Hlavná stránka Kázne Veľkonočné obdobie
Veľkonočné obdobie

Nevzdávaj to

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

stripedbass_flyrod„Čo robiť? Ježiša niet; síce vstal, no je aj nie je s nami. Poďme robiť to, čo vieme, aby sme len tak neposedávali so založenými rukami. Veď náš starý spôsob života nebol až taký zlý a rybárov si ľudia za ich poctivú a namáhavú pácu vážia.“
Lenže niečo sa predsa len zmenilo.

 

Svedectvo s Duchom

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

testimonyŽivot kresťana je jedno nepretržité svedectvo. Neustále sa nám to pripomína i z kazateľnice, i zo sveta. Kňazi sa snažia pomôcť veriacemu ľudu nájsť spôsoby a pomôcky, ako urobiť toto svedectvo živým a účinným, a tým aj seba povzbudiť, aby ich slovo bolo potvrdené vlastnou činorodou službou. Svet to robí trochu iným spôsobom. Väčšinou drží obviňujúci prst, ktorým poukazuje na všetko negatívne, čo nasledovníci Krista robia. A hoci v poslednej dobe nás obviňujú i z toho, čo my pokladáme za dobré, a od čoho nemôžeme a nesmieme odstúpiť (zachovávanie morálneho zákona), často sú tieto obvinenia v našich hriechoch reálne.

 

Napojení na vinič

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

vinohrad Pre každého z nás je dôležité nejaké spoločenstvo, do ktorého môže patriť – rodina, priatelia, pracovný kolektív. Sú to naši ľudia, s ktorými sme radi. Vyplýva to z ľudskej prirodzenosti – človek je tvor spoločenský, stvorený byť pre- niekoho a s- niekým. Aby spoločenstvo bolo užitočné a zrelé, musí mať dobrý základ – zákon, alebo vzťahy.
Najlepším základom pre naše spoločenstvo je sám Kristus.

 

Kedy byť mučeníkom?

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

facka_dieta_2V kresťanských kruhoch sa neraz opakuje pravidlo, ku ktorému povolával Ježiš svojich nasledovníkov, aby pri nespravodlivosti vedeli nastaviť aj druhé líce. Náročná rada, to je isté. Vypĺňať ju sa darí ozaj len veľmi pokorným ľuďom. U väčšiny ostatných sa hneď prejavuje čnosť spravodlvosti, ktorá nedovoľuje takéto priestupky. No bojím sa, že skôr tu vystupuje priam pohanská túžba odomstiť, aby sme neboli nikomu nič dlžní. Nuž, takí sme my kresťania.

 

Skutočná sláva

E-mail Tlačiť PDF

reality_showPosledných pár rokov sú v televízii módne tzv. reality show, fabrika hviezd, ktorá z obyčajného človeka može urobiť populárnu osobu, známu celej krajine. Túžba byť slávnym je skrytá skoro v každom človeku. Všetci čakáme na svojich päť minút. Nie vždy je táto snaha zlá, ak ide tým správnym smerom, zachováva morálne princípy, neznevažuje vlastnú, ani cudziu osobu a hľadá skutočné hodnoty v tomto konaní.

 

Rozhodovanie

E-mail Tlačiť PDF

decisionĽudská sloboda, ktorá je jedným z najväčších Božích darov, je spojená s jedným problémom – čo si vybrať a s kým sa o tom poradiť. V takýchto situáciách sa ocitáme pravidelne. Drobné rozhodnutia pre nás nie sú problémom. Väčšiou už s nimi máme skúsenosti a na ich základe vieme prijať správne riešenie. No z času na čas stretáme problémy, ktoré budú mať značný vplyv na našu budúcnosť, a kde treba skutočne seriózne porozmýšľať, ako sa rozhodnúť a čo pre to spraviť.

 

Tajomstvo bez strachu

E-mail Tlačiť PDF

spoved

Aká nádherná zhoda – včera sme oslávili nedeľu Dobrého Pastiera a dnes si spomíname na jedného z jeho služobníkov – Jána Nepomúckeho, ktorý bol príkladom čestného a verného kňaza. Ján obetoval svoj život za jedno z najväčších a najprísnejšie strážených tajomstiev – tajomstvo spovedné. Ono samo na jednej strane nie je niečím výnimočným, ako napr. vojenské, výrobné, štátne či iné tajomstvá, ktoré sa svet snaží na istú dobu udržať neodhalenými. Na druhej strane sa však tak silno týka intímnych sfér každého človeka, že ho robí hlboko zraniteľným. Preto Cirkev stráži toto miesto prísnym mlčaním, aby dovolila veriacim očistiť si dušu od svojich bied a zostať pritom v bezpečí svojho vzťahu s Bohom.

 

"Tak by som sebe daco dal"

E-mail Tlačiť PDF

comunionUž niekoľkokrát som sa pokúšal naznačiť samému sebe osobitné pôstne dni, ktoré by mi pomohli viac sa boriť so svojimi hriechmi, no popritom zbaviť sa nadbytočnej tukovej vrstvy. Všetko bolo ľahké do desiatej hodiny. Potom sa začínali pokušenia niečo zjesť, alebo aspoň zahryznúť. Tu vznikali otázky, aké dôležité je jedlo, no zároveň vsplýval problém, aké miesto má v našom živote. Môže byť hlad tým momentom, ktorý bude určovať, čo a kedy máme robiť, kedy oddychovať a kedy si vychutnávať pozemské dobrá? Vari skutočne žijeme, aby sme jedli, alebo jeme, aby sme žili?

 

Zázraky a viera

E-mail Tlačiť PDF

zazrakŽivot kresťana – teda nasledovníka Krista, nie je obyčajné dielo. Je to čas a miesto, v ktorom Boh môže prejaviť plnosť svojej moci. Ako? Zázrakmi – inkedy viac, a inokedy menej viditeľnými.
Krásnym príkladom toho je aj dnešná história zo Skutkov apoštolov. Veď újsť z väznice, bez akejkoľvek fyzickej sily i povšimnutia okolostojacich, nie je bežný fakt, ktorý by sme stretávali v každodennom živote. Vyzýva údiv, alebo dokonca strach u tých, ktorí ho nechcú prijať. Bohom daný zázrak nechce nikoho zhadzovať, ani vyvyšovať. Chce len ukázať, že Jeho plány a ciele majú prednosť pred všetkým a nemôžu im prekážať nijaké zemské skutočnosti.

 

Piatok - 6. veľkonočný týždeň

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

smutok.zmens

 

Ľudia túžia žiť v radosti; preto zvyknú vtipkovať, vytvárať dobrú náladu. No napriek tomu sa u nich pravidelne objavuje smútok. Pochádza z rôznych príčin: zo sklamania, z nepochopenia, zo straty blízkej osoby, či veci.

Najsmutnejší je asi ten, komu chýba milovaná osoba.

 


Stránka 1 z 2
Kázne

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie