Hlavná stránka Príbehy Krátke poučné
Krátke poučné príbehy

Stačí iba otvoriť oči...

E-mail Tlačiť PDF
(12 hlasovaní, Priemerná známka: 4.83 )

DedkoJeden starý muž sedával každý deň vo svojom hojdacom kresle. Pripútaný na toto jediné miesto si sľuboval, že sa odtiaľ nepohne, kým neuvidí Boha. Raz uvidel malé dievčatko na druhej strane ulice. Jej lopta sa zakotúľala do záhrady starého muža. Pribehla si po loptu, pozrela sa na muža a povedala: "Vidím Vás každý deň, hojdať sa v kresle a pozerať do neznáma. Na čo stále hľadíte? "
"Ach moje drahé dieťa, si ešte príliš malá na to, aby si pochopila." Odvetil muž.

 

Motýlí cirkus - The Butterfly Circus - život bez nôh a rúk

E-mail Tlačiť PDF
(11 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

Butterfly-CircusTento príbeh je vymyslený, ale hrá v ňom hlavnú úlohu muž, ktorý nemá od narodenia nohy ani ruky a predsa žije krásnym životom a evanjelizuje ľudí po celom svete. Je to Nick Vujicic. Pozrieť si tento film môžete na Youtube - je to len 22 minút, no stoja za to:

 

Kde si bol, Bože?

E-mail Tlačiť PDF
(15 hlasovaní, Priemerná známka: 4.73 )

Utrpenie_zenaKde je Boh, keď tak veľmi trpíme a necítime Jeho prítomnosť? Prečo sa zdá byť tak ďaleko, necitlivý k našej bolesti? Možno ti dá odpoveď na tvoje otázky aspoň z časti tento príbeh...

 

Prihovára sa Boh ľuďom aj dnes?

E-mail Tlačiť PDF
(11 hlasovaní, Priemerná známka: 4.64 )

Jezis-HmlaRaz jeden mladík, ktorý žil hlboký duchovný život, zašiel do jednej spriatelenej rodiny na biblickú hodinu. Bolo to akurát štvrtok večer. Manželia, ktorí viedli stretnutie, rozdelili modlitebnú hodinu na dve časti: počúvajme Boha” a „poslušne sledujme, čo od nás žiada”. Chlapcovi neustále chodila po rozume otázka, či sa Pán Boh prihovára ľuďom ešte aj dnes?

 

Čo bude po smrti?

E-mail Tlačiť PDF
(14 hlasovaní, Priemerná známka: 4.93 )

DoktorStarý chorý muž prijal od svojho lekára zlú správu. Ako sa pripravoval na odchod z ordinácie, otočil sa a oslovil lekára: "Pán doktor, bojím sa smrti. Povedzte mi, čo je tam na druhej strane dverí?" Lekár veľmi potichu odvetil: "To neviem."

 

Keď si sa dnes ráno zobudil

E-mail Tlačiť PDF
(20 hlasovaní, Priemerná známka: 4.85 )

Ruky8Krásny hypotetický list Boha duši dnešného človeka... Počúvaj, čo možno aj Tebe dnes Boh chcel povedať...

 

Most

E-mail Tlačiť PDF
(6 hlasovaní, Priemerná známka: 4.33 )

Otec_a_dieta3Jeden dedinčan so svojim synčekom šiel do blízkej dediny na výročný trh. Cesta viedla cez zvetraný a rozkývaný kamenný mostík ponad rozvodnenú rieku. Dieťa sa naľakalo. „Otec, myslíš, že to most vydrží?"
„Budem ťa, synku, držať za ruku," odpovedal otec.

 

Motýlik a hviezda

E-mail Tlačiť PDF
(7 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

Nocny_motyl2Malý nočný motýlik nežného ducha sa raz zamiloval do hviezdy. Pochválil sa tým matke a matka mu poradila, aby sa radšej zamiloval do tienidla na lampe.

 

Púšť plače

E-mail Tlačiť PDF

Pust_stopyMisionára v Severnej Amerike prekvapilo čudesné správanie beduína. Občas sa v celej svojej dĺžke vystrel na zem a priložil ucho k piesku púšte.

 

Ľúbostný list

E-mail Tlačiť PDF
(6 hlasovaní, Priemerná známka: 4.67 )

List2Raz na narodeniny dostala princezná od svojho snúbenca ťažký nezvyčajný balíček okrúhleho tvaru.
Celá netrpezlivá ho zvedavo otvorila a našla... kanónovú guľu. Sklamaná a rozzúrená prudko hodila čiernu bronzovú guľu o zem.

 


Stránka 1 z 4
Príbehy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie