Hlavná stránka
Misionárov

Rôzne zážitky z rozprávania misionárovMoja prvá Veľká Noc v Afrike

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

 

easterTak trochu s očakávaním som stála pred Veľkonočnými sviatkami, ktoré som mala po prvý krát prežiť mimo domova, v Afrike. Snažila som sa nič si nepredstavovať, nič neočakávať, ale skôr som túžila mať otvorené oči pre to, čo príde a čo budem môcť osobne zakúsiť.

 

Irkutsk 12 - Jar, Veľký Pôst a smrť

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

Cesta3Niekoľko mesiacov som sa z Irkutska neozval a tak by som sa chcel s vami podeliť o zážitky, ktorých bolo za ten dlhý čas neúrekom. Škoda, že sa všetky nedajú opísať, mnohé ostávajú zabudnuté... ale asi to tak má byť.

Takže pekne po poriadku...

 

Irkutsk 11 - Moja prvá Máslennica, Pôst a Veľká noc v Rusku

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

MaslennicaKeďže som na misiách v Rusku od 17. septembra 2009, akurát dnes – 17. marca 2010 oslavujem pol roka svojej misie v Rusku. Samozrejme, nebudem organizovať žiadne ohňostroje, ani všetkých vás, milí misijní priatelia, pozývať na bohatú hostinu so zábavným kultúrnym programom a mojou plačlivou dojímavou rečou na konci :o), no práve k tomuto môjmu malému jubileu by som vám chcel rozpovedať pár veľmi zábavných a pikantných zaujímavostí z tejto krajiny, ktorú si čím ďalej tým viac zamiluvávam spolu s ľuďmi, ich tradíciami a zvykmi, s ich zmýšľaním – jednoducho s ich krásnou ruskou dušou.

 

3 dni ma vo vlaku cez Sibír sprevádzala Láska

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Láska vlakomPoviete si, čo zas ten Robo tak poeticky píše o „Láske“ ktorá ho sprevádzala osobne počas troch dní cesty vlakom z Blagoveščenska do Irkutska cez Sibír... Nuž ale tentoraz to myslím úplne vážne a bez metafór. Skutočne bola celú cestu vedľa mňa v kupé a mala aj kúpený lístok, dokonca ju tak všetci vo vlaku oslovovali... Ako je to možné? Jednoducho...

 

7 dní na Ďalekom Východe

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

7dni

Brad Pit bol 7 rokov v Tibete - mne sa podarilo na Ďalekom Východe pobudnúť len 7 dní. Blagoveščensk už totiž patrí do oblasti, ktorú nazývame nie Sibír (kde leží Irkutsk), ale Ďaleký východ. Je už príliš ďaleko na východe - ešte východnejšie ako Sibír. A tak som sa na konci svojej cesty cez Sibír na stanici v Blagoveščensku postupne rozlúčil so všetkými spolucestujúcimi aj sprievodcom vo vlaku a so svojimi spolubratmi som sa na aute pobral cez veľký Blogoveščensk k bytovke, kde naši bratia bývajú. Vo svetle nočných lámp po pravej a ľavej strane cesty, ktorou sme šli, bolo vidno staré drevené domčeky podobné tým, ktoré máme aj v Irkutsku, ale aj novopostavené obchodné centrá vysvietené ako v Las Vegas.

 


Stránka 5 z 8
Zážitky

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie