Listy misionárov

Mesto na Neve

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

минеральнаяMilí misijný priatelia,
zdá sa, že za posledný rok na našej stránke býva veľmi málo nových správ. Objasnenie je jednoduché, nikto nechce nútiť a nudiť čitateľov jednotvárnosťou svojich opisov. Preto sa vám ozývame len v prípade výnimočných udalostí, alebo nejakých zmien. A tu je ten moment, ktorý sa stáva základom nového článku. Ako to už v živote kňazov býva, po dvoch krásnych rokoch v Irkutsku, ma preložili o päť časových pásem bližšie ku Slovensku. Mojím novým pôsobiskom sa stala tzv. Severnaja, alebo Kuľturnaja stolica Rossiji – Sankt Peterburg, teda Petrohrad.

 

Súrna a dlhodobá modlitbová prosba

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

kostolMilí priatelia,

často sa obraciame k druhým o pomoc, keď si už nevieme poradiť. Tak je to aj s Bohom. Čím je väčšia potreba, týk vrúcnejšie sa modlíme. Nie je to najideálnejšie, no možno práve skrze takéto situácie nás Boh priťahuje k sebe a dáva nám vedieť i cítiť, že nás nenecháva v štichu, za čo by sme sa mali viac snažiť a neodchádzať od Neho.
Dnes sa k vám obraciam so súrnou a veľmi vážnou prosbou, ktorá sa nedá vyplniť hneď, no tiež sa nezaobíde bez neodkladnej roboty a obety.
U nás, v Irkutsku, je starý katolícky kostol, ktorý momentálne slúži ako orgánová sieň. Jedna z naších farností, prvá  z faností na Sibíri, tam má v podnájme miestnosti pod kaplnku. V tomto týždni sme sa dozvedeli, že Filharmónia, ktorá je hlavným arendátorom kostola, chce v justícii zrušiť možnosť ďaľšieho podnájmu pre nás a tým nás vyhodiť z vlastného kostola,

 

Z Austrálie od sr. Magdalény SSpS

E-mail Tlačiť PDF

Sr._MagdalenaNa úvod si vás všetkých srdečne pozdravujem z “červeného” stredu Austrálie. Trošku konkrétnejšie – môj pozdrav a spomienka na rodnú vlasť idú ku vám z môjho nového misijného pôsobiska v Alice Springs.

 

Nádej v Blagoveščensku

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 3.00 )

BlagovescenskMilí misijní priatelia, chcem sa s vami krátko podeliť s jednou novosťou. Neviem, či si pamätáte, v jednom z listov z Blagoveščenska som vás prosil, aby ste sa modlili za navrátenie katolíckeho kostola, ktorý momentálne slúži ako pravoslávna cerkev. Vidieť, že modlitby vaše účinkujú, lebo od tej prosby sa ľady výrazne pohli. Najprv sa podarilo sprostredkovať stretnutie s pravoslávnym  miestnym biskupom, potom sami predstavitelia ich eparchie prišli na návštevu našej kaplnky.

 

Rekapitulácia

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 4.67 )

vtip

Milý priatelia, práve som preveril, kedyže som posledný raz písal o svojej službe v Rusku. Bolo to, bez dvoch týždňov, pred rokom. Preto sa pokúsim zrekapitulovať niektoré fakty života našej farnosti v Irkutsku.

 

„Nemať nič a byť bohatý?!“

E-mail Tlačiť PDF
(6 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

OaxacaDrahí priatelia!
Po dlhšom čase sa opäť ozývam a aspoň niekoľkými riadkami by som Vám chcel priblížiť môj čas tu, zatiaľ ešte v Mexicu, čo som mal možnosť prežiť a zažiť. Akurát som sa vrátil z našej baziliky v Guadalupe, kde tentoraz okrem milostí našej nebeskej Matky boli aj relikvie bl. Jána Pavla II. Keďže som nemal tú možnosť byť prítomný alebo aspoň vidieť v prenose obrad blahorečenia, keďže je tu časový posun, bol som veľmi rád, že vlastne on takto „osobne“ prišiel až sem. Hneď po mojom príchode na nádvorie baziliky som pochopil, že pre Mexičanov to bol pápež veľmi blízky a oni ho mali a majú veľmi radi.

 

Veľkonočný pozdrav z Japonska

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 4.33 )

ZmrtvychvstalyJPMilí priatelia!

Aspoň krátko by som sa chcel obhliadnuť za uplynulým obdobím a udalosťami, ktoré nám prinieslo. O niektorých ste počuli veľa aj na Slovensku. Bolo tu silné zemetrasenie a následná havária v elektrárni Fukušima. Nešťastie postihlo oblasť Tóhoku na severe Japonska. Naša oblasť  zaznamenala len otrasy, ktoré k nám prišli zo vzdialeného epicentra.

 

Posielam pozdrav z krajiny P. Márie Guadalupskej

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

IMG_0510

Keďže je už tomu dva týždne, čo som vstúpil na mexickú zem, chcel by som sa aspoň pár riadkami podeliť s mojimi pocitmi a postrehmi, ako som docestoval a ako prežívam tieto prvé dni v inej kultúre, medzi ľuďmi ...ktorých reči, zatiaľ ešte nie veľmi rozumiem, no teším sa na chvíľu, keď už budem.

 

Викарный

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

chram

 

Je čas opäť sa ozvať z Ruska. Ako isto už všetci dobre viete, ja i páter Robert sme boli po roku na dovolenke doma na Slovensku. Víza obnovili obom, tak sme sa okolo 20. septembra stretli takmer so všetkými spolubratmi régie na duchovných cvičeniach v dedinke Avkalevo, neďaleko Petrohradu. Po nich sa každý z nás vybral na nové miesto svojho pôsobenia: ja do Irkutska a P. Robert do farnosti sv. Oľgy v moskovskej časti Ľublino.

 

Volgograd

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Kamysin2010_106Život je plný zmien, čo sa týka aj misijného poslania. A tak som sa po desiatich krásnych mesiacoch pobytu na Ďalekom Východe vybral do európskej časti Ruska. Predtým však sme spoločne s farskou mládežou zašli na stanovačku na breh rieky Zei, kde sa už dalo kúpať a prvý raz sa nechcene spáliť. Stanovačka bola pre mňa posledným stretnutím so všetkou mládežou, a v istom zmysle aj odmenou za úspešne zvládnuté skúšky z ruštiny. Dátum odchodu bol naplánovaný na 16. júna. Na stanicu v Blagoveščensku sa so mnou okrem spolubratov prišli rozlúčiť aj mládežníci a priatelia, ktorých som si v tomto meste našiel, a ktorých si v srdci a modlitbách odnášam ďalej.

 


Stránka 1 z 4
Listy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie