Hlavná stránka Modlitby Rôzne Modlitba sv.Mechtildy za zosnulých

Modlitba sv.Mechtildy za zosnulých

E-mail Tlačiť PDF
(20 hlasovaní, Priemerná známka: 4.10 )

Kriz_duse_v_ocistciPonúkame vám krásnu modlitbu sv. Mechtildy za duše v očistci...

Otče náš, ktorý si na nebesiach, pokorne Ťa prosíme. Večný Otče, dobrotivý a milosrdný, odpusť dušiam, ktoré si prijal ako tvoje stvorenia, ak Ťa nemilovali, ale Ťa odohnali a nevážili si Ťa. Na znak obety zmierenia a kajúcnosti Ti ponúkam ako obetu všetku lásku a dobrotu Tvojho milovaného Syna nášho Pána Ježiša Krista.

Posväť sa meno Tvoje. Pokorne Ťa prosím, večný Otče, dobrotivý a milosrdný : odpusť dušiam, ktoré neoslavovali Tvoje sväté meno a ktoré ho často vyslovovali nehodne a ľahkomyselne. Na znak obety zmierenia a pokánia Ti obetujem všetky príhovory, ktorými Tvoj milovaný Syn, náš Pán Ježiš Kristus, oslávil Tvoje sväté meno na tejto zemi.

Príď kráľovstvo Tvoje.Pokorne Ťa prosíme, večný Otče, dobrotivý a milosrdný, odpusť dušiam, ktoré po Tebe netúžili horúcou láskou a hlbokou túžbou po Tvojom kráľovstve, za ich početné hriechy Ti obetujem naliehavé želania Tvojho milovaného Syna, nášho Pána Ježiša Krista, ktorý chce, aby bol celý svet prijatý do Tvojho svätého kráľovstva.

Buď vôľa Tvoja ako v nebi tak i na zemi. Pokorne ťa prosíme, večný Otče dobrotivý a milosrdný, odpusť dušiam, čo sa nepodriadili zbožne Tvojej svätej vôli, ale často sledovali iba svoju vlastnú vôľu. Na znak obety zmierenia a kajúcnosti Ti ponúkame Božské Srdce Ježišovo a jeho veľkú poslušnosť.

Chlieb náš každodenný daj nám dnes a odpusť nám naše viny ako i my odpúšťame svojim vinníkom. Pokorne Ťa prosíme, večný Otče, dobrotivý a milosrdný, odpusť dušiam ich viny, keď nemilovali svojich nepriateľov a nechceli im odpustiť. Na znak uzmierenia a pokánia za ich mnohé hriechy Ti obetujeme všetky sväté slová Tvojho milovaného Syna, nášho Pána Ježiša Krista, ktorý na kríži povedal : " Otče, odpusť im, lebo nevedia čo robia ".

Neuveď nás do pokušenia. Pokorne Ťa prosíme, večný Otče, dobrotivý a milosrdný, odpusť dušiam, čo neodporovali pokušeniam, ale podľahli pokušeniam Zlého a zničili sa. Na znak uzmierenia a pokánia Ti ponúkame poslušnosť, ťežké práce a všetko trpké utrpenie a smrť tvojho milovaného Syna, nášho Pána Ježiša Krista.

Ale zbav nás od Zlého. Pokorne Ťa prosíme, večný Otče, dobrotivý a milosrdný, odpusť dušiam a priveď ich s Ježišom Kristom do Tvojho kráľovstva slávy, ktorým si ty sám. Amen.

Modlitba

Bože môj a Otče, Láska moja, moje nekonečné Milosrdenstvo, Ty vieš, že nikdy nedokážem pochopiť nekonečné milosrdenstvo a nekonečnú lásku, s akou si ma stvoril podobným Tebe, udeľujúc mi dar slobodnej vôle, aby k môjmu konaniu bola neustále priviazaná istá zásluha, aby som skrze skutky čoraz viac zdokonaľoval moju dušu, ktorá je Tvojím živým obrazom, a aby som sa tak stal podobným Tebe vo večnej sláve. Nikdy tiež nedokážem pochopiť moju nevďačnosť a nehodnosť vyplývajúcu z toho, že som nečerpal z Tvojej nekonečnej lásky a z Tvojho nekonečného milosrdenstva, ale naopak, stále som ich zneužíval. A predsa pre Tvoje nekonečné Milosrdenstvo, pre nekonečné zásluhy Ježiša Krista, pre zásluhy a na orodovanie Najsvätejšej Panny Márie, všetkých anjelov a svätých, živím silnú dôveru a považujem za isté, že mi dopraješ dokonalú skrúšenosť za moje hriechy a dar stálej pamäte na Tvoju nekonečnú lásku a Tvoje nekonečné milosrdenstvo, ako aj čerpanie z nich podľa Tvojej vôle.

Share/Save/Bookmark


Tags: Modlitba  Mechtildy  zosnulí  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Modlitby

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie