Misie - rôzne misijné témy

Misijné združenie Ducha Svätého

E-mail Tlačiť PDF

Misie3„Nech žíje svätý trojjediný Boh v našich srdciach
a v srdciach všetkých ľudí!“

( sv.Arnold Janssen, SVD )

Mnohí kresťania vo svete sa zapájajú do laického spoločenstva „Steylského misijného diela“ - Misijného združenia Ducha Svätého. Toto laické spoločenstvo vzniklo z kruhu misijných priateľov (1921) a z kruhu ctiteľov Ducha Svätého (1957) v splupráci s Misijnou Kongregáciou Služobníc Ducha Svätého.

 

Misie v dnešnom svete

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Misie_deti_cernosiPri záverečnej svätej omši jedných Misijných prázdnin v Nitre povedal páter Ján Štefanec SVD zúčastneným deťom a mládeži: „Keby bol Pán Ježiš povedal ´Zaneste coca-colu do celého sveta´, naša misia by už bola splnená. V každej krajine sveta ľudia už poznajú coca-colu a pijú ju plnými dúškami. Ježiš nám však povedal, aby sme do celého sveta niesli Jeho radostnú zvesť, Jeho Evanjelium, a táto misia ešte nie je ukončená.“

 

Misie - služba Cirkvi svetu

E-mail Tlačiť PDF

Misie_IndiaMisijná nedeľa nám posilňuje vedomie, že sme svetoví, že máme poslanie pre celé ľudstvo, že aj popri našej ľudskej slabosti nosíme svedectvo, ktoré dnešný človek – ten blízky i ten vzdialený na iných svetadieloch – potrebuje. Lebo ako to len nedávno zdôraznil Benedikt XVI.: „Misijné úsilie je prvou službou Cirkvi ľudstvu“ (Angelus, 7.10.2007).

 

Misijná nedeľa – návrhy a podnety

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Misie_CernoskoJedným z najlepších spôsobov ako oživiť vieru veriacich vo farnostiach je zamerať ich pozornosť na ich misijné poslanie, prípadne na pomoc tým, ktorí toto poslanie realizujú priamo v misijných krajinách sveta a pomôcť im uvedomiť si, že každý z nás patrí do celosvetovej Cirkvi, ktorej jednotlivé slabé či choré údy potrebujú pomoc od silnejších a zdravých. Radosť, plynúca z tejto pomoci bratom a sestrám, ktorí to skutočne potrebuju, je veľmi dôležitá a práve ona rozohňuje plamienok viery, ktorú by sme mali prežívať nielen citovo, slovami, ale aj skutočnou reálnou pomocou v rôznych formách. Aké formy pomoci to môžu byť práve na Misijnú nedeľu vám chceme povedať v nasledujúcich riadkoch.

 

Čo je to misijná nedeľa?

E-mail Tlačiť PDF
(8 hlasovaní, Priemerná známka: 4.75 )

Misie_dietaAko každý rok, tak aj v tomto roku budeme sláviť Misijnú nedeľu. A tak vám ponúkame pár slov o tom, čo to misijná nedeľa vôbec je...

 


Stránka 2 z 4
Misie

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie