Sila slova

E-mail Tlačiť PDF
(0 hlasovaní, Priemerná známka: 0 )

Nature_Flowers_Tulip_005096_.jpg_malyAká je sila nášho slova?

 

"Lebo ako spŕchne z neba dážď a sneh a nevráti sa ta, ale opojí zem, zúrodní ju, dá jej klíčiť a dá semä na siatie a chlieb na jedlo: tak bude moje slovo, ktoré mi vyjde z úst, nevráti sa ku mne naprázdno, ale urobí, čo som si želal, a vykoná, na čo som ho poslal."

Japonsko. Obrovská sila zemetrasenia, sila vody – cunami, sila výbuchu v elektrárňach. Sila solidárnosti medzi obyvateľmi Japonska – žiadne rabovanie. Sila ľudí, ktorí prichádzajú do postihnutých oblastí, aby pomohli tým, ktorí sú momentálne na tom horšie. Hovorí sa, vraj tie zemetrasenia môže spôsobovať tajná americká zbraň. Ak je to tak, tak aká silná je nenávisť a závisť v ľuďoch a čo všetko sa dá závisťou zničiť. Boh hovorí dnes o sile svojho slova. Nehovorí o zbraniach, o svojej sile, ktorú má ako všemohúci Boh. Hovorí o svojom slove o tom aké je účinné a vykoná všetko, čo chce pôvodca tohto slova. Boh vložil silu do slova. Skúsme si dnes premyslieť ako prijímame Božie slovo. Veríme v jeho silu? Prijímame ho, ako slovo pravdy a života? A ako používame my svoj jazyk. Aké slová hovoríme. Skúsme dnes, skôr ako niečo povieme, zamyslieť sa nad tým, či to bude slovo skazy alebo povzbudenia, slovo silné a účinné alebo slovo nehodné vyslovenia. V jednej detskej pesničke sa spieva: Dávaj pozor malý jazyk, čo vravíš..... 

A v evanjeliu hovorí Ježiš, aby sme ani Bohu nehovorili veľa, lebo on vie o našich potrebách ešte skôr, ako ich vyslovíme. Ale dôležité je prihovárať sa mu. Veď vzťah sa nedá budovať bez komunikácie. Nemyslíme si, že naši najbližší vedia, že ich máme radi, veď to vidia, ale je dôležité to aj počuť a povedať im to. Aj keď uznávam, ľahké to teda nie je. 
Prihovárať Bohu a prihovárať sa mu ako k Otcovi. Teda ako ku niekomu, kto nás „má na svedomí“. Lebo ako nás má na svedomí náš pozemský otec (bez otca to nejde sa dostať na svet), tak ležíme na srdci aj nášmu nebeskému. Včera sme hovorili: Ty si môj Pán..... a dnes môžeme vo vzťahu k Bohu poskočiť opäť bližšie a hovoriť: Ty si náš Otec..... Ty si môj Otec..... Zaujímave, prečo Boh chcel aby sme nazvali otcom....?  hmmm......  Máme na to celý život, aby sme vždy trochu poodhalili Božie tajomstvá.

P.S. Keď sa budete modliť neberte si zo mňa príklad, z toho ako veľa píšem  , vy môžete byť stručnejší...

Share/Save/Bookmark


Tags: sila  slova  Ježiš  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Hanka Švecová je s nami už odo dňa: Piatok, 24 Júl 2009.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Biblia

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie