Hlavná stránka Modlitby Rôzne Misijná nedeľa - Prosby

Misijná nedeľa - Prosby

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 3.67 )

Mozambik_DetiProsby, ktoré môžete vo svojich farnostiach čítať vo sv. omši namiesto oficiálnych prosieb z nedele, sú tu. Nech sa páči... :o)

Drahí bratia a sestry, ohlasovať Evanjelium o Kristovom víťazstve nad smrťou a hriechom je nielen právo ale aj povinnosť každého jedného z nás. Preto otvorme svoje srdcia dokorán jeho milostiam, aby sme s jeho pomocou dokázali veľkodušne odpovedať na jeho volanie do služby jemu samého v biednych a opustených po celom svete.

Volajme: Pre svoju túžbu spasiť všetkých ľudí, vypočuj nás, Pane.

  1. Prosíme Ťa, Pane, daj nášmu sv. otcovi pápežovi Benediktovi, všetkým biskupom i kňazom cirkvi dostatok odvahy a sily hlásať radostnú zvesť o Tvojej smrti a zmŕtvychvstaní celému svetu vhod či nevhod so všetkou trpezlivosťou a múdrosťou,  aby sa ich pričinením Tvoje slovo šírilo do celého sveta.
  2. Prosíme Ťa, Pane, daj, aby sme my – kresťania – dokázali byť v každodenných okamihoch nášho života vernými a odvážnymi svedkami evanjelia Ježiša Krista, jeho lásky a milosrdenstva.
  3. Prosíme Ťa, Pane, daj, aby sa medzi nami – kresťanmi – vždy našli takí, ktorí by odpovedali s radosťou na tvoje volanie aj za cenu veľkých obetí, aby boli ochotní opustiť svoju vlasť a ísť hlásať evanjelium tam, kam ich ty pošleš.
  4. Prosíme Ťa, Pane, za všetkých misionárov po celom svete, ktorí už odpovedali na tvoje volanie a pracujú v Tvojej vinici, daj im dostatok síl, odvahy, múdrosti, pokoja, dôvery v Teba a lásky k tým, ku ktorým si ich poslal, aby prostredníctvom misionárov všetci cítili, ako ich miluješ a ako túžiš po ich spáse.
  5. Prosíme Ťa, Pane, daj otcom a matkám našich rodín dostatok milostí, aby sa v sile, múdrosti a láske Ducha Svätého stali prvými a veľkými misionármi Tvojej lásky pre svoje deti.

Všemohúci a milosrdný Otče, daj, aby si každý jeden z nás uvedomoval, že naša viera dozrieva do plnosti a krásy až vtedy, keď sa o ňu delíme s inými okolo seba, keď sa pokúšame byť misionármi všade, kde žijeme, pracujeme, študujeme či pôsobíme, lebo Ty žiješ a kraľuješ po všetky veky vekov. Amen.

Share/Save/Bookmark


Tags: misijná  nedeľa  prosby  sv.  omša  misie  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Modlitby

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie