Úvahy
Úvahy na rôzne témy...

Cesta duchovného detstva II. Pokora

E-mail Tlačiť PDF

Deti_skokP. Rudolf Bartal, OCD sa spolu s nami zamýšľa nad cestou duchovného detstva, ktorú nám naznačila svojím životom sv. Terezka Ježiškova. Druhý diel je o pokore.

 

 

Cesta duchovného detstva III. Chudoba ducha

E-mail Tlačiť PDF

Deti_skokP. Rudolf Bartal, OCD sa spolu s nami zamýšľa nad cestou duchovného detstva, ktorú nám naznačila svojím životom sv. Terezka Ježiškova. Tretí diel je o Chudobe ducha.

 

 

 

 

Cesta duchovného detstva IV. Dôvera

E-mail Tlačiť PDF

Deti_skokP. Rudolf Bartal, OCD sa spolu s nami zamýšľa nad cestou duchovného detstva, ktorú nám naznačila svojím životom sv. Terezka Ježiškova. Štvrtí diel je o Dôvere.

 

 

 

 

 

Cesta duchovného detstva V. Láska

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Deti_skokP. Rudolf Bartal, OCD sa spolu s nami zamýšľa nad cestou duchovného detstva, ktorú nám naznačila svojím životom sv. Terezka Ježiškova. Piaty diel je o Láske.

 

 

 

 

 

Ako nájsť BOHA

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Hladat_skrytehoMam priateľa,kvôli ktorému som dnes sadla a začala písať. Nesilím sa do ničoho ani do písania nie, ak nemám nič, čo by ma pálilo v srdci, ale teraz musím sľúbila som to. Tak som vzala  jeho prosbu – zložila som ju k Pánovým nohám. Tento priateľ je hľadajúci. Mladý chlap, ktorému sa pred pár dňami rozpadol vzťah. Veľmi bystrý, inteligentný a zamýšľajúci sa človek, ktorý napriek svojmu mladému veku už urobil celkom slušnú kariéru, ktorej sa ale vzdal kvôli priateľke, ktorá ho teraz opustila. Veľa sa ma pýta na Božie veci a vždy si povieme, že si musíme na seba nájsť čas, lebo je toho veľa o čom rozprávať.

 

O očistci I (sestra Gertrúda)

E-mail Tlačiť PDF
(23 hlasovaní, Priemerná známka: 4.43 )

Dusa_ocistaPrvá časť dialógu sestry Márie z Kríža so zosnulou sestrou Gertrúdou odkrýva realitu očistca. Svedectvo je svetovo známe a preložené do mnohých jazykov.

 

O očistci II (sestra Gertrúda)

E-mail Tlačiť PDF
(8 hlasovaní, Priemerná známka: 4.75 )

Dusa_ocistaDruhá časť dialógu sestry Márie z Kríža so zosnulou sestrou Gertrúdou odkrýva realitu očistca. Svedectvo je svetovo známe a preložené do mnohých jazykov.

 

O očistci III (sestra Gertrúda)

E-mail Tlačiť PDF
(13 hlasovaní, Priemerná známka: 4.15 )

Dusa_ocistaTretia časť dialógu sestry Márie z Kríža so zosnulou sestrou Gertrúdou odkrýva realitu očistca. Svedectvo je svetovo známe a preložené do mnohých jazykov.

 

O očistci IV (sestra Gertrúda)

E-mail Tlačiť PDF
(9 hlasovaní, Priemerná známka: 4.67 )

Dusa_ocistaŠtvrtá a posledná časť dialógu sestry Márie z Kríža so zosnulou sestrou Gertrúdou odkrýva realitu očistca. Svedectvo je svetovo známe a preložené do mnohých jazykov.

 

Internet a misie? - 20 - Dôležité prvky pastorácie

E-mail Tlačiť PDF

PastoraciaNasledujúce prvky pastoračnej práce musia byť vo farnosti včlenené do pastorácie detí, mladých, vysokoškolákov, rodín, starých, chorých, väzňov, škôl či závislých od drog neopomenúc ani pastoráciu cez internet, vďaka ktorej sa môžu všetky tieto špeciálne pastorácie poprepájať rôznymi komunikačnými premosteniami a cez ne si medzi sebou vymieňať skúsenosti či poučenia. Ak teda chceme, aby vo farnosti pastoračná práca nielen akosi prežívala, ale aby rástla a neustále sa rozvíjala, je potrebné, aby obsahovala tieto dôležité prvky:

 

Prednosť chudobných pred všetkým (sv. Vincent de Paul)

E-mail Tlačiť PDF

Bohaty-versus-ChudobnyMy si nemáme chudobných vážiť podľa vonkajšieho vzhľadu a vystupovania ani podľa ich duchovného nadania, lebo často majú hrubú a neupravenú povahu. Keď však na chudobných hľadíte vo svetle viery, zbadáte, že oni predstavujú Božieho Syna, ktorý si vyvolil chudobu. Lebo keď trpel, hoci takmer stratil podobu človeka a pre pohanov sa stal bláznom a pre Židov pohoršením, chudobným sa dal poznať ako hlásateľ radostnej zvesti: „Poslal ma hlásať evanjelium chudobným.“ Aj my musíme takto zmýšľať a napodobňovať to, čo robil Kristus, čiže starať sa o chudobných, potešovať ich, pomáhať im a odporúčať ich.

 


Stránka 9 z 23
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie