Hlavná stránka Rozhovory S rôznymi ľuďmi Tajomstvo duší v očistci II (Mária Simma)

Tajomstvo duší v očistci II (Mária Simma)

E-mail Tlačiť PDF
(11 hlasovaní, Priemerná známka: 4.27 )

Maria_SimmaMária Simma je rakúskou mystičkou. Už 50 rokov ju vďaka osobitnému Božiemu daru, ktorý je v dejinách Cirkvi známy, navštevujú duše v očistci. O čom tieto duše hovoria ? Upozorňujú, žiadajú o modlitby a hovoria o svojich nevýslovných očistcových utrpeniach, ktoré sú zmierňované radostným očakávaním a istotou, že sa skôr, či neskôr ocitnú v Božom náručí. Zjavujú žijúcim na zemi úžasnú moc, ktorou môžu uľahčiť utrpenie zosnulých a súčasne dostať početné dobrodenia a pomoc v tomto živote i živote po smrti. Ponúkame vám druhé pokračovanie...

 


Sestra Emmanuela : Prečo tri hodiny utrpenia na zemi za 20 rokov utrpenia v očistci ? Prečo malo vaše utrpenie väčšiu cenu ?
Mária Simma : Utrpenie na zemi nemá vždy tú istú cenu. Keď trpíme na zemi, môžeme ďalej rásť v láske, môžeme získať zásluhy, čo nie je prípad utrpenia v očistci, pretože tam slúži utrpenie iba na očistenie sa od hriechu. Na zemi máme všetky milosti a slobodu vybrať si.
Toto môže dať mimoriadny význam nášmu utrpeniu. Keď tieto bolesti obetujeme a prijímame s trpezlivosťou a skromnosťou, tak aj celkom malé obety, čo ponúkame, môžu mať neslýchanú moc v pomoci dušiam. Najlepšie je spojiť naše utrpenie s utrpením Ježiša a zveriť ich do rúk Márie, lebo ona bude najlepšie vedieť, ako ich použiť, pretože mi sami často nepoznáme súrne potreby tých, čo sú okolo nás. Toto všetko nám Mária vráti v hodine smrti a bolesti, čo sme jej obetovali, budú našim najcennejším pokladom na druhom svete.
Sestra Emmanuela : Často nás jestvovanie utrpenia v našom živote poburuje a robí nám ťažkosti prijať ho a dobre ho prežívať. Ako teda prežívať utrpenie, aby mohlo prinášať ovocie ?
Mária Simma : Utrpenie je najväčším dôkazom Božej lásky. Ak ho dobre obetujeme, môžeme získať veľa duší.
Sestra Emmanuela : Čo treba robiť, aby sme prijali utrpenie ako dar, a nie ako bolesť, ako to často býva ?
Mária Simma : Treba všetko odovzdať Panne Márii, lebo Ona najlepšie vie, kto potrebuje takú, či onakú obetu svojho utrpenia, aby bol zachránený.
Sestra Emmanuela : Mária, jestvuje v očistci medzi dušami pobúrenie nad ich utrpením?
Mária Simma : Nie, ony sami sa chcú očistiť. Chápu, že je to potrebné.
Sestra Emmanuela : Mária, prečo duše v očistci nemôžu získať žiadne zásluhy, keď mi na zemi ich ešte môžeme mať ?
Mária Simma : Pretože v momente smrti je koniec možnosti získať zásluhy. Pokým žijeme na zemi, môžeme napraviť zlo, čo sme spôsobili. Aj anjeli ” žiarlia “na nás, lebo my máme možnosť rásť dovtedy, kým sme ešte na zemi.
Sestra Emmanuela : Aká je úloha oľutovania či kajúcnosti v hodine smrti ?
Mária Simma : Oľutovanie je veľmi dôležité ! Hriechy sa odpustia, ale zostávajú ešte dôsledky hriechu. Ak chceme získať plnomocné odpustky v momente smrti, čo značí ísť priamo do neba, musí byť duša úplne oslobodená od akejkoľvek náklonnosti k hriechu.
Sestra Emmanuela : V momente smrti, skôr ako vojde duša do večnosti, má ešte možnosť obrátiť sa k Bohu, hoci aj viedla hriešny život ? Je určitý časový úsek medzi zdanlivou a skutočnou smrťou ?
Mária Simma : Áno, Pán dáva každému niekoľko minút na oľutovanie svojich hriechov a na rozhodnutie : Prijímam, či neprijímam možnosť ísť k Bohu. Vtedy človek vidí film svojho života. Poznám jedného muža, ktorý veril v cirkevné prikázania, ale neveril v život večný. Jedného dňa vážne ochorel a upadol do kómy. Videl sa v jednej izbe s tabuľou, na ktorej boli napísané všetky jeho dobré a zlé skutky. Potom tabuľa zmizla, aj múry izby a bolo tam nekonečne krásne. Keď sa prebral z kómy, rozhodol sa zmeniť celkom svoj život.
Sestra Emmanuela : Mária, v momente smrti sa Pán zjaví všetkým dušiam rovnako mocne ?
Mária Simma : Každému je daná možnosť vidieť svoj prežitá život ako aj utrpenie, ktoré príde v očistci. Nie je to však rovnaké pre každého. Intenzita odhalenia závisí od života každého človeka.
Sestra Emmanuela : Mária, má diabol dovolené napadnúť nás v momente smrti?
Mária Simma : Áno, ale každý človek má aj milosť odporovať mu. Keď ho človek odmietne, démon nemôže nič urobiť.
Sestra Emmanuela : Keď niekto vie, že čoskoro zomrie, ako sa môže podľa vás najlepšie na to pripraviť ?
Mária Simma : Úplne sa odovzdať pánovi, obetovať mu všetko svoje utrpenie, byť šťastný s Bohom.
Sestra Emmanuela : Aký postoj máme zaujať pred niekým, kto zomiera ? Čo najlepšie možno pre neho urobiť ?
Mária Simma : Vždy sa treba veľa modliť a pripraviť osobu na smrť. Treba jej povedať pravdu.
Sestra Emmanuela : Aké rady môžete dať tým, čo sa chcú stať svätými už na tejto zemi ?
Mária Simma : Byť veľmi skromným. Nezaoberať sa sebou samým. Pýcha je najväčšou pascou, ktorú Zlý používa.
Sestra Emmanuela : Možno žiadať Pána odpykať si svoj očistec na zemi, aby sme ho nemuseli prežívať po smrti ? Mária Simma : Áno, poznala som jedného kňaza a jedno mladé dievča, čo boli v nemocnici a obaja trpeli na tuberkulózu.
Mladé dievča povedalo kňazovi, že žiada od Pána, aby mohla trpieť na zemi toľko, koľko treba aby sa dostalo priamo do neba. Kňaz jej odpovedal, že on sám si nedovolil Boha o to žiadať. Bola pri nich jedna rádová sestra, ktorá si vypočula ich rozhovor. Mladé dievča zomrelo prvé a kňaz zomrel neskôr. Tento kňaz sa zjavil rehoľnej sestre a povedal jej : Keby som bol mal dôveru toho mladého dievčaťa, aj ja by som sa bol dostal rovno do neba.
Sestra Emmanuela : Mária, sú rozdiely v stupňoch očistca ?
Mária Simma : Áno, je veľký rozdiel v stupni duchovného utrpenia. Každá duša má svoje vlastné utrpenie, ktoré zodpovedá jej samej.
Sestra Emmanuela : Vedia duše v očistci, čo sa stane vo svete ?
Mária Simma : Nevedia všetko, ale vedia veľa vecí.
Sestra Emmanuela : Hovoria vám tieto duše čo sa stane ?
Mária Simma : Povedia jednoducho len, že „ niečo je pred dverami “, ale nepovedia čo. Povedia iba toľko, koľko je potrebné na to, aby sa ľudia obrátili.
Sestra Emmanuela : Utrpenie v očistci je bolestnejšie ako veľké utrpenie tu na zemi ?
Mária Simma : Áno, ale iba symbolickým spôsobom. Spôsobuje to väčšie bolesti v duši.
Sestra Emmanuela : Prichádza Ježiš osobne do očistca ?
Mária Simma : Nikdy mi to žiadna duša nepovedala. Do očistca prichádza iba Božia Matka. Raz som sa spýtala jednej duše z očistca, či ona sama hľadala dušu, na ktorú som sa spytovala.
Odpovedala mi : Nie, Matka milosrdenstva nám povedala, ako to je. Ani svätí neprichádzajú do očistca, ale anjeli tam sú. Je tu svätý Michal, a každý anjel strážny je pri svojej duši.
Sestra Emmanuela : Čo robia anjeli strážcovia v čistci ?
Mária Simma : Potešujú a pomáhajú im. Duše ich môžu dokonca aj vidieť.
Sestra Emmanuela : Dnes mnohý ľudia veria v reinkarnáciu. Čo nám o tom duše hovoria ?
Mária Simma : Duše hovoria, že Boh nám dáva iba jeden život.
Sestra Emmanuela : Niektorí hovoria, že jeden celý život nestačí na poznanie Boha a na to, aby mal človek naozaj čas obrátiť sa, a že to nie je spravodlivé . Čo by ste im na to odpovedali ?
Mária Simma : Všetci ľudia majú svoj vnútorný hlas. Aj tí, čo sú iba matrikoví katolíci, rozpoznajú inštinktívne Boha. Úplne neveriaci človek neexistuje. Každý človek má svedomie od Boha, vnútorne rozpozná dobro od zla, samozrejme na rôznych stupňoch, a vie to dobre rozlišovať. S týmto svedomím sa každý človek môže stať blaženým.

Zdroj: boziemilosrdenstvo.sk

Share/Save/Bookmark


Tags: Očistec  duše  pomoc  odpustky  trest  modlitba  Simma  Mária  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Rozhovory

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie

Prodej aut na 420auto.cz