Hlavná stránka Listy misionárov
Listy

Викарный

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

chram

 

Je čas opäť sa ozvať z Ruska. Ako isto už všetci dobre viete, ja i páter Robert sme boli po roku na dovolenke doma na Slovensku. Víza obnovili obom, tak sme sa okolo 20. septembra stretli takmer so všetkými spolubratmi régie na duchovných cvičeniach v dedinke Avkalevo, neďaleko Petrohradu. Po nich sa každý z nás vybral na nové miesto svojho pôsobenia: ja do Irkutska a P. Robert do farnosti sv. Oľgy v moskovskej časti Ľublino.

 

V pralese Kakamega

E-mail Tlačiť PDF

Peti-1Hello muzungus... How are you ? :)
Tak minuly vikend sme boli v tropickom pralese Kakamega. Povodne sme mali vidiet aj vychod slnka. Ale nas veduci kempu nejako nezvladol oznamit sprievodcovi, ze pojdeme, alebo nam, ze nepojdeme :) Nastastie slnko vyslo aj bez nasej pritomnosti.

 

Mojím domovom sa stala Afrika

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Muhoroni_Kenya_DetiZ mestečka Muhoroni v africkej Keni sa nám ozval novopečený misijný dobrovoľník zo Slovenska Peter Péti. Jeho prvý list si môžete prečítať aj vy...

 

Volgograd

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Kamysin2010_106Život je plný zmien, čo sa týka aj misijného poslania. A tak som sa po desiatich krásnych mesiacoch pobytu na Ďalekom Východe vybral do európskej časti Ruska. Predtým však sme spoločne s farskou mládežou zašli na stanovačku na breh rieky Zei, kde sa už dalo kúpať a prvý raz sa nechcene spáliť. Stanovačka bola pre mňa posledným stretnutím so všetkou mládežou, a v istom zmysle aj odmenou za úspešne zvládnuté skúšky z ruštiny. Dátum odchodu bol naplánovaný na 16. júna. Na stanicu v Blagoveščensku sa so mnou okrem spolubratov prišli rozlúčiť aj mládežníci a priatelia, ktorých som si v tomto meste našiel, a ktorých si v srdci a modlitbách odnášam ďalej.

 

Pozdrav z Nairobi

E-mail Tlačiť PDF

Sliacka_NairobiMisijnú dobrovoľníčku Máriu Sliacku vyslala do Nairobi Slovenská provincia Don Bosca, misijné oddelenie v spolupráci s o.z. SAVIO. Poslala nám listom zopár svojich zážitkov z centra pre chlapcov z ulice Bosco Boys.

 


Stránka 2 z 5
Listy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie