Hlavná stránka Rozhovory S misionármi
S misionármi

Boh tu už bol predo mnou - P. Dikoš SVD o PNG

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

DikosP. Peter Dikoš SVD- verbista misionár na Papue Novej Guinei, prišiel zo svojej dlhoročnej misie na Slovensko. Istý čas býval v našom seminári, kým neodišiel na ďalšie štúdiá do zahraničia. Ponúkame vám rozhovor, v ktorom rozpráva o svojej misijnej práci a skúsenostiach.

 

Sr. Martina SSpS v Ghane

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

MartinaPonúkame vám rozhovor so Sr. Marinou SSpS - misionárkou v Ghane. Nedávno bola na chvíľu na Slovensku a znova sa vrátila do Ghany. Využili sme príležitosť niekoľko hodín pred odletom lietadla, ktoré ju odviezlo na je misijné pôsobisko v Ghane v Afrike a poprosili sme ju o pár slov.

 

Sr. Katarína Florková SSpS v Ghane

E-mail Tlačiť PDF

Portret_KatarinaPonúkame vám rozhovor so Sr. Katarínou Florkovou SSpS - misionárkou v Ghane, ktorá sa len nedávno vrátila na Slovensko a zatiaľ pôsobila v Bratislave a momentálne sa nachádza v Ivánke pri Nitre, kde v hlavnom dome svojej spoločnosti zastupuje provinciálnu predstavenú a iné sestry, ktoré potrebujú pomoc. Poprosili sme ju o zopár slov o jej práci v Ghane.

 

P. Jozef Daniš SVD v Ghane

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 2.50 )

Mohli by ste nám porozprávať niečo o sebe a o vašej misii v Ghane?

V roku 1995 som opustil Slovensko, aby som sa pripravoval na misiu v Ghane štúdiami angličtiny v Írsku a v Anglicku. Pôsobil som nejaký čas aj vo farnosti v severnom Londýne. Do Ghany som prišiel koncom marca roku 1997, kde ma už na letisku čakali dve slovenské sestry tam pôsobiace: sr. Scholastika a sr. Arnolda, takže človek sa cítil tak trošku ako doma. Bol tam aj poľský viceprovinciál. Moje prvé dojmy boli veľmi pekné, pretože som dosť času strávil s našimi slovenskými sestrami: Arnoldou, Martinou, Katarínou a Scholastikou. Je veľmi dobré, ak človek na misiách nájde aspoň zo začiatku niekoho z vlastného národa. Pomôže mu to lepšie sa aklimatizovať v tej-ktorej krajine.

 

P. Jozef Roman SVD o Rusku

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 4.33 )

JozefPáter Jozef Roman SVD si prišiel vybaviť víza na Slovensko (r. 2002). Využili sme pár chvíľ a zaznamenali jeho slová o jeho práci v Rusku a návšteve v Číne. Odvtedy už pôsobil znova niekoľko rokov na Slovensku ako misijný sekretár a v roku 2007 odišiel znova na misie do Ruska.

 


Stránka 3 z 3
Rozhovory

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie