Hlavná stránka
Obľúbené citáty z kníh a filmov

V tejto sekcii nájdete najobľúbenejšie citáty z kníh a filmov našich užívateľov. Ak by ste chceli pridať svoj obľúbený citát, nech sa páči do tejto kategórie...Porušiteľné pohltila neporušiteľnosť (sv. Irenej)

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Jezis_-_tvarBožie Slovo sa stalo človekom a Boží Syn sa stal Synom človeka, aby sa človek spojil s Božím Slovom a bol prijatý za syna, a tak sa stal Božím synom.

 

Vždy som pracoval s láskou (sv. Ján Bosco)

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Don_BoscoPredovšetkým ak chceme, aby bolo vidieť, že sa staráme o pravé blaho našich zverencov a chceme im pomôcť plniť si povinnosti, nesmiete nikdy zabudnúť na to, že zastupujete rodičov milovaným mladíkom, pre ktorých som vždy s láskou pracoval, študoval a konal kňazskú službu, a nielen ja, ale celá saleziánska spoločnosť.

 

Sláva víťaza pripravená (sv. Cyprián)

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Chvala„Utrpenia tohto času nie sú hodny porovnávania s budúcou slávou, ktorá sa na nás má zjaviť.“ Kto by sa teda neusiloval všetkými spôsobmi dosiahnuť takú slávu, že sa stane Božím priateľom, že sa bude hneď radovať s Kristom, že po pozemských mukách a trápeniach dostane večné odmeny?

 

Pijem z potoka tvojich rozkoší (sv. Augustín)

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Vodopady„Nik nepríde ku mne, iba ten, koho pritiahne Otec.“ Ale nemysli si, že ťa bude ťahať nasilu. Ducha priťahuje aj láska. Ani sa nemusíme báť, že nás hádam ľudia, ktorí vážia slová a sú veľmi ďaleko od chápania Božích vecí, chytia na tomto evanjeliovom slove Svätého písma a povedia nám: „Ako verím dobrovoľne, keď som priťahovaný?“ Ja na to odpoviem: „Nielen vôľa, aj rozkoš ťa priťahuje.“

 

Ani veľké vody lásku neuhasia (sv. Kolumbán)

E-mail Tlačiť PDF
(6 hlasovaní, Priemerná známka: 4.67 )

Matka_Tereza_deturenceAkí blahoslavení, akí šťastní sú „sluhovia, ktorých Pán pri svojom príchode nájde bdieť“. Blahoslavené bdenie, keď sa bdie pri Bohu, pôvodcovi všetkého, ktorý všetko napĺňa a všetko presahuje. Kiežby aj mňa nepatrného, no predsa len svojho služobníka, tak prebudil zo spánku nečinnosti a zapálil takým ohňom božskej lásky, aby až nad hviezdy vyšľahol plameň jeho lásky a túžba po jeho nesmiernej láske, aby ustavične horel v mojom vnútri božský oheň.

 


Stránka 7 z 39
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie