Hlavná stránka Kázne Tématické
Tématické

Viera ako zrnko

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

ZrnkoVeriť? Ale ako? Potrebujem väčšiu vieru? A čo to vlastne tá viera je? Otázky, na ktoré nám sám Ježiš dáva odpoveď...

 

Blahoslavenstvá - 1 - Chudobní v duchu

E-mail Tlačiť PDF
(6 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Deti_postihNie každý chudobný je skutočne chudobný v duchu.
Nie každý bohatý je skutočne bohatý v duchu.

Je zaujímavé, že Ježiš vo svojej reči na hore nehovorí: „Blahoslavení chudobní, lebo ich je nebeské kráľovstvo.“ On hovorí: „Blahoslavení chudobní v duchu...“ Kristus tu teda nevyzdvihuje chudobných ale chudobných v duchu. Aký je medzi tým ale rozdiel?

 

Kňaz - dobrý pastier - 3 - Pravá ľudskosť

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Stary-domPredstavte si dom, ktorý niekto veľmi rýchlo postavil v priebehu niekoľkých týždňov vedľa vášho domu. Tak nádherne ho vyčačkal a vymaľoval, že vám bolo až ľúto, že ten váš dom vyzerá oproti nemu tak biedne... No v priebehu pár dní, potom, ako sa doň nasťahoval a zorganizoval v ňom aj posedenie pre všetkých susedov, sa ten dom akosi začal nakláňať na jednu stranu. Začali praskať jeho múry a objavili sa veľké pukliny...

 

Kňaz - dobrý pastier - 2 - Dôverný vzťah s Kristom

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Pastier JežišSám Ježiš hovorí svojim apoštolom a všetkým, ktorí by sa chceli stať jeho spolupastiermi: „Ja som brána k ovciam. Kto nevchádza do ovčinca bránou, ale prelieza inokade, je zlodej a zbojník. Kto vchádza bránou je pastier oviec. Kto vojde cezo mňa, bude spasený; bude vchádzať i vychádzať a nájde pastvu.“ Kto chce totiž vstúpiť do miestnosti, do domu či dovnútra čohokoľvek, musí dobre poznať dvere či bránu, ktorou sa tam vchádza. Ak niekto nevie, kde sú dvere, ak niekto nepozná, ako sa otvára brána, nevôjde ako ten, kto prináša pokoj a dobro. Bude sa snažiť vôjsť iným, svojským spôsobom. No tí, čo žijú vovnútri, zaručene prijmú túto jeho návštevu ako vlámanie. Kto teda chce prichádzať k ľuďom, ktorí sú mu zverení, a priniesť im skutočnú pastvu pre ich duše, musí zákonite spoznať veľmi dobre dvere či bránu k ľuďom. Touto bránou – jedinou a nevyhnutnou bránou k ľuďom je Kristus.

 

Kňaz - dobrý pastier - 1 - Druhý Kristus

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 4.67 )

Jezis-pastierČasto hovoríme o Dobrom Pastierovi a myslíme tým Krista. Áno, to je ten najvyšší vzor, najkrajší príklad skutočného Pastiera, ktorý neuteká, keď príde nepriateľ, ale aj život dá za svoje ovce...

No tentoraz by som sa chcel zamerať na nás – kňazov. Drahí bratia, chcel by som sa pozrieť na našu službu, náš život, naše srdce, myseľ, dušu – na nás ako takých a pokúsiť sa načrtnúť portrét dobrého pastiera tak, ako ho vidím, keď sa pozerám na Krista.

 

Jednota kresťanov

E-mail Tlačiť PDF

unity

Milí bratia a sestry, po roku 1989 zažila Európa mnohé delenia a len jedno zjedno­tenie. Mnohé národy však tieto delenia vítali s radosťou, no niektorí i s krvou, najmä na Balkáne. Rozdelenie bolo pre nich radosťou.

Pre kresťanov je však rozdelenie bolestným znakom.
Ježiš sa vo svojej rozlúčkovej reči modlil, aby všetci jedno boli, podľa vzoru jednoty Najsvätejšej Trojice. Jej základom je láska všetkých osôb navzájom i navonok, voči svetu. A to je základný vzor pre našu jednotu – láska všetkých členov a úcta k ostatným.

 

Pre mladých – Vodca, ktorý dáva zmysel utrpeniu

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 3.00 )

utrpenie

Drahí bratia a sestry, milí mladí. Kto, alebo čo formuje váš život? Alebo, necháte sa vôbec niekým, alebo niečím viesť a formovať?

Je jedno jasné svetlo, ktoré nás chce viesť, aby sme šťastne došli do cieľa. Je ním Kristus – Božie Slovo, ktoré presne vie čo a ako robiť, aby sme dosiahli sľúbené šťastie treba mu len úprimne veriť.

 


Kázne

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie