Hlavná stránka Príbehy Skutočné príbehy
Skutočné príbehy

O nespretŕhaných reťaziach nemilosti

E-mail Tlačiť PDF
(12 hlasovaní, Priemerná známka: 4.33 )

RetazDaisy sa narodila v roku 1898 v robotníckej rodine v Chicagu ako ôsme z desiatich detí. Otec zarobil sotva dosť na to, aby sa všetci uživili, a keď začal piť, nebolo peňazí nazvyš už vôbec. Ešte teraz, hoci jej je 100 rokov, sa Daisy trasie, keď o tých dňoch hovorí. Jej otec bol „zlý opilec“, vraví. Mnohokrát kopal jej malého bračeka a sestričku na zemi a ona sa pritom chúlila v slzách v kúte izby.  Z celej duše ho nenávidela.

 

Páter Pio - 2 - Zázraky svätca

E-mail Tlačiť PDF
(15 hlasovaní, Priemerná známka: 4.27 )

Páter PioPáter Pio mal dar jazyka. Nikdy neštudoval gréčtinu ani francúzštinu, ale z času na čas napísal svojmu duchovnému vodcovi v týchto jazykoch. Napriek tomu, že páter Pio od 13. mája 1918 nikdy neopustil mestečko San Giovani Rotondo, existujú dôkazy, že ho videli na mnohých miestach na celom svete (bilokácia). Páter Alesio sa ho žartovne opýtal, kedy pôjde do Lúrd. Páter Pio mu odpovedal: "Nemusím ísť do Lúrd. Chodím tam každý večer. Pannu Máriu Lurdskú vidím každý večer."

 

Páter Pio - 1 - Budeš ukrižovaný

E-mail Tlačiť PDF
(8 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Páter PioOtec Pio sa narodil v južnom Taliansku 25. mája 1887. O sebe povedal, že keď mal 13 rokov, ukázal mu Boh všetky duše, ktoré raz k nemu prídu. Keď mal pätnásť rokov vstúpil do kapucínskeho kláštora. Raz začul zo svätostánku hlas: "Budeš bičovaný, tŕním korunovaný a ukrižovaný."

 

Modlitba ruskej matky

E-mail Tlačiť PDF
(11 hlasovaní, Priemerná známka: 4.64 )

Modlitba ruskej matkyTento príbeh napísal istý kňaz na ruskom fronte počas druhej svetovej vojny:
V roku 1942 som musel prenocovať v jednej chudobnej roľníckej rodine v malej dedinke v oblasti, ktorá bola vtedy obsadená nemeckými vojakmi. Domáca pani, stará a zvráskavená, ale po celý deň pracujúca žena, mi pri večernom rozhovore rozprávala o svojom utrpení a starostiach. Štyria jej synovia boli na fronte v ruskej armáde. Veľmi jej chýbali. Bála sa, že ich už nikdy neuvidí, ale dúfala v nekonečné milosrdenstvo Božie a každý deň sa za nich vrúcne a vytrvalo modlila.

 


Príbehy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie