Hlavná stránka Príbehy
Príbehy

Agapeon 9 - Mínové pole

Agapeon 9 - Mínové pole

(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 8 - Skutočný víťaz)

Už od rána sa potulujeme púšťou vedení naším novým spoločníkom Tuiciom. Nerozumiem jeho náhlym zmenám smeru. Hoci nám ani jeden raz v ceste nestála žiadna prekážka, obchádzali sme až doteraz každú chvíľu niečo neviditeľné tak opatrne, akoby to bola načasovaná mína. Zbadal som síce občas ako z môjho svetelného štítu okolo mňa vyletujú iskry, akoby ten štít niekto pílil, ale nič som okolo seba nevidel, tak som tomu neprikladal takú dôležitosť. Keď som sa Tuicia chcel na to spýtať, iba zasyčal s prstom na ústach, akoby nechcel niekoho zobudiť. „Zvláštne“ – pošepkal som Paxiomovi za sebou, „ideme ako husi v rade za sebou, nemôžeme hovoriť nahlas... Čo to má znamenať?“ Paximus len pokrčil plecami a pokorne sklopil zrak. „Ja s tým nesúhlas...“ – obrátil som sa s rozhodnými slovami k Tuiciovi a vtom mi stuhla tvár, vidiac obraz, ktorý sa mi naskytol.

 

Vrásky lásky

(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Vrásky láskyDo tváre mi svojimi neviditeľnými päsťami udiera chladný novembrový vietor. Práve prechádzam popri známej kaplnke, ktorú donedávna používali ako svoje dočasné útočisko mŕtvi, kým sa nevydali na poslednú cestu priamo do vnútra zeme. Premýšľam nad množstvom ľudí, ktorých tu roky, desaťročia, stáročia ukrýva zem. Kedysi to boli ľudia plní života. Usilovali sa zháňať živobytie pre seba a pre svoju rodinu, radovali sa a plakali so svojimi blízkymi, prežívali krásne chvíle porozumenia a lásky, ale aj tie ťažké chvíle nedorozumení a chýb, ktoré ich možno škreli až do smrti a nestihli sa za ne ospravedlniť. Možno sa to stalo pre ich neústupčivosť, snahu mať vždy a vo všetkom pravdu? Kto vie? Zostalo po nich pár ošúchaných kusov nábytku, dnes už možno na smetisku a ich dom, ktorý možno zbúrali, aby na jeho mieste postavili obrovské obchodné centrum.

 

O kráľovi a štyroch ženách

(12 hlasovaní, Priemerná známka: 4.83 )

Štyri ženy - posledná duša(Krásny príbeh k dušičkám) Bol raz jeden kráľ, ktorý mal štyri manželky.
Najviac miloval štvrtú ženu. Obliekal ju do drahých šiat a staral sa o ňu ako najlepšie vedel. Vždy dostávala to najlepšie.
Svoju tretiu ženu tiež veľmi ľúbil a vždy sa ňou chválil pred inými kráľmi, hoci sa bál, že ho jedného dňa opustí a uprednostní niekoho iného.
Rád mal aj svoju druhú ženu. Jej sa mohol so všetkým zdôveriť, pretože vždy k nemu bola milá, pozorná, trpezlivá. Zakaždým keď mal problémy, sa jej zveril a ona bola jeho oporou v ťažkých chvíľach.
Prvá kráľova žena bola verná partnerka a významne prispela k zveľadeniu kráľovho bohatstva. Kráľ ju však nemal veľmi rád, málokedy si ju všimol, hoci ona mu prejavovala vrúcnu a oddanú lásku.

 

Agapeon 8 - Skutočný víťaz

Agapeon 8 Víťaz(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 7 - Jediný dotyk lásky )

Neviem, čo sa stalo s mojimi očami. Vidím, čo som predtým nikdy nevidel – odvtedy, čo nás Ježiš v noci pri jazere Purus prežiaril svojím svetlom a vytvoril okolo nás žiariaci guľový štít. Z toho štítu neustále vychádza akási žiara a vstupuje do mňa a rozlieva sa po celej duši. Akoby ju vyživovala, tak ako krv prúdi do celého tela a prináša životodarnú miazgu kamkoľvek príde. Hoci je práve teraz poludnie a slnko svieti naplno, vidím ju veľmi jasne. To isté sa deje aj okolo Paxima. Aj on je obklopený tou zvláštnou žiarou. Vykračuje zľahka s hlbokým pokojom na tvári. Takého pokojného a radostného som ho ešte nevidel. Ani ja som ešte nikdy v živote neprežíval tak hlboký pokoj ako práve dnes.

 

Agapeon 7 - Jediný dotyk lásky

Agapeon7

(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 6 - Rozhodnutie)

„Už ho pravdepodobne nikdy v živote neuvidím...“ – napadlo ma pri poslednom pohľade z diaľky na mesto Sedeo, v ktorom som prežil celý svoj život. Skoro ráno ešte za šera sme opúšťali jaskyňu, v ktorej mi ten záhadný starec Erudicus zanechal mapu a na nej vyznačenú  cestu k jeho pustovni na púšti Agnitis. Jej názov naznačoval, že ma na nej čaká nové poznanie a s ním úplne nový život.

 


Stránka 4 z 5
Príbehy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie