Hlavná stránka Príbehy Na pokračovanie
Príbehy na pokračovanie

Agapeon 12 - Jediný okamih

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 4.80 )

Agapeon_12

Skoro ráno sme sa s Paximom aj Erudicom vybrali na cestu. Jaskyňu – ten nádherný svet stvorený pre nás, sme opúšťali s veľkou túžbou vrátiť sa čo najskôr. Po niekoľkých hodinách sme opustili púšť a neznámym otvorom v skalnatom útese nepriechodných hôr obkolesujúcich púšť sme sa dostali do spleti chodieb a nádherných jaskýň najrôznejších farieb, ktoré som nikdy v živote nevidel. Zastaviť sa a pokochať tou krásou však nebolo kedy, pretože Erudicus sa veľmi ponáhľal.

 

Agapeon 11 - Rozbitá harmónia

E-mail Tlačiť PDF

Agapeon 11 - Rozbitá harmónia

(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 10 - Nový život začína)

„Tak, Agapeon a Paximus... Toto je pripravené pre vás“ – poznamenal Ježiš, hľadiac na krásu obrovskej jaskyne, do ktorej sme vstúpili. Tie zvláštne svetelné bytosti, ktoré celú tú krásu jaskyne pripravili, nás teraz akoby niesli na rukách dolu do jaskyne. Obklopení ich svetlom som cítil v ich tesnej blízkosti, ako sa vo mne, v mojej duši, mysli a srdci deje niečo zvláštne, čo som nedokázal presne pomenovať. Akoby vo mne dotvárali neviditeľnými rukami mnohé nedokončené, mnou dobabrané opravovali, zničené a špinavé čistili a dávali znovu do poriadku.

 

Agapeon 10 - Nový život začína

E-mail Tlačiť PDF

Agapeon 10-Nový život

(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 9 - Mínové pole)

Vnútro jaskyne sa pred nami otvorilo v celej svojej kráse. Jaskyňa bola tak obrovská, že som nedovidel na jej koniec. Pripomínala mi údolie Placidus lemované pohorím Aegis, ktorým sme prechádzali pri putovaní na túto púšť. Táto obrovská jaskyňa mi však svojou krásou vyrážala dych. V tom zvláštnom svetle sa všetko trblietalo ako zo zlata. Zaujímavé, že svetlo nevychádzalo z nejakých faklí okolo alebo z ohniska, ale zo zvláštnych bytostí, ktoré sa pohybovali rôznymi smermi po celej jaskyni. Podotýkam, toto neboli anjeli, tí vyzerali úplne inak.

 

Agapeon 9 - Mínové pole

E-mail Tlačiť PDF

Agapeon 9 - Mínové pole

(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 8 - Skutočný víťaz)

Už od rána sa potulujeme púšťou vedení naším novým spoločníkom Tuiciom. Nerozumiem jeho náhlym zmenám smeru. Hoci nám ani jeden raz v ceste nestála žiadna prekážka, obchádzali sme až doteraz každú chvíľu niečo neviditeľné tak opatrne, akoby to bola načasovaná mína. Zbadal som síce občas ako z môjho svetelného štítu okolo mňa vyletujú iskry, akoby ten štít niekto pílil, ale nič som okolo seba nevidel, tak som tomu neprikladal takú dôležitosť. Keď som sa Tuicia chcel na to spýtať, iba zasyčal s prstom na ústach, akoby nechcel niekoho zobudiť. „Zvláštne“ – pošepkal som Paxiomovi za sebou, „ideme ako husi v rade za sebou, nemôžeme hovoriť nahlas... Čo to má znamenať?“ Paximus len pokrčil plecami a pokorne sklopil zrak. „Ja s tým nesúhlas...“ – obrátil som sa s rozhodnými slovami k Tuiciovi a vtom mi stuhla tvár, vidiac obraz, ktorý sa mi naskytol.

 

Agapeon 8 - Skutočný víťaz

E-mail Tlačiť PDF

Agapeon 8 Víťaz(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 7 - Jediný dotyk lásky )

Neviem, čo sa stalo s mojimi očami. Vidím, čo som predtým nikdy nevidel – odvtedy, čo nás Ježiš v noci pri jazere Purus prežiaril svojím svetlom a vytvoril okolo nás žiariaci guľový štít. Z toho štítu neustále vychádza akási žiara a vstupuje do mňa a rozlieva sa po celej duši. Akoby ju vyživovala, tak ako krv prúdi do celého tela a prináša životodarnú miazgu kamkoľvek príde. Hoci je práve teraz poludnie a slnko svieti naplno, vidím ju veľmi jasne. To isté sa deje aj okolo Paxima. Aj on je obklopený tou zvláštnou žiarou. Vykračuje zľahka s hlbokým pokojom na tvári. Takého pokojného a radostného som ho ešte nevidel. Ani ja som ešte nikdy v živote neprežíval tak hlboký pokoj ako práve dnes.

 

Agapeon 7 - Jediný dotyk lásky

E-mail Tlačiť PDF

Agapeon7

(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 6 - Rozhodnutie)

„Už ho pravdepodobne nikdy v živote neuvidím...“ – napadlo ma pri poslednom pohľade z diaľky na mesto Sedeo, v ktorom som prežil celý svoj život. Skoro ráno ešte za šera sme opúšťali jaskyňu, v ktorej mi ten záhadný starec Erudicus zanechal mapu a na nej vyznačenú  cestu k jeho pustovni na púšti Agnitis. Jej názov naznačoval, že ma na nej čaká nové poznanie a s ním úplne nový život.

 

Agapeon 6 - Rozhodnutie

E-mail Tlačiť PDF

Agapeon6(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 5 - Tajomstvo je odhalené)

Zo zrubu starej mamy, kde sa stala tá osudná udalosť s okultným miestom, sme sa spolu s Paximom vrátili včera večer späť do mesta, v ktorom som vyrastal. Tentoraz sa už nestali žiadne prekvapivé udalosti. Celou cestou som však premýšľal nad slovami tej svetlej postavy muža, o ktorom už dnes viem, že to bol Ježiš.

 

Agapeon 5 - Tajomstvo je odhalené

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

Agapeon5(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 4 - Zmena plánu)

Ešte jeden krok a po dlhom nebezpečnom schádzaní do údolia už budem stáť na pevnej pôde. „Tam by som teda nechcel skončiť“ – pomyslel som si, pozerajúc sa dolu strmým svahom do tmavej rokliny priamo podo mnou. Dutý zvuk v skale pod pravou nohou mi však privolal tú najhoršiu predtuchu. Nestihol som to ani domyslieť, keď sa skala, na ktorú som stúpil celou váhou tela, zrazu odtrhla. Stihol som len zamávať rukami vo vzduchu ako majestátny orol pred posledným letom do hĺbky. „Koniec!“ – pomyslel som si a už som sa videl v tej čiernej diere. Na konci môjho kŕčovitého zamávania zrazu moju ruku niekto zachytil.

 

Agapeon 4 - Zmena plánu

E-mail Tlačiť PDF

Agapeon4(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 3 - Nečakané stretnutie)

„Nieee!“ – prebudil som sa s výkrikom na perách do tmy svojej kajuty. Ach, to bol strašný sen! Všade plno vody tlačiacej sa do uší, nozdier, úst, a nikde nikoho, iba tlmené výkriky z diaľky, všade tma a chlad, zdesené tváre ľudí vynárajúce sa z tmy a kričiace: „Pomôž nám, Agapeon, pomôž!“. Pamätám si, ako som sa snažil vyslobodiť z ich smrteľného objatia, vťahujúceho ma do čiernych hlbín. Hoci je práve pol tretej v noci, niečo ma ženie von. Vstanem a pootvorím dvere. Oproti býva Paximus – priateľ z detstva, ktorého som pred pár dňami spoznal na lodi. Navzdory svojej vrodenej slušnosti ma niečo prinúti zaklopať na jeho dvere, aj keď sebe samému nerozumiem. Otvorí veľmi udivený. „Čo sa deje, Agapeon, zas tie zlé sny?“ – opýtal sa, ledva roztvoriac zalepené oči. „To už je tretíkrát, čo sa mi sníval ten istý sen. Prepáč, ale nedokážem sa upokojiť. Niečo sa určite stane. Ja neviem...“

 

Agapeon 3 - Nečakané stretnutie

E-mail Tlačiť PDF

Agapeon3(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 2 - Plný svetla)

„No konečne!“ – okríkol som jedného zo sluhov na lodi, ktorý mi po niekoľkých hodinách plavby priniesol pero a papyrus, na ktorý som chcel napísať aspoň pár riadkov pre našich doma o tom, čo sa vlastne stalo. Bojazlivo, trasúcimi sa rukami mi všetko podával: „Prepáčte, nemohol som vás nikde nájsť. Tu do prednej časti lode sa bežní pasažieri nedostanú. Nech sa páči!“ Schmatol som to všetko s hnevom a rozčúlením. Nestihol som našim zanechať žiadny odkaz, tak som sa ponáhľal. Zajtra v noci by mali docestovať z niekoľkotýždňového pobytu u starého otca a dom nájdu prázdny. Určite bude matka vystresovane pobehovať najprv po veľkom dome, potom po rozľahlom pozemku okolo neho, a keď ma nenájde ani tam, s najhoršími predtuchami bude nakoniec behať po celom meste a zháňať informácie od známych, kde by som mohol byť. Napíšem len pár slov a list pošlem z prvého prístavu. Hm... ale ako začať?

 


Stránka 1 z 2
Príbehy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie