Hlavná stránka Komentáre Záhady stvorenia
Záhady stvorenia

Hľadanie Stvoriteľa - 7 - Einstein sa mýlil

E-mail Tlačiť PDF

Hladanie_Stvoritela_Einstein

Aj “najväčšie” osoby sveta môžu čo to prestreliť. Albert Einstein bol teoretický fyzik, ktorý je považovaný za najvýznamnejšieho vedca 20. storočia. Predložil teóriu relativity a významne prispel k rozvoju kvantovej mechaniky. Práve z kvantovej fyziky a jej teórii vám poskytnem zopár naozaj zaujímavých informácií.

 

Hľadanie Stvoriteľa - 5 - Hľadanie hmoty

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 1.00 )

Hladanie_Stvoritela_Hmota2Už takmer storočie žijeme v kvantovej ére: v čom táto nová koncepcia zmenila chápanie vecí, ktoré nás obklopujú v každodennom živote? Vezmime si náš kľúč: to, čo sme sa dozvedeli, nás núti prijať predpoklad, že ide o kľúč zložený z entít, pochádzajúcich z iného sveta – z nekonečne malého sveta atómu a elementárnych častíc. Ako však skĺbiť vývoj našich teoretických znalostí so skúsenosťou, ktorá pramení z každodennej reality?

 

Hľadanie Stvoriteľa - 6 - Polia reality

E-mail Tlačiť PDF

Hladanie_stvoritela_Duch

Konečne sme dosiahli poslednú hranicu: tajomnú ohradu toho, čo nazývame hmotná skutočnosť. Čo je však za ňou? Nepochybne nič. Či skôr: nič ohmatateľné.

 

Hľadanie Stvoriteľa - 4 - Náhoda, alebo nevyhnutnosť?

E-mail Tlačiť PDF

Hladanie_Stvoritela_NahodaPo tom, ako sme sledovali dlhú cestu života od prvých organických molekúl až k človeku, znovu stojíme pred nevyhnutnou otázkou: je kozmická evolúcia, ktorá viedla až k človeku, ovocím náhody, ako sa nazdával biológ Jacques Mond, alebo je zapísaná vo veľkom univerzálnom pláne, ktorého každý prvok musel byť presne vypočítaný? Je za tým, čo nechápavo nazývame náhodou, akýsi skrytý poriadok?

 

Hľadanie Stvoriteľa - 3 - Tajomstvo života

E-mail Tlačiť PDF

Hladanie_Stvoritela_Zivot

Predchádzajúca časť:Hľadanie Stvoriteľa - 1 - Big Bang

Zatvorím oči a vidím: autá preháňajúce sa po ceste, dievčinu v dlhých šatách na chodníku, starého pána skláňajúceho sa pre klobúk, čo mu odniesol vietor. Obrázky života. Čo je to však život? Otázka, ktorej sa nemôžem vyhnúť a ktorú chcem položiť: Akým „zázrakom“ sa zjavil tento život? Práve sme v predchádzajúcom Big Bangu videli, že zrodom vesmíru bolo čosi, akási organizačná sila, ktorá akoby všetko vypočítala a vypracovala do nepredstaviteľných podrobností. Ja však chcem o tom vedieť viac: čo je za životom? Zjavil sa náhodou, alebo je plodom neznámej nevyhnutnosti?

 

Hľadanie Stvoriteľa - 2 - Big Bang a Planckov múr

E-mail Tlačiť PDF

Hladanie_Stvoritela_Big_Bang2V našom putovaní a hľadaní Stvoriteľa sa dostávame do druhej časti o pravdepodobnom počiatku vesmíru - Big Bangu. Je zaujímavé, že fyzici nemajú ani najmenšiu predstavu, ako by sa dalo vysvetliť zjavenie sa vesmíru. Môžu sa vrátiť až do bodu 10-43 sekundy, ale nie ďalej. Tam narazia na povestný “Planckov múr”, pomenovaný po slávnom nemeckom fyzikovi, ktorý prvý zaznamenal, že veda nedokáže vysvetliť správanie atómov v podmienkach, keď je gravitačná sila extrémna. V počiatočnom miniatúrnom vesmíre gravitácia ešte nemá nijakú planétu, hviezdu ani galaxiu, na ktoré by mohla pôsobiť; a predsa je tam táto sila prítomná, interferuje s elementárnymi časticami, ktoré závisia od elektromagnetických a jadrových síl. Práve to nám bráni dozvedieť sa, čo sa stalo pred 10-43 sekundy: gravitácia predstavuje neprekonateľnú prekážku pre akékoľvek skúmanie. Za Planckovým múrom je absolútne tajomstvo.

 

Hľadanie Stvoriteľa - 1 - Big Bang a špendlíková hlavička

E-mail Tlačiť PDF

Hladanie_Stvoritela_Big_BangVšetkých priateľov misií by som chcel pozvať na vynikajúcu cestu "Hľadania Stvoriteľa" cestou, ktorou kráčajú súčasní kresťanskí i nekresťanskí vedci - cestou, ktorou prichádzajú k nevysvetliteľnej skutočnosti existencie niekoho, kto všetkému určil pravidlá a zákony. Nič nie je náhoda. Ak si to nevieme vysvetliť, znamená to, že sme ešte nedorástli, nedozreli svojím poznaním na pochopenie toho, čomu nerozumieme. Preto si veľmi cením Nixona a jeho web, na ktorý som narazil. Verím, že sa nenahnevá, že jeho vynikajúce myšlienky podávam pod jeho menom ďalej - aj vám...

 


Komentáre

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie