Hlavná stránka
Misionárov

Rôzne zážitky z rozprávania misionárovIrkutsk 15 - Návšteva v náručí prírody

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Irkutsk_15Keď som môjmu farárovi Vlodekovi oznámil, že by som o nejaký čas rád išiel k jednej rodinke, ktorú som stretol na konferencii Slovanskej písmennosti - blízko Irkutska na pár dní, Vlodek sa toho hneď chytil a s radosťou mi oznámil, že akurát o niekoľko dní bude v Irkutsku aj on aj brat Tomáš a presne na dva dni môžem ísť preč, pretože potom už obidvaja odchádzajú a ja odísť z Irkutska kvôli povinnostiam nebudem môcť. A tak som sa vybral k Dimovi a jeho rodine ďaleko od civilizácie do náručia krásnej ruskej prírody...

 

Irkutsk 14 - Čínsky Nový rok a moje narodeniny

E-mail Tlačiť PDF
(8 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Irkutsk_14S jednou zo zaujímavostí, ktorá ma postretla ešte pred Veľkou Nocou, som sa s vami zabudol podeliť. Je to Čínsky Nový rok, ktorý u nás v Irkutsku oslavovali moji spolužiaci Vietnamci a spolu s nimi všetci študenti krajín, kde sa tento sviatok považuje za najdôležitejší sviatok roka. Okrem študentov z Číny ide hlavne o študentov Severnej a Južnej Kórey, Mongolska, Nepálu, Bhutánu a Vietnamu. A tak som bol pozvaný na oslavy Nového roka. To som ešte netušil, že tieto oslavy nebudú v úzkom kruhu ale pompézne oslavované v asi dvojhodinovom kultúrnom programe v spoločnosti viac ako 200 Vietnamcov a asi tridsiatich pozvaných hostí z rôznych krajín...

 

Irkutsk 13 - Zázrak na Veľkú Noc

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Irkutsk_13_Velka_NocNiekoľko dní pred Veľkou nocou sa nám so spolužiakmi podarilo navštíviť ešte zamrznutý Bajkal. Akási dizajnérska olympiáda na našej univerzite zorganizovala pre svojich súťažiacich výlet na Bajkal a my sme sa zviezli spolu s nimi. Cestou k Bajkalu nás sprevádzal výklad vedúcej Irkutskej galérie moderného umenia Nadeždy Petrovny. A tak som sa dozvedel nové veci o Irkutsku a Bajkale.

 

Gauda

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

gaudaGauda, meno jednoduchej ženy, ktorá svoj život zasvätila Bohu.

Ak ma moje vedomosti z latinčiny neklamú, tak by jej meno malo byť spojené so slovom radosť. Keď som ju spoznala, hneď som pochopila, že je tomuto menu naozaj verná.

 

 

 

Obyčajná návšteva s neobyčajným posolstvom

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 3.50 )

atanazioV Ugande som „už“ piaty mesiac. Snažím sa hľadať a nachádzať svoje „miesto“, tak v mojom vnútornom živote ako i vo vonkajších okolnostiach. Pokúšam sa robiť prvé kroky na ceste formácie troch postulantiek, ktoré sú mi zverené. A stále sa modlím, aby som bola nástrojom, ktorý Boh môže používať podľa svojich plánov.

 


Stránka 4 z 8
Zážitky

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie