. Ďakujem ti, že ma miluješ a pozývaš ma, aby som kráčal za tebou.

Share/Save/Bookmark


feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 
Autor tohto článku: Olga už nemá viac článkov okrem tohoto jediného.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie