Hlavná stránka Listy misionárov
Listy

Moja cesta na Ďaleký Východ

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 3.67 )

MisoVychodTen čas pred odchodom zbehol veľmi rýchlo. Ledva som sa stihol pobaliť. Ešte že mi pomohla sr. Imakulata. Stále mi akosi nedochádzalo a ani nedošlo, že mám ísť tak ďaleko. V Nitre sa mi s požehnaním rektora P. Krutáka darilo naplno pôsobiť do posledného dňa. S  farnosťou som sa  poriadne nerozlúčil, lebo nikto nečakal, že pôjdem tak skoro, a pritom som si myslel, že o tom všetci vedia, ale asi som to len málokomu povedal. No zato som sa rozlúčil ako sa patrí vo farnosti Podhorany, kde som chodil tak rád zastupovať.

 

 

Krušné začiatky - list P. Richarda Cenkera SVD

E-mail Tlačiť PDF
RichardMilí misijní priatelia,

srdečne vás všetkých pozdravujem z mojej misie v Bolívii. Na misiu som vycestoval 12. 12. 2005 na sviatok Panny Márie Guadalupskej, pod ochranu ktorej odovzdávam seba i celé moje pôsobenie v Južnej Amerike. Veď Nuestra Sra. De Guadalupe, ako ju nazývajú tunajší ľudia je patrónkou celej južnej Ameriky. Niet sa čo báť. Môže mať človek v cudzej krajine lepšiu ochranu ako ochranu Matičky Božej?

 

Prvé lúče „synov Slnka“ - list Dáriusa Čarša SVD

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

DariusDvaja naši spolubratia Dárius Čárš a Richard Cenker odišli do Južnej Ameriky, presnejšie do Bolívie, aby tam mohli ohlasovať a svojím životom svedčiť o Božej láske k nám. Svoje prvé dojmy a zážitky nám v liste bližšie opísal prvý z nich.

 

Pán sa stará - list P. Ondreja Peštu SVD z Bolívie

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

OndrejPo necelom roku príprav a pastorácie na Slovensku odišiel náš spolubrat P. Ondrej Pešta SVD na misie do Bolívie. Po niekoľkých týždňoch nám poslal list, kde píše o svojich začiatkoch.

Milí priatelia!

Srdečne Vás všetkých pozdravujem z Bolívie – miesta môjho misijného určenia. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí ma sprevádzali a aj naďalej sprevádzajú svojimi modlitbami. Taktiež s vďačnosťou pamätám na všetkých dobrodincov misií. Moja cesta do Bolívie prebehla bez väčších ťažkostí. Trvala približne 23hodín, bez väčších čakaní. S batožinou tiež neboli žiadne komplikácie - všetko došlo načas, hoci som dvakrát prestupoval...
Vás však hoci moje cestovanie bolo vcelku príjemným zážitkom, určite viac zaujímajú moje prvé dojmy z krajiny do ktorej som pricestoval.

 

Bohatstvo chudobných - list Sr. Aurélie

E-mail Tlačiť PDF

JezisSr. Aurélia SSpS nedávno odišla na misie do Brazílie. Poslala nám odtiaľ zopár listov. Tu sú tri...

 


Stránka 4 z 5
Listy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie