Hlavná stránka
Misionárov

Rôzne zážitky z rozprávania misionárovMoja Veľká noc v Božej komunite Chichilpetec

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Lukas_Mizerak_Mexico Pozdravujem všetkých doma na Slovensku a opäť po nejakom čase sa chcem s Vami podeliť o moje nové skúsenosti a dojmy z mojej začínajúcej misie tu v Mexicu. Keďže najprv sa musím naučiť jazyk, moja prvoradá úloha tu, je zvládnuť kurz španielčiny. 15 apríla sa mi podarilo s Božou pomocou a pomocou vašich modlitieb ukončiť prvú časť kurzu a po skúškach nasledovali prázdniny. Tu v Mexicu majú všetci študenti a deti prázdniny týždeň pred Veľkou nocou a týždeň po nej ako aj mnohí štátni úradníci. No ja som hneď ešte v ten deň spolu s mojimi dvoma spolubratmi z Keňe a z Ghany, išiel na krátku misijnú prax – čiže mal som už prvýkrát slúžiť sväté omše sám a byť konečne viac v styku s ľuďmi a samozrejme precvičovať si svoje znalosti so španielčiny. Lenže ako to často býva na začiatku v inej kultúre či krajine, nie všetko hneď sa dá veľmi dobre porozumieť.

 

Moskva 1 - Otcovia! Ste nenahraditeľní!

E-mail Tlačiť PDF
(38 hlasovaní, Priemerná známka: 4.89 )

Moskva_1Taaak priatelia. Prvý krát sa vám po dlhom čase ozývam z Moskvy, kde pracujem v kostole sv. Oľgy v časti Ľublino. (Ak budete mať cestu okolo, zastavte sa na kávičku :). Teraz nie som v Rusku, no opíšem aspoň jeden príbeh človeka, ktorého som v Moskve stretol. Neskôr napíšem viac... Pri rozhovore s jedným mladým mužom – bývalým bezdomovcom v Moskve mi on položil otázku: „Otec Robert, čo mám robiť? Pomôžte mi nájsť seba samého. Ja neviem, kto vlastne som, čo mám v živote robiť, ako vlastne žiť...“ Keď sme sa viac a viac rozprávali, rozpovedal mi svoj príbeh.

 

Irkutsk 18 - Let Irkutsk-Moskva-Viedeň

E-mail Tlačiť PDF
(13 hlasovaní, Priemerná známka: 4.69 )

Irkutsk_18Taaak priatelia - posledné spomienky na Irkutsk a to z môjho odchodu a letu cez Moskvu... Posledné balenie, posledné lúčenie s kostolom, známymi, priateľmi, veriacimi. Aaaaj... ani som si nemyslel, že mi to príde tak ťažké... Ledva som sa ovládol v kostole na poslednej sv. omši v nedeľu, keď som im v rámci oznamov chcel povedať pár slov na rozlúčku. Keď som videl tváre všetkých tých, ktorí mi počas toho roka prirástli k srdcu, normálne som sa zachvel smútkom, že ich opúšťam ale aj radosťou a vďačnosťou za to, že som mal tú milosť poznať také krásne duše. Je to ťažké ale aj krásne zároveň, že ako misionár musím byť ochotný rozlúčiť sa možno aj navždy s miestom a ľuďmi, ktorým som slúžil a ísť na miesta, kam ma volá Boh v dôvere, že On vie, prečo je to potrebné, prečo už nie som potrebný na tom mieste, kde som bol a prečo som potrebný na novom. Všetko má svoj zmysel v úmysloch nášho dobrotivého Otca.

 

Irkutsk 17 - Tábory na brehu Bajkalu

E-mail Tlačiť PDF
(16 hlasovaní, Priemerná známka: 4.81 )

TaboryKaždý rok sa už od začiatku júna až do augusta organizujú v biskupskej chate na brehu Bajkalu detské a mládežnícke tábory pre deti a mladých z celého Irkutského dekanátu. Každá farnosť má svoj týždeň so svojimi sestričkami a kňazmi, ktorí sa o nich starajú. Je to výborná možnosť aj pre deti aj mladých ľudí nielen trochu pookriať v lone nádhernej Bajkalskej prírody, ale sa tu – ďaleko od betónových miest, stretnúť s Bohom skrze modlitby a duchovný program, ktorý pripravujú kňazi a sestričky z jednotlivých farností pre svoje deti. No a na pár takých táboroch som bol prítomný aj ja...

 

Irkutsk 16 - Ostrov Aľchon – Perla Bajkalu

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

AlchonAko Bajkalské jazero mnohí nazývajú perlou Sibíri, tak ostrov Aľchon – najväčší ostrov Bajkalu možno spokojne podľa mojej skromnej mienky nazvať perlou Bajkalského jazera. Tento nááádherný ostrov sa nachádza zhruba v strede Bajkalu bližšie k jeho západnému brehu, s ktorým vytvára niečo ako obrovský záliv, ktorému miestni obyvatelia ešte kedysi dávno dali názov „Malé more“. O kráse Aľchonu som počul veľké chály, ale neprikladal som im až takú vážnosť, až kým som tento ostrov nenavštívil. Až keď som na vlastné oči uvidel jeho krásu, predčila všetko to, čo som o ňom počul od priateľov a obyvateľov Irkutska – skutočný skvost Bajkalu. Ale poďme pekne poporiadku.

 


Stránka 3 z 8
Zážitky

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie