Modlitba lásky

E-mail Tlačiť PDF
(31 hlasovaní, Priemerná známka: 4.16 )

Srdce_oblaky2Boh ako nekonečná, večná, dokonalá Láska, dokáže urobiť pre niekoho iného len to, čo je najlepšie z najlepšieho, veď aj ty, ak niekoho strašne miluješ, urobíš pre neho to najlepšie, čoho si schopný. A keďže Boh je schopný nekonečne veľa, on chce pre teba len to, čo je nekonečne dobré, najlepšie z najlepšieho. Preto aj teba samého stvoril ako nádherné majstrovské dielo. Máš v sebe od počatia ako v zárodku obrovské možnosti narásť do výšok a hĺbok skutočnej večnej lásky. Prečo? Si stvorený ako Jeho obraz - ako Jeho fotografia. Preto ťa tak veľmi miluje, lebo vie, akého krásneho ťa stvoril. Preto sa skús modliť túto modlitbu každý deň:

Krátka strelná modlitba - kedykoľvek cez deň:

"Môj Boh, ja viem, že si ma vždy miloval, stále miluješ a budeš naveky milovať takého, aký som, so všetkým, čo je vo mne, lebo len ty vieš, akú nádheru si vo mne stvoril."

Dlhšia modlitba lásky ráno, večer... Môžeš si ju dotvoriť vlastnými slovami:

"Môj milovaný Otec, ja verím, ja viem, ja ti ďakujem za to, že si ma miloval ešte pred mojím stvorením, keď som sa rodil v tvojej mysli, že počas celého môjho života si ma vždy miloval takého aký som bol, aj s mojimi prehreškami, chybami a hriechmi. A narobil som toho dosť, pamätáš sa? (rozpovedz Mu všetko, za čo sa hanbíš z minulosti)

Ja viem a ďakujem ti, že ma aj teraz takého aký som miluješ so všetkým, čo o mne vieš, neodsudzuješ ma ako mnohí okolo, ale stále mi veríš, napriek tomu, že vieš, čoho zlého som schopný, ty vieš, že som dobrý človek, pretože si ma ako dobrého stvoril, ty veríš, že som schopný robiť obrovské dobro a veľmi milovať.

Ja viem a ja ti veľmi ďakujem, že aj keď v budúcnosti urobím ešte veľa hlúpostí a chýb, kvôli ktorým ma mohí opustia, alebo úplne prestanú veriť v dobro vo mne, dokonca aj ja sám, aj vtedy budeš pri mne stáť, aj vtedy ma budeš milovať ako svojho milovaného syna (dcérku) aj vtedy budeš veriť, že som napriek všetkému schopný milovať. Aj keby som urobil to najhoršie, čo sa len dá, aj vtedy ma budeš milovať a svoju lásku nikdy nedvoláš...

...na veky vekov ma budeš stále milovať, lebo som cenný v tvojich očiach a veľmi vzácny, lebo vieš, akého nádherného si ma stvoril a čo prekrásne si pre mňa pripravil. Ty jediný zostaneš vždy veriť v dobro vo mne, pretože len ty vieš, kto naozaj som.

Daj mi silu byť ako ty - odpúšťať iným ako ty, obetovať seba pre šťastie iných ako ty, milovať iných okolo ako ty, napriek zradám, znechuteniam, podvodom, sklamaniam... tak ako si ma stále miloval, miluješ a naveky budeš milovať Ty...

Ďakujem ti, že si si ma tak veľmi zaľúbil, že môžem byť v tvojom náručí neprestajne, chránený tebou v tvojom objatí od každého zla... Si môj milovaný Otec, tak veľmi ťa ľúbim... :)"

Každý deň sa toto modli svojimi slovami, aspoň ráno a večer, kým neodznejú známky nedôvery voči Bohu, voči Jeho láske, známky pochybovania o svojej kráse a hodnote, o tom, že si dobrý človek, ktorý je síce schopný robiť veľa zlého, ale ktorý je schopný urobiť aj veľké obrovské skutky lásky, človek, ktorého tak veľmi miluje Boh ...

P. Robert Balek SVD

 

Share/Save/Bookmark


Tags: Boh  láska  obraz  Boha  modlitba  lásky  večná  
feed1 Komentáre
Eri
16. January 2012
195.91.56.2
Hodnotenie: +12

krásne... smilies/smiley.gif vďaka za slová i modlitbu...

Nahlás nadávky
Zníž
Zvýš hodnotenie

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Balek Robert je s nami už odo dňa: Streda, 17 September 2008.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Modlitby

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie