Hlavná stránka Komentáre
Komentáre

Posolstvo sv. otca Benedikta XVI. k 18. svetovému dňu chorých

E-mail Tlačiť PDF

BenediktDrahí bratia a sestry, 11. februára, na liturgickú spomienku Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej, sa bude vo vatikánskej bazilike sláviť 18. svetový deň chorých. Šťastnou zhodou okolností bude zároveň 25. výročie založenia Pápežskej rady pre apoštolát zdravotníkov, čo je ďalší dôvod na to, aby sme poďakovali Bohu za cestu, ktorou dosiaľ prešla pastorácia v zdravotníctve. Zo srdca si želám, aby bolo toto jubileum príležitosťou na ešte veľkodušnejšiu apoštolskú horlivosť v službe chorým  i všetkým tým, ktorí sa o nich starajú.

 

Znaky v živote kresťana

E-mail Tlačiť PDF

cross663

Život človeka sprevádza množstvo rôznych znakov, znamení a značiek, ktoré sú istým druhom neverbálnej komunikácie, napr. dopravné značky, gestá, piktogramy a pod. Všetky sú praktické a jasné.

Sú aj iné znaky, ktoré síce nemajú zvlášť praktický význam, ale rovnako veľa vypove dajú, najmä o osobách, čo ich nosia, alebo vyjadrujú, pričom si to mnohí z nich neuvedomujú. Pokúsme sa teraz spoločne pozrieť na rôzne symboly a pouvažovať, čo vyjadrujú, či prinášajú prospech, alebo sú neutrálne, ba nakoniec možno aj škodlivé.

 

Kresťania a príroda

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

priroda-a-krest

5. septembra vydala Environmentálna subkomisia KBS výzvu pre katolíkov na Slovensku zamyslieť sa a odpovedať si konkrétnymi skutkami na problém odpadov s cieľom zachovať tú krásu, ktorú prírode, aj na ľudské potešenie, daroval Boh.

Odpad je však len časťou našich problémov s prírodou, či skôr problém prírody s nami. Preto je treba z času na čas zamyslieť sa nad tým, ako sa sami kresťania staviame k prírode, ako ju chápeme a čo pre ňu robíme. Neraz sa totiž zdá, že veriaci sa o prírodu starať nemusia, lebo ich čaká rajská záhrada a život na svete poznačenom hriechom treba vydržať, hoc aj v špine.

 


Stránka 2 z 2
Komentáre

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie