Hlavná stránka Listy misionárov
Listy

Učiť sa rásť a milovať v misii

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Will Jemada detiChcel by som Vás  všetkých srdečne pozdraviť z ďalekého Chile. Úprimne Vám poviem, že od času, keď som opustil Slovensko, mi chýbate, takže týmto spôsobom  by som Vám chcel priblížiť môj súčasný stav a moju misiu v Chile. Na prvom mieste, chcem ďakovať Pánu Bohu za dar kňazsko-misionárskeho života a za to misijné poslanie do Chile. Taktiež chcem spolubratom Verbistom a Vám všetkým mojim slovenským priateľom za dar priateľstva, ktoré sme budovali v krásnom slovenskom prostredí, za tie krásne spomienky, ktoré sprevádzali moje kroky počas môjho štúdia a môjho pobytu na Slovensku.

 

Vologdsko-archangeľský misionár P. Jozef Roman

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Jozef RomanAko misionár v Rusku pracujem od roku 1999, s jednou 4-ročnou prestávkou, keď som bol misijnym sekretárom SVD na Slovensku. No aj v tomto čase som mal niekoľko viactýždňových ciest do Ruska, tak skúsenosť práce v Rusku je pre mňa pomerne kontinuálna. Za niekoľko rokov pastoračnej práce som už precestoval z dôvodov pastoračnej služby hodnú časť tejto krajiny. A možno povedať, že tam je kde cestovať.

 

Pol roka za sebou

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

kaplnka

Nepamätám sa, čo som napísal naposledy, tak začnem písať od školy. Posledný týždeň januára bol zápočtovo-skúškový, ale zvýšeným úsilím o štúdium som to nepociťoval. Asi aj preto, že sa nestotožňujem s pozíciou študenta, skôr verbistu učiaceho sa ruštinu. Ale na písomkách bola zábava. Nemusím, no pochválim sa, že najlepšie som napísal gramatiku a mám také tušenie, že asi aj lexikológiu, lebo to nie je také ťažké, a prízvuk tam nehrá hlavnú rolu. No rovnaké pocity ma už nenapĺňajú pri spomienke na fonetiku. No snažil som sa, tak hádam som sa niekam aj trafil.

 

Záplavy a karneval v Bolívii

E-mail Tlačiť PDF

Mladi_rozdavaju_balicky_pre_detiAj keď sa vám na Slovensku a v Európe nezdá, ale my tu v Bolívii máme leto a obdobie dažďov. Nedávno sa nám skončili Vianočné sviatky, kde je veľmi populárny sviatok Troch kráľov. Tento deň prichádza do kostola viac ako inokedy veľa detí. Všetci vedia, že bude „chocolatada“- varená čokoláda a k tomu nejaké sladkosti. V ten deň sa v našej farnosti po svätých omšiach rozdalo viac než 450 balíčkov.

 

Prvé Vianoce v Rusku

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

JAslickyMoje prvé Vianoce mimo Slovenska sa trocha odlišovali od tej klasiky, na ktorú som bol zvyknutý doma a v kláštore. Síce Rusi sú pôvodom pravoslávny národ, tá zmena z roku 1917 urobila svoje. Aj zo Slovenska poznáme ten predvianočný reklamný opar, ktorý odfukuje pravý zmysel Vianoc, no tu Vianoce (či Raždestvo) spomínali málo, pretože v prvom rade sú to pre nich sviatky Nového roka a všetko sa krúti okolo nich: novogodnaja jolka, darčeky, Ded Maroz a pod.

 


Stránka 3 z 5
Listy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie