Hlavná stránka Komentáre Kresťania a...
Kresťania a ...

Homeopatia je biela mágia

E-mail Tlačiť PDF
(16 hlasovaní, Priemerná známka: 4.06 )

Homeopatia2Keďže názory na homeopatiu sa začínajú nejako veľmi rôzniť, dokonca niektorí homeopatiu ospravedlňujú ako neškodné liečivo ba naopak veľmi účinné, rozhodli sme sa uverejniť svedectvo detskej lekárky MUDr. Emílie Vlčkovej, matky štyroch detí o jej ceste cez homeopatiu a o tom, čo podľa nej homeopatia v skutočnosti je (uverejnené na www.mojpribeh.sk). Ak sa náhodou homeopatiou liečiš alebo máš to v úmysle, prosím, najprv si prečítaj tento článok a potom sa rozhodni.

 

Neskrývajme sa

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

kry_saDnes som na ruskej internetovej stránke www.katolik.ru našiel jednu správu, ktorá informuje o akcii českých katolíkov – svedectvo viery známych osobností. Zaujímavý projekt už len z toho pohľadu, že sa deje v nám blízkych Čechách, a potom i v krajine, ktorú pokladajú za najateistickejšiu v Európe. Na stránke www.jsemkatolik.cz zopár známych, i neznámych, no spoločensky úspešných ľudí, sa nebojí verejne povedať: „Som katolík, a som na to hrdý.“

 

Smiech – humor – úcta - slušnosť

E-mail Tlačiť PDF

smiech

Niekde sa raz objavila správa, že každý smiech predlžuje život človeka o sedem sekúnd. Tak sme ako deti po každom smiechu rátali, o koľko sekúnd dlhšie budeme žiť. Nevyšlo by to na veľa, ale nám to pomáhalo čím dlhšie byť veselými.
Smiech je akousi nevyhnutnou časťou života. Ľudia tak vyjadrujú svoju spokojnosť, šťastie. Každá príjemná spoločnosť sa nesie v jeho duchu, s povznesenou náladou, príjemnými rozhovormi, priateľstvom. Smiech tak môže navádzať človeka k Bohu; nie len smútok, kedy nutne potrebujeme pomoc. Pomáha uvedomiť si, že Bohu treba aj ďakovať za toľko darov, toľkých ľudí, ktorých máme.

 

Vasilisa Premudraja

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

vasilisa-premudraja

Mnohým je toto meno známe. Ide o postavu z ruskej rozprávky, múdru a krásnu devu. U nás sa tento titul používal pre ľudí, ktorý všetko vedeli a do všetkého mali čo múdre povedať. Myslím, že v každej spoločnosti sa nájde takýto typ.

Niektorí sú ozajstní mudrci, polyhistori s veľkým intelektom. Ale ostatní patria skôr ku skupine domácich vševedov.

Na týchto ľuďoch nie je nič zlé, máme ich radi, lebo sú to často naši blízki; vadí nám len ich ustavičné radenie, akoby nikto, okrem nich, nič nevedel. A to je problém, ktorý by si mali priznať, lebo je na ich škodu.

 

Kresťania a pokoj

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

pokoj

Pokoj? Nie za každú cenu.

Pre kresťanov je samozrejmé, že svoju vieru, náboženstvo chápu ako postoj pokoja a mieru, keďže jeho základom je Evanjelium, teda Radostná zvesť. A predsa to nie je vždy tak. Neveriaci a odporcovia Cirkvi majú hneď výhradu z minulosti – križiacke výpravy, inkvizícia a pod., ktoré ten pokoj a radosť veľmi nepriniesli. Ale to je nepokoj zapríčinený ľudskými hriechmi.

 

Kresťania a politika

E-mail Tlačiť PDF

election-zmens

Obdobie pred parlamentnými voľbami je plné videoklipov, bilbordov a iných reklamných pútačov, snažiacich sa pritiahnuť pozornosť voličov k tej, či onej politickej strane. Za 20 rokov demokracie sa mnohým táto možnosť výberu, ako aj politika sama, či jej zákulisie, sprotivilo, preto k voľbám pristupujú ležérne. Spoločne sa teda zamyslime, aký význam má politika pre kresťana, akú úlohu vypĺňa v jeho spoločenskom živote a ako sa má on k nej (či k nim – politikom) postaviť.

 

Šport pred Bohom

E-mail Tlačiť PDF

hokej

Predstavte si, milí čitatelia, jedno jarné, či letné nedeľné popoludnie v jednej zo slovenských obcí. Okolo 14-tej sa menšie či väčšie skupinky ľudí berú jedným smerom. Možno niektorí na nešpor v kostole, ale to hlavne staršie žienky. No mužské skupinky majú iní smer. Nie je na tom nič zlé, veď povinná je len omša a taký futbal, keď ho už nemôžu poriadne hrať sami, patrí k chlapskému životu.

 

Cirkev a ja

E-mail Tlačiť PDF

cirkevaja

V posledné dni nás médiá bombardujú o škandáloch, ktoré kazia obraz Cirkvi ako inštitúcie brániacej morálku spoločnosti. Ide o škandály spred 30-tich, až 50-tich rokov, pred ktorými síce netreba zatvárať oči, no ktoré niekto vedome v súčastnosti zneužíva, aby vetril rany obetí, Cirkvi a pobudzoval proti nej spoločnosť, čo sa prejavuje zväčšenými odchodmi z Cirkvi v krajinách západnej Európy. Ale prečo k tomu dochádza? Prečo ľudia odchádzajú z Cirkvi: Vedia vôbec, čo je Cirkev, a aké miesto v nej majú oni sami.

 

Židovský obchodník obhajuje Katolícku Cirkev

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 4.60 )

BenediktPonúkame vám reakciu nekatolíka židovského obchodníka na rôzne mediálne kauzy kňazov v USA v súvislosti s pedofíliou. Veľmi pravdivé aj pre súčasnú situáciu v Írksku. Písané v Clevelande 5.1.2010 (4marks.com):
Prečo vlastne médiá vykonávajú nejakú vendettu (pomstu) na jednej z najdôležitejších inštitúcií aké v USA máme? Viete - katolícka Cirkev každodenne vychováva 2,6 milióna študentov a stojí ju to 10 miliárd dolárov. Naopak daňoví poplatníci ušetria 18 miliárd dolárov. Vaši absolventi pokračujú z 92% v ďalšom štúdiu, všetky náklady sú na vás. Zvyšok študuje bezplatne. Cirkev má 230 stredných a vysokých škôl na území USA, prihlásených je 700,000 študentov. Katolícka Cirkev má neziskový systém nemocníc. Je ich 637 a liečia každého piateho Američana. Nielen katolíkov. Ale tlač má úpornú snahu totálne zničiť reputáciu a integritu tejto inštitúcie.

 

Pastiersky list Benedikta XVI. cirkvi v Írsku

E-mail Tlačiť PDF

Benedikt1. Drahí bratia a sestry z Cirkvi v Írsku, s veľkým znepokojením vám píšem ako pastier všeobecnej Cirkvi. Tak ako vy, aj ja som bol hlboko rozrušený informáciami, ktoré vyšli na svetlo ohľadne zneužívania detí a zraniteľných mladých ľudí zo strany členov Cirkvi v Írsku, zvlášť kňazov a rehoľníkov. Môžem s vami len zdieľať zdesenie a pocit zrady, ktorí mnohí z vás zakúsili, keď sa dozvedeli o týchto hriešnych a kriminálnych činoch a o spôsobe, ako sa k nim cirkevné autority v Írsku postavili.

 


Stránka 1 z 2
Komentáre

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie