Hlavná stránka Príbehy
Príbehy

Agapeon 2 - Plný svetla

Agapeon2(Pokračovanie z príbehu: Agapeon 1 - Stratím? Získam?)

„Moje oči! Aké silné svetlo, čo sa to deje?“ V bolesti pomaly spoznávam svoju vlastnú izbu. Je ráno. „Ako som sa sem dostal?“ Matne si začínam spomínať na moju včerajšiu snahu sledovať toho podivného starca cez údolie hadov až k jeho jaskyni a k levom, s ktorými sa maznal ako s malými mačiatkami. Veľmi jasne si spomínam na tvár toho mladého muža svietiaceho v tme, čo stál vedľa starca. Taký pokoj v tvári som ešte u nikoho nevidel. Bol mi sympatický, ani neviem prečo, akoby som ho už niekde stretol.

Letmý pohľad do slnka, nakúkajúceho cez okno, mi oči rozdrvil novou bolesťou, ktorá mi pripomenula ešte jednu nepochopiteľnú udalosť. Stala sa krátko po tom, čo starec s tým mladým mužom a svojimi „mačencami“ zmizol v jaskyni. Zanechal ma zmietaného pochybnosťami a rozhodovaním sa medzi mojím bohatstvom a jeho bohatstvom. Pamätám si, ako ma v tej tme uprostred pochybností zrazu zalialo obrovské svetlo. Keď som vzhliadol z mrakov svojho zúfalstva, spozoroval som, že svetlo vychádzalo z jaskyne a  bolo stále silnejšie a silnejšie.

 

Nový začiatok

(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )
Ruza„Takto som nemal žiť. Nemôže to predsa takto skončiť. Nie, ešte nie je koniec, prosím...“ Toto boli prvé slová, ktoré ma zelektrizovali po tom, ako som sa dozvedel, že mám rakovinu a onedlho tu už nebudem. Nikomu by som to nedoprial, je to ako začať pomaly ale isto píliť strom, ktorý chce ešte rásť, chce na jar opäť vypučať, znova rozkvitnúť a priniesť novú úrodu, šťavnatú, sladkú a krásnu na pohľad. Nepomôže vzpieranie sa, píla sa zahrýza čoraz hlbšie do vnútra. „Je to nespravodlivé. Toľkí žijú horšie ako ja a nepostihne ich to, čo mňa. Žijú si v pohodlí nevyrušovaní neočakávanými správami. Prečo ja? Prečo nie iný? Bože, takto to nemôže skončiť... si nespravodlivý!“

 

Agapeon 1 - Stratím? Získam?

(1 hlasovaní, Priemerná známka: 1.00 )

Agapeon1

(Začiatok príbehu Agapeona...)

V pustej púšti ďaleko od civilizácie v malej jaskyni učupenej v jednom z kamenných vrchov, akých bolo na tejto púšti len pár, začal svoj život pustovník Agapeon. Prišiel z ďalekej Perzie, kde bol kedysi veľkým obchodníkom. Už vo svojich 25 rokoch vlastnil niekoľko obchodných skladov s drahými a vzácnymi látkami a kobercami. Z roka na rok mu vynášali čoraz väčšie zisky. Bol významným človekom a každý si ho veľmi vážil a ukláňal sa pred ním v snahe získať jeho sympatie, predovšetkým však jeho rozprávkový majetok.

Do jeho mesta raz zavítal muž v ošarpanom odeve, ktorý sa pred ním neuklonil, ani sa mu nevtieral, aby niečo získal. Vždy, keď okolo neho prechádzal, cítil sa nesvoj, akoby ho niečo vo vnútri ťažilo. Nerozumel tomu. Myslel si, že to bude hnevom, ktorý v ňom rástol, pretože ten otrhanec bol jediný, ktorý od neho nič nechcel, dokonca sa pristihol, ako už ide k nemu, aby mu ponúkol svoje látky. „Veď je to len chudák, nemusí ma vôbec zaujímať!“, upokojoval sa Agapeon vo svojom srdci. Napriek tomu však cítil k tomuto chudákovi príťažlivosť, ktorú si nevedel vysvetliť. V jeden večer to už nezvládol a začal toho starca sledovať. Chcel sa dozvedieť, kde býva, odkiaľ prišiel a prečo ho vlastne tak priťahuje.

 


Stránka 5 z 5
Príbehy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie