Hlavná stránka Rozhovory
Rozhovory

P. Jozef Daniš SVD v Ghane

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 2.50 )

Mohli by ste nám porozprávať niečo o sebe a o vašej misii v Ghane?

V roku 1995 som opustil Slovensko, aby som sa pripravoval na misiu v Ghane štúdiami angličtiny v Írsku a v Anglicku. Pôsobil som nejaký čas aj vo farnosti v severnom Londýne. Do Ghany som prišiel koncom marca roku 1997, kde ma už na letisku čakali dve slovenské sestry tam pôsobiace: sr. Scholastika a sr. Arnolda, takže človek sa cítil tak trošku ako doma. Bol tam aj poľský viceprovinciál. Moje prvé dojmy boli veľmi pekné, pretože som dosť času strávil s našimi slovenskými sestrami: Arnoldou, Martinou, Katarínou a Scholastikou. Je veľmi dobré, ak človek na misiách nájde aspoň zo začiatku niekoho z vlastného národa. Pomôže mu to lepšie sa aklimatizovať v tej-ktorej krajine.

 

UPC v Rumunsku - r. 2002

E-mail Tlačiť PDF

DetiPokračovanie rozprávania mladých z UPC, ktorí vo svojom čase prázdnin navštívili Rumunsko a podelili sa so Slovákmi, tam žijúcimi, o svoju vieru.

 

UPC v Rumunsku - r. 2001

E-mail Tlačiť PDF

Spoločná fotka v mesteBudete sa asi čudovať, ak vám povieme, že aj v tejto uponáhľanej dobe, ktorá sa ženie za mocou, peniazmi a kariérou sa našli mladí (a stále ich je viac a viac), ktorí sa rozhodli svoje prázdniny venovať len tak slovenským deťom a mladým žijúcim v Rumunsku. Pôvodne plánovali ísť na Ukrajinu, no zmenilo sa to na Rumunsko kvôli tomu, že Ukrajina uvallila na Slovákov víza dosť drahé pre študentov VŠ na Slovensku. No takisto to zmenil strach ľudí, ktorí mohli vysokoškolákom pomôcť s transportom na Ukrajinu - strach z Ukrajiny a jej pomerov (Božia prozreteľnosť však stále funguje aj napriek ich strachu iba my jej často neveríme - pozri si zážitky mladých na Ukrajine). A tak - Božie cesty sú nevyspytateľné - línia misií na Ukrajine pokračuje misiami v Rumunsku. Prinášame vám teraz zážitky mladých, ktorí boli na misiách v tejto krajine. Nuž, povzbuďte sa aj vy... Prinášame vám ich zážitky z r. 2001 a r. 2002.

 

 

P. Jozef Roman SVD o Rusku

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 4.33 )

JozefPáter Jozef Roman SVD si prišiel vybaviť víza na Slovensko (r. 2002). Využili sme pár chvíľ a zaznamenali jeho slová o jeho práci v Rusku a návšteve v Číne. Odvtedy už pôsobil znova niekoľko rokov na Slovensku ako misijný sekretár a v roku 2007 odišiel znova na misie do Ruska.

 


Stránka 3 z 3
Rozhovory

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie