Hlavná stránka Misie - rôzne
Misie - rôzne misijné témy

Byť misionárom znamená...

E-mail Tlačiť PDF
(8 hlasovaní, Priemerná známka: 4.88 )

Byť misionáromByť misionárom znamená...

 

Kedy má misia zmysel?

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

kaplnka-Blagoveschensk-ymens

 

Na začiatku mojej prítomnosti v Rusku som zo Slovenska dostal otázku, či má zmysel pôsobiť na miestach a vo farnostiach, kde je tak málo veriacich. Odpoveď bola jasná – má. No následne som musel dokázať, aj sám pred sebou, v čom je konkrétny zmysel takéhoto poslania?

 

Smelo zvestovať Kristovo tajomstvo

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

misie dievčatáHoci každý Kristov učeník je podľa svojich možností povinný šíriť vieru, Kristus Pán vždy povoláva spomedzi svojich učeníkov tých, ktorých sám chce, aby boli s ním a aby ich posielal kázať pohanom. Preto prostredníctvom Ducha Svätého, ktorý rozdeľuje charizmy na všeobecný úžitok, ako chce, roznecuje v srdciach jednotlivcov misijné povolanie a v Cirkvi vzbudzuje inštitúcie, ktoré sa osobitne venujú evanjelizácii, čo je všeobecnou úlohou celej Cirkvi.

 

Jozef Freinademetz - 3 - Rozhodnutie pre Čínu

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 1.00 )

Jozef_Freinademetz_1Bressanské noviny Kirchenblatt sa dostávali takmer na všetky fary v diecéze. V nich bol v prvom januárovom čísle 1878 uvedený článok o novom misijnom seminári v Steyli, v Holandsku. Mal slúžiť pre nemeckú rečovú oblasť, teda pre kandidátov z Rakúska, Nemecka a Holandska. V článku bola zmienka o zakladateľovi Arnoldovi Janssenovi, o pápežskom požehnaní a o otvorení seminára 8. septembra 1875. Cieľom tohto misijného inštitútu boli katolícke misie v tých nekresťanských krajinách, kde sa predpokladá, že budú mať úspech. Písalo sa tam, že „prijímame aj kňazov, ktorí sa sami chcú stať misionármi, alebo chcú zasvätiť svoj život ako vychovávatelia budúcich misionárov.“

 

Sv. Jozef Freinademetz - 2 - Kaplán v San Martino

E-mail Tlačiť PDF

Jozef Freinademetz kaplánSv. Jozef Freinademetz bol kaplánom v San Martino (Val Badia) v rokoch 1876-1878. Začalo sa to začiatkom júla 1876, kedy sa Jozef vrátil domov na krátku dovolenku pred nástupom do pastoračnej služby. Jeho najstaršia sestra Terézia (28 ročná) sa len nedávno vydala. 4. júla prišiel do Abtei biskup Gasser, aby udelil sviatosť birmovania. Jedným z kandidátov bol aj osemročný syn tkáča Francisa Thalera. Birmovným otcom bol Jozef Freinademetz.

 


Stránka 3 z 4
Misie

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie